خرید تور تابستان

توضیحی بر شایعه مطرح شده درباره آبیاری چمن ورزشگاه آزادی

خبری با عنوان «ماجرای بسیار عجیب آبیاری استادیوم آزادی با آب دریاچه آزادی و سپس پر کردن آن با آب چیتگر!» در تاریخ ۲ مهر ۱۴۰۲ انصاف نیوز منتشر شد. این خبر در بخش بازنشر از دیگر رسانه‌ها قرار داشت و از سایتی به نام «وقت صبح» نقل شده بود.

اما طبق توضیح شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، محتوای متن منتشر شده ازجمله انتقال آب دریاچه چیتگر به دریاچه آزادی و آبیاری چمن استادیوم آزادی با آب آلوده واقعیت نداشته است.

ضمن این که بررسی محتوای مدنظر نشان می‌دهد که منبع آن رسانه‌ی منتشر کننده هم فاقد اعتبار بوده است.

انصاف نیوز بابت بازنشر محتوایی از منبعی غیرموثق پوزش می‌خواهد و تلاش می‌کند که درباره‌ی موضوع حساسی مانند ورزشگاه آزادی، گزارش‌های مستند تهیه و منتشر شود.


در مهرماه هم، شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی با صدور بیانیه‌ای شایعه آبیاری چمن ورزشگاه آزادی با آب آلوده را تکذیب کرد.

متن بیانیه‌ی این شرکت که در ایرنا منتشر شده به این شرح است:

اخیرا شایعه‌ای در فضای مجازی درباره آلودگی آب دریاچه آزادی به دلیل انتقال آب دریاچه چیتگر به این دریاچه و همچنین مشکل چمن ورزشگاه آزادی به دلیل آبیاری با آب دریاچه آزادی منتشر شده که نه تنها اساسا کذب و در جهت سیاه‌نمایی تلاش‌های شرکت توسعه و نگهداری در بازسازی ورزشگاه آزادی بوده بلکه بر اساس آزمایش‌های ادواری آب مخازن و دریاچه آزادی در وضعیت سلامت و مطلوب قرار دارد.

لذا به اطلاع جامعه محترم و آگاه ورزش می‌رساند کاهش‌ سطح آب دریاچه آزادی به دلیل گرمای کم‌سابقه تابستان سال جاری و همچنین کاهش دبی آب چاه‌های پشتیبان دریاچه بوده که با تدبیر وزیر محترم ورزش و جوانان و مساعدت وزیر محترم نیرو مشکل چاه‌ها در حال برطرف شدن بوده و به تدریج با برگشت چاه‌ها به چرخه‌ی آبدهی، وضعیت سطح آب دریاچه نیز در حال بهبود است به طوری که‌ طی ماه گذشته سطح آب تقریبا ۳۵ سانتی‌متر افزایش داشته است.

در خصوص چمن ورزشگاه آزادی نباید فراموش کنیم که بیش از ۱۰ سال از عمر مفید چمن ورزشگاه آزادی سپری شده و وقت تعویض آن فرا رسیده است.

در بازسازی ورزشگاه آزادی، تعویض چمن نیز در برنامه کاری قرار دارد و تا آن زمان، به موازات اقدامات احیایی چمن فعلی نیز با مشورت افراد خبره در حال انجام است.

وزیر ورزش و جوانان با حضور میدانی مجدد خود در ورزشگاه آزادی، از نزدیک آخرین وضعیت ترمیم چمن را مورد بررسی قرار داد و در حال حاضر با افزایش نیروهای پیمانکار، ترمیم چمن ورزشگاه آزادی سرعت بیشتری به خود گرفته است.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا