خرید تور تابستان ایران بوم گردی

پاسخی به «اینها BTS را می‌پرستند»

کاربری با نام «کورمون استرایک مونث» در یادداشتی در «ویرگول» به اظهارنظر احسان شاه قاسمی استاد دانشگاه تهران در گفت‌وگویی با انصاف نیوز درباره‌ی BTS پاسخ داده است که در ادامه می‌خوانید:

«سلام امیدوارم حالتون خوب باشه.

چند وقت پیش آقای شاه قاسمی که همیشه به بی تی اس هیت می‌دادند در مصاحبه با شبکه “انصاف نیوز” این گروه رو بررسی کردند و سپس اظهار داشتند:

«دلیل این همه فوران خشم این است که این بچه‌ها هم در اعماق ذهن و قلبشان با من موافقند اما این تنها چیزی است که دارند بنابراین خود را توجیه می‌ کنند».

و گفتم یه پست بنویسم تمام نظرات این آقا را توضیح و جواب بدم. که خب مخاطب پستم هم خود آقای شاه قاسمی (گرچه میدونم اگه تومار هم بنویسم بازهم به هیت‌های غیر منطقی خودشون ادامه میدن و خودشون هم منطقی تلقیش میکنن. به هر حال بی منطقی شما به ما ربطی ندارد) هستند. هم دست اندرکاران شبکه انصاف نیوز هستند و هم شما آرمی (به خصوص نیو آرمی)های عزیز.

«احسان شاه‌قاسمی، استاد علوم ارتباطات دانشگاه تهران، چند وقت پیش یادداشتی راجع به BTS [گروهی از خوانندگان پاپ کره‌ی جنوبی] و در مذمت طرفداری غیرمنطقی و حتی خشن نوجوانان از این گروه نوشت که با واکنش‌های شدید و خشن نوجوانان حامی این گروه همراه بود. آقای شاه‌قاسمی این نوجوانان را به طرفداری و علاقه‌مندی به هنرمندان و دانشمندان دیگر دعوت می‌کند.

انصاف نیوز: معیارهایی را که شما در این یادداشت زشت و ناپسند دانسته‌اید چه تعارضی با این امر دارند که BTS برای نوجوان‌های ما جذاب باشند؟ در واقع اینکه ستاره‌های این گروه‌ها به باور شما ظاهرشان نه مانند زنان است و نه مانند مردان و نه مانند بزرگسالان و نه کودکان چه منافاتی با این امر دارد که نوجوان ما طرفدار آن‌ها باشند؟ و به طور کلی این محبوبیت یا علاقه چه پیامد منفی‌ای می‌تواند داشته باشد؟»

و ایشون در ادامه پاسخ دادند:

«هواداری از BTS بچه‌های ما را در جهت خلاف خوشبختی سوق می‌دهد.»

خب ایشون ادعا می‌کنند که بی تی اس نوجوان رو در جهت خلاف خوشبختی سوق می‌دهد. خوشبختی یعنی چی؟

مگه اینکه یه زندگی سالم داشته باشی. شغل خوبی داشته باشی و از کارت لذت ببری خوشبختی به حساب نمیاد؟ بی تی اس تبلیغ اینهارو می‌کنه پس اگه اینجوریه بی تی اس فن‌هاش رو به جهت خوشبختی هدایت می‌کنه.

«فرزندان ما که هوادار این گروه هستند می‌گویند BTS حال آنها را خوب می‌کند اما شما عملا خلاف این امر را می‌بینید. چیزی جز خشم، حمله‌ی جمعی، فحاشی و… از اینها نمی‌بینید»

1.
حال فن‌های فیک بی تی اس بده. اونایی که به توصیه‌های اعضا گوش نمی‌کنن و تا حالا یک آهنگ از بی تی اس گوش نکردند و اسم خودشونو آرمی میذارن.

و درمورد خشم و حمله جمعی آرمی‌ها:

آرمی‌های ایران رو هر جور بتونین محدود می‌کنید.
هرجور بتونید بهشون هیت می‌دید (اونم هیت‌های بی منطق!)
یه آرمی ایرانی توقع داره حداقل یه فتو کارت از اعضا داشته باشه. ولی توی ایران نمی‌تونه داشته باشتش
ایران این‌جوریه که اگه پیشرفت کنه به‌خاطر مذهبیاست
اگه پسرفت کنه به‌خاطر آرمیاست!

همه سایت‌ها رو فیلتر کردید آرمی‌های ایرانی حتی نمیتونن لایوها و ام‌وی‌های بی تی اس رو بببینن
یه آرمی روی کسایی که دوستشون داره حساسه.

پس چرا وقتی شما دارید بهشون توهین می‌کنید باید آرام باهاتون برخورد کنن؟؟

اگه کسی جلوی یه فرد مذهبی به آیت الله خامنه ای توهین کنه مذهبیه همینجوری میشینه نگاهش می‌کنه؟ تاییدش می‌کنه؟

و با همه اینا فحاشی کار فیک آرمیاست و اگه می‌بینید آرمی‌ای فحاشی می‌کنه اون فیک آرمیه و شما از بی تی اس چیزی به جز عشق و محبت و تلاش نمی‌بینید و فحاشی آرمی(آرمی‌های فیک)ربطی به بی تی اس نداره.

«این بچه‌ها می‌گویند BTS آنها را از خودکشی نجات می‌دهد درحالی که یکی از بالاترین آمارهای خودکشی را در کره و در بین خوانندگان KPOP می‌بینید»

خواننده‌های کی‌پاپ به‌خاطر هیت‌های بی منطق افرادی مثل شما خودکشی می‌کنن و هرکسی هم اختیار زندگی خودشو داره.

یکی می‌خواد بمیره و یکی می‌خواد زنده بمونه و توی ایران خودمون به طور میانگین هر روز 15نفر خودکشی می‌کنن و اگر استدلال شما اینه که کی‌پاپ باعث خودکشی میشه پس ایران و شما باعث خودکشی ایرانی‌ها می‌شید.آیا این درسته؟

افراد به‌خاطر عوامل متفاوتی دست به خودکشی می‌زنند مثل:

نا امیدی(که شما توی 50%دست دارید)
مرگ عزیزان
اختلالات روانی
شکست عشقی
اعتیاد
مشکلات مالی و مشکلات شغلی که نقطه ای در دریای بقیه‌ی عوامل است)
پس این ادعا (که ایدل‌ها به‌خاطر کی‌پاپ خودکشی می‌کنند) صحیح نیست

«یک مثال دیگر از القائات بد این گروه‌ها این است که شما برای اینکه آدم یا شهروند خوبی باشی باید صورت بی‌نقص و بی‌خدشه‌ای داشته باشید. به این ترتیب این هواداری منبع عدم اعتماد به نفس، نارضایتی، ناامنی روانی، آسیب زدن به اطرافیان، آزردگی و تحریک‌پذیری می‌شود»

سر این واقعا [خیلی تعجب کردم]. این به معنای واقعی مطالعه و تحقیق کم شما رو می‌رسونه.

بی تی اس هزاران بار به آرمی‌ها گفته که نیاز نیست خودتونو تغییر بدید و شما هرطور که هستید زیبا هستید.

عجیبه واقعا عجیبه. یا واقعا نمی‌دونید یا خودتونو زدید به ندونستن. ولی آرمی‌ها می‌دونن این کاملا اشتباهه حداقل حداقل یه سرچ بزنید گوگل بعد نظر بدید.

«شیوه‌ی سالم این است که هیجان نوجوانی برای ساخت آینده‌ی این نوجوانان استفاده شود. مثلا در رقابت برای کسب نمره‌ی بهتر باید این هیجان یا دست‌کم بخشی از آن استفاده شود اما عملا درس مسئله‌ی اصلی بچه‌های ما نیست و گوشی‌ها و سرگرمی مغز بچه‌های ما را خورده و آنها را خرفت کرده است»

اول از همه شیوه‌ی سالم تخلیه هیجان دوران نوجوانی شما این بوده.

همه‌ی کشورها سعی میکنن قدم به جلو بردارن و شما زور می‌زنید مارو بکشید عقب؟ جالبه.

به‌خاطر سبک زندگی سالم بی تی اس این گروه شهرت پیدا کرده. اگه شما به آهنگ‌های ایرانی نگاه کنید نمونه‌های کامل و بارز فحاشی، روابط نامشروع، تشویق به مواد مخدر و … رو می‌بینید.

میدونم شما توی 50 سال پیش زندگی می‌کنید ولی توی فطرت انسان‌ها پیشرفت وجود داره. همونطور که شما از نسل پیکان به 206 رسیدید. پس نمی‌تونید از نوجوانان انتظار داشته باشید به سبک دوره‌ی شما زندگی کنند. بی تی اس می‌گوید: با خود دیروزت رقابت کن. سعی کن از دیروزت بهتر شوی نه از دیگران.

و درمورد موبایل. یک امر فراگیر در جهان.

می‌دونید چرا نوجوانان سرشون توی موبایله؟ چون چیزی براشون نگذاشتید.

چه سرگرمی توی ایران برای نوجوان دختر وجود داره؟

توی کشورمون پارک‌ها امنه؟

سینماها فیلم‌های جالبی دارن؟

کنسرت‌های خوبی داریم؟

پس باید برای سرگرمی چی‌کار کنیم دقیقا؟

«خیلی ساده می‌پرسند «اگر BTS را نپرستیم پس چه کسی را بپرستیم؟» (تلخندی می‌زند) یعنی چه؟! یعنی اگر ما BTS را نپرستیدیم حتما باید کسی باشد که او را بپرستیم؟!»

اول اینکه هیچ آرمی‌ای بی تی اس رو نمی‌پرسته و این محصول سناریوچینی و تصورات شماست که سعی می‌کنید همه چیز را وحشتناک جلوه بدید. پرستیدن چیه؟

ما طرفدار بی تی اس هستیم.

مثلا طرفداران استقلال و پرسپولیس که سر و دست می‌شکنن که بلیت بازی‌ها رو بخرن یعنی تیم‌ها رو می‌پرستن؟

«این قبیل فکرها که این بچه‌ها دارند و مثلا می‌گویند که ما نتوانستیم مدرسه‌ی غیرانتفاعی برویم ولی BTS ما را نجات داد خب این حرف‌ها عاقلانه نیست. ما فقط یکبار زندگی می‌کنیم و وظیفه داریم همان یک بار را هرچه شکوهمندتر بگذرانیم. اگر امکانات نیست برای هیچکس نیست؛ هیچکس ایده‌آلی که می‌خواهد را در اختیار ندارد»

جمله‌ی اول شما بازهم محصول تصورات و سناریوچینی‌های شماست. مثلا چون ما یک‌بار زندگی می‌کنیم باید پدر و مادر پولداری داشته باشیم مگرنه زندگی‌مان شکوهمند نیست؟ بی تی اس به ما یاد می‌ده برای آرزوهامون زندگی کنیم و سعی کنیم به ایدئالمون برسیم و اگر نرسیدیم باز هم به‌خاطر اینکه تلاش کردیم خوشحال باشیم و خودمان را دوست داشته باشیم.

اگر امکانات نیست برای هیچ کس نیست؟ اگر ما امکان رفتن به کنسرت بی تی اس را نداریم یعنی هیچ کس امکان رفتن به کنسرت بی تی اس را ندارد؟ (پس چه‌جوری کنسرت های بی اس پره؟) آره خب چون کشور ما پول ندارد هیچ کشوری پول ندارد؟ جالبه و منطقیه

«اگر BTS علاقه‌ای هم به شما دارد از سر درآمدی است که عایدش می‌شود. می‌گویند ما تحت همین عنوان BTS کار خیر کرده‌ایم و 15 میلیون پول برای بیماران نیازمند جمع کرده‌ایم خب مگر BTS کمک مالی‌ای به شما کرده است؟! یک نمونه مثال بزنید که این گروه خودش چنین کاری کرده باشد. BTS اینها را تشویق می‌کند که برای فلان کار پول جمع کنند بعد خودش نقشی در آن ندارد و دانش‌آموزی که کرایه‌ی تاکسی‌اش را شاید نداشته باشد در این کار سهیم می‌شود. این‌ گروه‌ها توجه شما را به پول تبدیل می‌کنند»

بی اطلاعی در این متن بیداد می‌کند. کمک‌های مالی که بی تی اس انجام داده:

۲ میلیون دلار به جنگ‌زده‌های یمن کمک کردند
۵۰۰ میلیون وون برای مقابله با خشونت علیه کودکان اهدا کردند
۸۸ هزار دلار به دانش اموزای کم درامد هدیه دادن
هزار کودک رو تحت حمایت قرار دادن
یونگی هزینه قابل توجهی به مرکز پزشکی دگو زادگاهش فرستاده
و …

اول آرمی‌ها و بی تی اس با اراده خودشون از بی تی اس یاد می‌گیرند و به نیازمندان کمک می‌کنند و پول دیگران به ما ربطی ندارد. هم آرمی‌ها و هم بی تی اس می‌تونن هرطور که خواستن پولشونو خرج کنن و به ما هیچ ربطی نداره.

«BTS چیزی را ارائه می‌کند که در زندگی این بچه‌ها نیست یعنی به آنها می‌گوید شما از دین‌های رسمی کنده شده‌اید اما نیازتان به دین برطرف نشده است پس بیایید من را بپرستید. من (BTS) هم نیازهای دینی شما را برطرف می‌کنم و هم نیازهای دنیوی شما را، یعنی هم شیکم؛ هم رقاصم؛ هم آوازه‌خوانم و هم بُتَم!»

عجیبه. این بازهم بی اطلاعی شما رو می‌رسونه. ایدل رو توی دیکشنری سرچ کردید و معنیش اومده “بت”.

عجیبه. واقعا عجیبه. بی تی اس همیشه توی همه مصاحبه‌هاشون تاکید می‌کنن که آدم‌های عادی هستن و هیچ ادعایی ندارن در صورتی که اصلا هم عادی نیستن و هر لحاظ که حساب کنید فوق العاده‌ن.

«در راستای همین خداگونه بودن این گروه برای این بچه‌ها نکته‌ی جالب توجه این است که این حمایت حالت همه‌گیری دارد، یعنی شما وقتی BTSای هستید باید سایرین را بی تی اسی کنید»

اول اینکه اسم فندوم گروه بی تی اس آرمی یا “Adorable Representative M.C Youth”

دوم اگه آرمی سعی داره کس دیگه‌ای رو آرمی کنه به‌خاطر اینه که با بی تی اس حال می‌کنه و می‌خواد بقیه رو هم شریک کنه. اوکی؟مگر نه تعداد آرمی‌ها انقدر زیاده که هیچ کس براش مهم نیست فن بی تی اس باشی یا نه.

«BTS یک خود دیگری مثل دین‌های رسمی ایجاد می‌کند همانطور که داعشی می‌گوید شما یا مسلمان داعشی هستی یا مسلمان کافری و اگر کافر شدی هر کار غیراخلاقی علیه شما رواست و بلکه ثواب دارد؛ مثلا شما اگر ایزدی هستی ثواب این است که زن‌هایتان را به برده‌ی جنسی تبدیل کنند و مردهایتان را هم بکشند. BTS هم دنیا را به دو دسته‌ی army(ارتش حامیان) و hater(متنفر، دشمن) تقسیم می‌کند. اگر شما hater باشید هر کار غیراخلاقی‌ای علیه شما مجاز است از جمله حمله کردن، فحاشی کردن، تهدید به قتل و… . بعد از آن یادداشت من بیشتر از هزار پیام تهدید به قتل داشتم»

اینکه طرفداران بی تی اس انقدر زیادن که یه فندوم رو تشکیل دادن و خواننده‌ها (منظورم خواننده‌های مجازه) و دانشمندای کشور ما که نصفشون مردن هیچ فنی ندارن دیگه تقصیر ما نیست. خرج میکنن. زحمت میکشن. آهنگ میدن = فن‌هاشون زیاد میشه.

مقایسه کردن داعش و بی تی اس مثل مقایسه کردن الکل خوردن و آب خوردنه. درسته هر دوشون نوشیدنی‌اند ولی الکل به بدن ضرر می‌زنه و آب به بدن منفعت میرسونه.

اگه بی تی اس دنیا رو به آرمی و هیتر تبدیل کرده پس طرفدارهای فن‌های دیگه کجان؟

مثلا چون من طرفدار بی تی اسم به بیلی ایلیش هیت می‌دم؟؟

بی تی اس حدود 310000000فن داره

تعداد آدم‌های جهان 8000000000نفره

یعنی با این حساب 7969000000هیتر توی دنیا وجود داره

به‌نظرتون ممکنه؟

پس فن‌های بلک پینک. اکسو. آسترو و … کجان؟

یعنی همه‌ی اینا هیتر بی تی اسن؟

تاحالا کسیو دیدید که هم فن بی تی اس باشه و هم فن گروه‌های دیگه؟

یا خودتونو به ندونستن می‌زنید یا واقعا نمیدونین.

خواهشن اگه نمیدونین برید تحقیق کنید.

خب آره. درسته. هیترها کلا کسانی که هیت میدن از فرهنگ و شعور پایینی برخوردار هستن. اگر فرهنگ و شعورشون بالا باشه یاد گرفتن به علاقه مردم توهین نکنن. پس اونوقت دیگه هیتر به حساب نمیان.

و در آخر مطمئن باشید اگر آسیبی که به شما رسیده جدی بوده باشه مجددا نظرات پر فیض نمی‌دادید.

«مشکل من با این قسمت از ماجراست که «اینها BTS را می‌پرستند». فرض کنید شما طرفدار داریوش باشید اگر کسی بیاید ایرادی به داریوش وارد کند شما پاسخ او را نمی‌دهید اما اگر پرستنده‌ی داریوش باشد شرایط فرق می‌کند»

اول که اینها رو به درخت میگن. (دو پارگراف قبل تر رو بخونید*) یعنی بر اساس استدلال شما شمایی که برای توهین به مقام رهبری قانون حبس 6 تا 10 ماه رو تنظیم کردید رهبری رو می‌پرستید؟ (مگرشما نیستید که می‌گویید ما کسی رو به جز خداوند یکتا نمی‌پرستیم؟) یا فقط براش احترام قئلین؟؟ ازش خوشتون میاد؟؟

و خب حس خوبی ندارم که اینو توی صفحم پست کنم. ولی فکر کردم بعضی از حرف ها باید زده بشه.

دوستون دارم

فعلا

پ.ن: اگر این مطلب رو خواندید سعی کنید اصلا توی صفحه و روزنامه ای که این مطلب رو پست کرده بازدید و کامنت ندید لطفا»

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. هردوتاشون اون حمایت کرده حرفاش خیلی منتقیه که نمیدونی چه جوابی بدی یه دلیل بیار چرا هیتری؟خب گیج شدی الان هیچ دلیل قانع کننده ای نداری پس اگه از بی تی اس خوشت نمیاد هیت نده دهنتو ببند واسه خودت نگه دار

   230
   26
  2. سلام به همگی(اتگار نمیتونم کامنت بزارم و فقط میتونم ریپ بزنم)
   کورمون استرایک مونث هستم که شاید به اسم کارلا دیویس بشناسیدم
   واقعا ازتون ممنونم
   هم کسانی که حمایتم کردند و هم کسایی که هیت دادن
   هیت ها و حمایت های شما کنارهم اثبات موفقیت ماست.
   نمیدونم تا کی قراره ادامه پیدا کنه ولی ما میجنگیم.
   تا هرکجا که شده
   هرچی که بشه
   و بازم جا داره ازتون تشکر کنم
   #army-for-ever

   21
   5
 1. بللااخره یکی حمایت کرد…. اهم… بی تی اس اگه مضر بود و جز ایلومناتی بود هیچوقت از حجاب خانم های مسلمون تعریف نمیکردن. یا توی فن ساین ها بدون اجازه به بدن هیچ خانم مسلمون یا غیر مسلمون دست نمیزنن… این حجم از گمراهی هیتر ها از کجا میاد…؟

  358
  25
  1. من باید اضافه کنم که اول برید امیر تتلو که خیلی واضح اعلام کرده (اگر ایلومیناتی بخواد من خیلی مشتاقم باهاش کار کنم) و اینکه تو تمام آهنگ هاش پیام های مثبت هجده و کاملا نامناسب برای نو جوانان و بچه ها هست رو جمع کنید بعد بیاد در مورد بی تی اس نظر بدید
   و اینکه ما آرمی ها تا ابد پشت بی تی اس میمونیم تا چشتونم دراد
   bts _army _for_ever#
   #قدرت_دست_بی تی اس_است
   #اتحاد_آرمی
   #آرمی_های_ایرانی_را_آزار_ندهید
   #انسان_باشید

 2. من به عنوان یه آرمی
  جزو دو نفر اول مدرسم
  حجابم کامل هست
  نماز میخونم و هیچکسو جز خدام نمیپرستم
  روزه میگیرم و حلال و حروم نمیکنم
  و از بی تی اس یاد میگیرم باید تلاش کنم برای هدفم اونم خیلی زیااااد

  حالا تو که مسلمونی چجوری میخوای این قضاوتی که درباره من کردی رو اون دنیا جواب بدی؟
  من که ازت نمیگذرم آقای استاد دانشگاااهههه

  شماها همونایی هستین که حق نفس کشیدن رو توی مملکت ما سلب‌ کردین اتفاقا شماهایین که باعث این خشونتایین الکی دنبال دلیل و گناهکار میگردین؟یه نگاه به خودتون بندازین جواب معلومه!!!!

  476
  29
  1. منم همینطور
   من هم مثل تو هم چادریم هم درسم خیلی عالیه و هم تنها خدا رو میپرستم
   و اینکه بی تی اس باعث شکوفایی استعداد من شده
   من قبلا حتی عربی رو به زور بلد بودم اما الان تلاشم بیشتر شده
   به زبون های انگلیسی و عربی و کره ای و چینی و ژاپنی و تایلندی و فرانسوی و اسپانیایی و حتی به زبان های سنتی و قدیمی همه این ها (کره ای، چینی، ژاپنی و تایلندی) مسلطم.
   حالا جناب آقای استاد دانشگاه هیچکدوم ما ها از تهمت های که به ما آرمی ها میزنید نمیگذریم و قطعا روز قیامت باید جواب بدی بخاطر این تهمت های بی جا
   #آرمی_های_ایرانی_را_آزار_ندهیم
   #انسان_باشیم
   #قدرت_دست_بی تی اس_است

   10
   1
  2. واقعا زندگی مردم به شما چه ربطی داره بی تی اس به ما یاد داد امید داشته باشیم. از درس از طریق ذهنی از هر چیزی نه که مثل شما از مدرسه بترسیم گرونی ها دزدی ها از اینا بترسیم جونامون بخاطر سختگیری های زیادی اینجوری شدن بی تی اس بهترین گروه دنیاس بقول یکی از این ارمی ها تتلو کیه اون اول برید خودتون تو آیینه نگا کنین بعد بگین که اونا دختران مضرن بچن خردسالن و غیره………. کلا بگم به مردم ربطب نداره که ما چی دوست داریم چی دوست نداریم سرتون تو کار خودتون باشه لطفا!!!!!!!!؟:

 3. بله موافقم ممنون که بی تی اس بدتون نمیاد و بهشون هیت نمی‌دید تازگیا جونگ کوک از گروه بی تی اس رو خیلی اذیت میکنن و مزاحمش میشن و اینم بگم به بچه ی چن از گروه اکسو فحش میدن واقعا منظورشون چیه آخه چرا به بچه فحش بدن؟؟؟

  223
  11
 4. واقعا ازت ممنونم که وقت ارزشمندتو گذاشتی و به حرفای پوچ و بی اساس این اقا ری اکشن دادی تا لاقل مطلع بشه که حرفاش چقدر دروغن حتی با این که میدونیم ما هرچقدر تلاش کنیم بعضیا فقط دوباره و دوباره قراره هیت بدن ولی بازم ممنون که حمایت کردی

  246
  15
 5. یکی نیست بگه عوض گیر دادن به اینا و حجاب و سرگرم کردن مردم برای کسایی که چند میلیون سال پیش مردن.. برین وضع کشور رو درست کنید با این وضع گرونی ها و …….

  56
  4
 6. دمت گرم خیلی حق گفتی
  هر کی یه انتخابی داره سعی کنیم به انتخاب همه احترام بزاریم یکی آرمیه یکی بلینکه یکی اکسواله
  یکی اصلا از کیپاپ خوشش نمیاد ولی دوس نداشتن دلیل نمیشه ک بهش هیت بدی دوس نداری خوب نداشته باش اگه هیت میدی بهشون یا فاش میدی اینو بدون که داری شخصیت خودتو زیر سوال میبری:)

  14
  2
 7. واقعا حرف دل من بود…من از بی تی اس یاد گرفتم که تلاش کنم و تسلیم نشم توی بد ترین شرایط ادامه بدم
  خودمو دوست داشته باشم و از دیروزم بهتر باشم…
  بعد یه هیتر چجوری می تونه اینجوری بهشون هیت بده؟!
  حالا ما آرمی های ایرانی نه می تونیم بریم کنسرت نه می تونیم لایو هاشون رو ببینیم بعد میگن همش چرا سرتون توی گوشیه؟
  مگه ما چه دلخوشی داریم؟!
  امکانات…نداریم بعد تنها دلخوشی ما بی تی اس بود که کنسرت اونا هم نمی تونیم بریم …یعنی این دلخوشی رو هم ازمون گرفتن…:(

  14
  1
 8. اوج درد اینجاست که وقتی استریم میزنی باید با وی پی ان باشی و به اسم یه کشور دیگه ثبت میشهفشار؟ خیلی حق بود واقعا دمت گرم

  25
  3
 9. واقعا خوب صحبت کردند بالاخره یه خبر گذاری حرف دل ما ارمی هاروصریح و واضح گفت

  25
  3
 10. این واقعا درست بود…افرادی تو ایران هستند که الکی هیت میدن ما ارمیای ایرانی سختیای زیادی رو تحمل میکنیم ولی باز هم افرادی مثل این جناب استاد دانشگاهههه میان و قضاوت بیجا میکنن

  11
  2
 11. حاحی حق گفتی!
  من نمیفهمم به بعضیا چه ربطی داره ما کیو دنبال میکنیم و کیو الگوی خودمون قرار میدیم!؟
  باشه پس دیگه این افراد نظریه پرداز رو الگوی خودمون قرار میدیم و به نابودی کشور بیشتر کمک میکنیم:>

  12
  2
 12. همینو بس که بی تی اس جواب همه هیترارو با موفقیت هاش میده و چه جوابی از این بهتر؟مخالف هستند با Btsچرا؟چون راه درست رو نشون میدن به همه تلاش پشت کار ،عشق ورزیدن همه ی این کار هارو من از BTSعزیزم یاد گرفتم.بنده ۲۶ سالمه متاهلم با شاغل هم هستم.

  13
  1
 13. بدبختا برین ریورس آهنگاشونو گوش بدید
  چرا سرتونو کردین زیر خاک
  بله معلومه ک متن ترانه رو جوری می‌سازند ک جذب بشید و بگید نه آهنگاش ک خوبه و… حالا هر تعریف و طرفداری ک میکنید
  اینا تو ناخداگاه تاثیر میزاره
  نه بی تی اس بلکه تمام خواننده ها دارن با زندگی ما بازی میکنن ن خواننده ها بلکه تمام افراد جامعه
  با فیلم ها با موسیقی با مواد خوراکیو….
  همین گروه پلک پینگ طرفو ب سکس دعوت میکنه
  بعد بیشتر طرفدارای بی تی اس یا بلک پینک زیر سن قانونی هستن!!!!
  تا کی خاموشی!!!!!!!
  یکم بیدار،آگاه باشیم!!!!

  7
  27
  1. بنده یک مدت اهنگ ریورس میکردم و سابلیمینال میساختم
   این ریورس هایی که توی اینترنت هست الکیه.
   ریورسش اصلا اینا نمیشه
   همه پیج هایی که میشناسم میگن بی تی اس توی آهنگ هاش سابلیمینال نداره و خودم به شخصه آهنگ باتر فلای رو برسی کردم و پیام هایی مثل خودتو دوست داشته باش/تو ارزشمندی وجود داشت.
   با عقل جور در نمیاد ولی این چیزی بود که میگفت
   بنظرتون بعد از این همه موفقیت نباید حداقل یک پیام به نفع ایلومیناتی انتقال بدن؟
   آره خب کسی که توی خیابون میبینیم سعی داره مارو با سابلیمینال ها کنترل کنه.
   چرا میخندین؟درسته که
   درمورد بلک پینک اطلاعی ندارم و بلینک های عزیز باید پاسخ بدهند

   10
   5
 14. الان این آرمی فیک ها دارن از هیترا بدتر میشن واقعا مشکلتون چیه بی تی اس خیلی چیزا بهمون یاد که جامعه نتونست یاد بده شما هنوز تو مشکل مالی خودتون موندین بعد هی بی تی اس بده بده میکنید جمع کنید این بساتو

  15
  3
 15. چقدر زیبا نوشتید
  واقعا ازتون بابت مقاله زیباتون ممنونم
  مرسی از این مقدار فهم شعور و درک

  11
  6
 16. سلام به همگی(تونستم کامنت بزارم)
  کورمون استرایک مونث هستم که شاید به اسم کارلا دیویس بشناسیدم
  واقعا ازتون ممنونم
  هم کسانی که حمایتم کردند و هم کسایی که هیت دادن
  هیت ها و حمایت های شما کنارهم اثبات موفقیت ماست.
  نمیدونم تا کی قراره ادامه پیدا کنه ولی ما میجنگیم.
  تا هرکجا که شده
  هرچی که بشه
  و بازم جا داره ازتون تشکر کنم
  #army-for-ever

  4
  4
 17. سلام کورمون استرایک مونث هستم که شاید به اسم کترلا دیویس هم منو بشناسید
  واقعا ازتون ممنونم
  هم از حمایت هاتون و هم از هیت هاتون
  حمایت ها و هیت ها کنار هم نشون دهنده موفقیت ماست
  نامجون توی یک قسمت از آهنگش میگه:آهنگای من برای هرکسی نیست مخصوصا تو بچه
  و خب ما ادامه میدیم
  هرچی که بشه
  #ARMY_FOR+EVER

  4
  4
 18. بنده یک مدت اهنگ ریورس میکردم و سابلیمینال میساختم
  این ریورس هایی که توی اینترنت هست الکیه.
  ریورسش اصلا اینا نمیشه
  همه پیج هایی که میشناسم میگن بی تی اس توی آهنگ هاش سابلیمینال نداره و خودم به شخصه آهنگ باتر فلای رو برسی کردم و پیام هایی مثل خودتو دوست داشته باش/تو ارزشمندی وجود داشت.
  با عقل جور در نمیاد ولی این چیزی بود که میگفت
  بنظرتون بعد از این همه موفقیت نباید حداقل یک پیام به نفع ایلومیناتی انتقال بدن؟
  آره خب کسی که توی خیابون میبینیم سعی داره مارو با سابلیمینال ها کنترل کنه.
  چرا میخندین؟درسته که
  درمورد بلک پینک اطلاعی ندارم و بلینک های عزیز باید پاسخ بدهند

  7
  4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا