خرید تور تابستان

واکنش حماس به تمدید نشدن آتش‌بس در غزه

تسنیم نوشت: ««اسامه حمدان» از رهبران ارشد جنبش مقاومت فلسطین (حماس) امروز جمعه در مصاحبه با شبکه خبری الجزیره گفت که مسئولیت تمدید نشدن آتش‌بس در غزه به عهده رژیم صهیونیستی و آمریکا است.

وی افزود که مقاومت فلسطین به طور جدی به دنبال آتش بس بود و همچنان آن را پیگیری می‌کند.

در همین راستا، «عزت الرشق» عضو دفتر سیاسی حماس گفت: آنچه اسرائیل در 50 روز قبل از آتش بس به دست نیاورد، با ادامه تجاوزات خود نیز به آن دست نخواهد یافت.

با وجود اینکه پیش از این روزنامه «وال استریت ژورنال» به نقل از مقامات مصری اعلام کرده بود که حماس و رژیم صهیونیستی بر سر تمدید آتش‌بس موقت در غزه برای روز هشتم به توافق رسیدند، اما این آتش‌بس امروز تمدید نشد.

روزنامه فایننشال تایمز به نقل از منابع آمریکایی نوشت که واسطه‌ها بین حماس و رژیم اسرائیل تلاش دارند که آتش‌بس برای روز هشتم تمدید شده و بعد از آن دوباره بر تمدید آتش‌بس مذاکره شود.

شبکه 14 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که بین حماس و “اسرائیل” بر سر تمدید یک روزه آتش‌بس در غزه تفاهم وجود دارد.

منابع خبری گزارش دادند که در حملات امروز رژیم صهیونیستی به نوار غزه بعد از پایان آتش بس موقت در غزه ، شمار شهدای امروز به 32 تن افزایش یافت.

با وجود تداوم تلاش‌ها و مذاکرات از سوی میانجی‌های قطری و مصری برای تمدید مجدد آتش‌بس موقت در غزه این تلاش‌ها به جایی نرسید و آتش بس در غزه تمدید نشد.

رژیم صهیونیستی که در طول مدت آتش بس بارها آن را نقض کرده بود از این فرصت استفاده کرد و بلافاصله گروه مقاومت فلسطین را به نقض آتش بس متهم و حملات گسترده هوایی و توپخانه‌ای به نوار غزه را از سرگرفت.

این در حالی است که هفتمین دور از تبادل اسرا بین حماس و رژیم اسرائیل انجام شد و اسرای طرفین تحویل صلیب سرخ شدند.

از سوی دیگر گروه‌های مقاومت در عراق و یمن بامداد امروز جمعه به رژیم اسرائیل هشدار دادند چنانچه حملات و جنگ علیه غزه را از صبح امروز جمعه از سر بگیرد، آن‌ها نیز فی الفور عملیات خود علیه صهیونیست‌ها و حامیان آنها را از سر خواهند گرفت»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا