خرید تور تابستان

بادامچیان: انتخابات پر ماجرایی در پیش داریم

«اسدالله بادامچیان»، فعال سیاسی اصولگرا گفت: قرائن نشان می‌دهد که انتخابات پر ماجرایی در پیش داریم.

به گزارش فارس، دبیر کل حزب مؤتلفه اسلامی در دومین نشست مشترک دبیران کل احزاب و تشکل‌های سیاسی و رؤسای کمیته‌های شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی، گفت: قرائن نشان می‌دهد که انتخابات پر ماجرایی در پیش داریم، هم از لحاظ کمی و هم از لحاظ شعارها، برنامه‌ها و رویکردهایی که مطرح می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه بیانیه گام دوم مسیر و جهت‌گیری‌های کلان کشور را ترسیم کرده است، اظهار کرد: نماینده مجلس آینده و کاندیداهایی که در این عرصه ورود پیدا کرده‌اند باید مشخص کنند چه برنامه و ایده‌ای برای تحول و تکامل نظام جمهوری اسلامی دارند و در راستای تحقق مطالبات مردم چه نگاه جدیدی دارند.

دبیر کل حزب مؤتلفه اسلامی، اظهار کرد: علاوه بر برنامه محوری، ما در انتخابات به دنبال معرفی فهرستی جامع و مانع هستیم و از هرگونه تفرقه در جریان انقلابی و ارزشی جلوگیری خواهیم کرد.

بیادی: هدف شورای وحدت مشارکت بالای مردم در انتخابات است

در ادامه این نشست حسن بیادی دبیرکل جمعیت آبادگران ایران اسلامی پرهیز از افراط در رقابت‌های سیاسی را مورد تأکید قرار داد و گفت: اخلاق سیاسی و اخلاق انتخاباتی اقتضاء می‌کند که به دنبال رقابت سالم باشیم و در عین رقابت‌ها، رفاقت‌های خود را فراموش نکنیم و این مسئله یک اصل کلی در شورای وحدت است.

وی افزود: اولین قصد شورای وحدت در بحث انتخابات مشارکت بالای مردم و حضور اقشار مختلف در پای صندوق‌های رأی است و این دقیقاً منطبق بر خواست مقام معظم رهبری است که از ابتدای امسال بر مشارکت بالای عمومی در انتخابات تاکید داشته‌اند.

رئیس ستاد انتخابات شورای وحدت تهران ادامه داد: شهر تهران دارای مشکلات و پیچیدگی‌های بسیار زیادی است و مردم واقعاً مطالبات جدی در همه حوزه‌ها در این کلان شهر دارند؛ ما معتقدیم با شایسته‌سالاری در مجلس می‌توان بخش عمده‌ای از این مسائل را پیگیری و حل و فصل کرد.

بیادی اظهار کرد: از طریق جبهه‌هایی که ذیل شورای وحدت فعالیت می‌کنند، ما به دنبال معرفی بهترین نامزدها به مردم هستیم و بدون پیش‌داوری یا سیاسی‌کاری رزومه‌های نامزدها را بررسی می‌کنیم و شایسته‌ها و افراد صلاحیت‌دار را پیش روی انتخاب مردم در شهر تهران قرار خواهیم داد.

صدر: ما در پی انتخاباتی پر شور هستیم

در این جلسه شهاب‌الدین صدر عضو هیأت عالی شورای وحدت نیز با تأکید بر اینکه احزاب، اقشار و روحانیت سه بال عمده شورای وحدت هستند، گفت: در بحث انتخابات، همان‌گونه که رهبر انقلاب فرموده‌اند، ما در پی انتخاباتی پُر شور هستیم و چهار اصل رقابت، سلامت، امنیت و مشارکت برای ما از اهمیت شایان توجهی برخوردار است.

وی تصریح کرد: اگر رقبای ما در انتخابات حضور جدی دارند، ما نیز باید فعالیت‌های خود را هدفمندتر و جدی‌تر پیش ببریم و این موضوع، یک مسابقه سیاسی پیچیده و دشوار است؛ در شورای وحدت عزم ما برای برنامه‌ریزی و گفتمان‌سازی جدی است و عزم راسخ داریم که باید در این رویداد بزرگ سیاسی یک حضور منضبط و معطوف به موفقیت داشته باشیم.

متکی: دغدغه اصلی ما تشکیل یک مجلس پاسخگو است

در ادامه منوچهر متکی سخنگو و دبیر اجرایی شورای وحدت نیز بیان کرد: شورای وحدت یک جریان و مجموعه انقلابی، مردمی، بی حاشیه و دلسوز است که در پی وحدت آفرینی در جریان ولایی و ارزشی است؛ جامعه روحانیت مبارز به عنوان یک فراتشکیلات انقلابی و دینی، هدایت‌گر این جریان است.

وی با اشاره به اهمیت این نشست، افزود: هر چقدر تحرک ما در تهران سازمان یافته‌تر و جدی‌تر باشد موجب امیدبخشی در استان‌ها خواهد بود و آنها را نیز فعال و پرانگیزه خواهد ساخت.

دبیر اجرایی شورای وحدت ادامه داد: ما در شورای وحدت نسبت به شکل‌گیری یک مجلس پاسخگو، دغدغه‌های جدی داریم.

متکی اظهار کرد: ما می‌خواهیم مجلسی شکل بگیرد که دارای طرح و برنامه واقعی برای مردم و نظام باشد تا دولت نیز در فضای مناسب، کارها را پیش ببرد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا