خرید تور تابستان ایران بوم گردی

مهمونی ایرج طهماسب در شبکه نسیم!؟

ایسنا در گزارشی درباره‌ی احتمال تولید و پخش فصل سوم مهمونی ایرج طهماسب در شبکه نسیم نوشت:

«ایرج طهماسب بعد از قطع همکاری با تلویزیون و پایان تولید «کلاه قرمزی» (سال ۹۷)، دو سال قبل قدم دیگری برداشت و با عروسک‌هایی جدید در فضایی متفاوت، مجموعه «مهمونی» را در شبکه نمایش خانگی تولید کرد. اتفاقی که در همان زمان بسیاری از کارشناسان و همچنین اهالی رسانه را وادار کرد، این پرسش را با مدیران صداوسیما در میان بگذارند که آیا برنامه «مهمونی» با جذب تعداد قابل قبولی مخاطب در فضای مجازی، نمی‌توانست برنامه‌ای برای تلویزیون باشد؟ و در شرایطی که رییس صداوسیما از همان ابتدا مطالبی را درباره همکاری مجدد با برخی هنرمندان باتجربه و حرفه‌ای مطرح کرده بود، آیا نمی‌شد به همکاری مجدد با هنرمندانی چون ایرج طهماسب فکر کرد؟

اما یک سال پس از پخش قسمت نخست و محبوبیت شخصیت‌های عروسکی بین مردم، «مهمونی» در مقطعی ـ تابستان و پاییز ۱۴۰۱ ـ برای تولید فصل دوم، چراغ خاموش جلو رفت و ناگهان بار دیگر برای پخش اعلام حضور کرد. بر این اساس در شرایطی که این پیشینه را از سازندگان برنامه سراغ داریم، حضور دوباره و بدون اعلام قبلی ـ این بار در تلویزیون ـ آن‌هم پس از مناقشه‌های سال‌های قبل بر سر ساخت «کلاه قرمزی» با مدیران قبلی سازمان صداوسیما که حالا هیچکدام بر سر کار نیستند، چندان هم دور از ذهن به نظر نمی‌رسد.

مهمونی ایرج طهماسب در شبکه نسیم!؟

حالا خبرهایی مبنی بر بازگشت برنامه ایرج طهماسب به تلویزیون قوت گرفته است. پیگری‌ها از مدیران پلتفرهای پخش‌کننده هم به دریافت پاسخی قطعی مبنی بر ادامه‌ی ساخت «مهمونی» در شبکه نمایش خانگی منجر نشده است؛ ضمن اینکه به تازگی نامه‌ای در فضای مجازی منتشر شد که در صورت صحت، مُهر تاییدی بر حضور مهمونی در تلویزیون است و از علنی شدن این اتفاق طی ماهای آینده خبر می‌دهد.

در این نامه که به امضای سرپرست اداره بازرگانی صداوسیما رسیده، به شرکت‌های تبلیغاتی اعلام شده است که با توجه به ادامه ساخت «مهمونی» در شبکه نسیم، در صورت تمایل برای تبلیغات در این برنامه اقدام کنند.

این نامه که از سوی بسیاری سندی مبنی بر به توافق رسیدن سازندگان مهمونی با تلویزیون تعبیر شده است، البته با توضیح یکی از تهیه‌کنندگان «مهمونی» به ایسنا همراه شده که هنوز خبری از ساخت فصل جدید «مهمونی» نیست و تصمیمی برای ادامه ساخت آن در مدیوم خاصی گرفته نشده است.

طبق اعلام این تهیه‌کننده پخش این مجموعه که این روزها از شبکه نمایش خانگی منتشر می‌شود، تا سه قسمت دیگر به پایان می‌رسد و بعد از پایان، تصمیم‌گیری برای پخش صورت خواهد گرفت.

بر این اساس، نامه مذکور می‌تواند ارزیابی اولیه مالی تلقی شود، از سوی تلویزیون و سازندگان مبنی بر میزان جذب اسپانسر و تبلیغ‌کننده، تا اینکه در نهایت رأی به ساخت در تلویزیون بدهند یا خیر.

در هفته‌های اخیر همچنین اظهارات پیمان جبلی درباره بازگشت چهره‌ها به تلویزیون از سوی برخی، به عنوان همکاری دوباره ایرج طهماسب با صداوسیما تعبیر شده بود.

رئیس صداوسیما درباره‌ اینکه آیا بازگشت ایرج طهماسب و دیگر چهره‌ها به رسانه ملی ادامه‌دار خواهد بود؟ اظهار کرده است: تلویزیون با خیلی از تهیه‌کنندگان، مجریان و یا برنامه‌سازانی که علاقه‌مند به استفاده از برندهای شناخته شده و همچنین برنامه‌ها، ساختارها و برندهای جدید هستند، مذاکراتی داشته است.

در پی این اظهارات، یکی از مدیران شبکه نسیم هم به ارائه پاسخی کوتاه بسنده کرد که این پاسخ هم چراغ سبزِ گمانه‌زنی‌ها را روشن نگه داشت. او به این نکته اشاره کرد که «پیرو صحبت‌های رئیس سازمان صداوسیما این سازمان از هنرمندانی که در چارچوب سیاست‌های فرهنگی مشغول فعالیت‌اند و در این راستا کار می‌کنند حمایت می‌کند. در شبکه نسیم به طور ویژه که موضوع نشاط و سرگرمی را در دستور کار دارد و همیشه هم همین‌طور بوده که در تلویزیون و این شبکه به روی این هنرمندان باز بوده و هست.»

بر اساس این گزارش، قسمت بیست و ششم از برنامه «مهمونی» چندی روزی است که با حضور بیژن بنفشه‌خواه در شبکه نمایش خانگی منتشر شده و هنوز چند قسمت تا پایان این برنامه در شبکه نمایش خانگی باقی است.

هوتن شکیبا، کاظم سیاحی، بهادر مالکی، سهیل مستجابیان، الی امامی، امیر ادیب و نازنین شعبانی صداپیشگان این مجموعه‌اند و عیسی یوسفی‌پور، محمد لقمانیان، پیمان فاطمی، شیما بخشنده، علی پاکدست و نگار شهبازی، گردانندگان عروسک‌های فصل دوم سریال «مهمونی» بودند و علی زرمهری، سهیل رهبر، زارع سارا صبری و احمد فیاض در فصل جدید «مهمونی» به ایفای نقش پرداخته‌اند»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا