خرید تور تابستان ایران بوم گردی

قهرمانی گلدن استیت در فینال NBA 2022 با درخشش استفن کری

قهرمانی گلدن استیت در فینال NBA 2022 در ششمین بازی سری فینال و با کسب پیروزی چهارم در خانه حریف یعنی استادیوم تی دی گاردن به وقوع پیوست.

از ساعت 5:30 بامداد گذشته، بوستون در شرایطی که با نتیجه 3 بر 2 در فینال فصل از رقیب خود عقب بود، در ورزشگاه خانگی خود به مصاف استفن کری یارانش رفت. آن‌ها برای جلوگیری از قهرمانی حریف در خانه خودشان ناگزیر به کسب پیروزی بودند.

قهرمانی گلدن استیت در فینال NBA 2022

با این اوصاف و گرچه در ابتدای بازی یک ران سنگین 12 بر 2 به نفع بوستون ثبت شد، کوارتر اول با نتیجه 27 بر 22 به نفع گلدن استیت به پایان رسید تا هواداران بوستون خیلی زود ناامید شوند.

فوق‌ستاره بوستون، جیستون تیتوم به بهترین شکل با دفاع گلدن استیت مهار شده بود و در نتیجه در شب نسبتا کم‌فروغ تیتوم،‌ این جایلین براون بود که زحمت امتیاز‌آوری را می‌کشید.

کوارتر دوم نیز با پرشمار سه امتیازی‌های موفغق گلدنی‌ها با نتیجه 27 بر 17 به نفع این تیم به پایان رسید تا در پایان نیمه اول،‌ گلدن استیت در بهترین شرایط برای قهرمانی باشد.

کوارتر سوم اوضاع کمی به نفع بوستون بود و این تیم توانست اختلاف 22 امتیازی کوارتر دوم را به 10 امتیاز کاهش دهد. این کوارتر نیز در مجموع با نتیجه 27 بر 22 به سود بوستون پایان یافت.

در کوارتر چهارم اما مانند همیشه این استفن کری بود که گرچه شب کم فروغی را پشت سر می‌گذاشت، اما با بازی بی‌نظیر خود نقش مهمی در خنثی کردن کامبک بوستون داشت و نهایتا این کوارتر نیز با نتیجه 27 بر 24 به سود گلدن استیت پایان یافت تا در مجموع،‌ گلدن استیت با نتیجه 103 بر 90 بر بوستون سلتیکس پیروز شود.

قهرمانی گلدن استیت در فینال NBA 2022 با درخشش استفن کری

استفن کری در این دیدار با ثبت 34 امتیاز، 7 ریباند و 76 پاس گل، برترین بازیکن مسابقه لقب گرفت. این چهارمین قهرمانی استیو کر با گلدن استیت در قامت سرمربی بود. او پیش از این 5 بار نیز به عنوان بازیکن قهرمان NBA شده بود.

پس از قهرمانی در هفتاد و پنجمین دوره رقابت‌های ان‌بی‌ای، استفن کری به عنوان ارزشمندترین بازیکن فینال این مسابقات، برنده جایزه‌ی بیل راسل شد. این چهارمین قهرمانی کری و کلی تامپسون به همراه هم در ان‌بی‌ای بود.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا