خرید تور تابستان

روحانی: سرنوشت کشور در دست خبرگان است

حسن روحانی در اولین گفتگو با یک رسانه پس از ریاست جمهوری گفته است: سرنوشت کشور در دست خبرگان است.

آقای روحانی که برای انتخابات دوره‌ی آتی مجلس خبرگان در انتخابات آخر سال اعلام نامزدی کرده است، همزمان با نامزدی بیانیه‌ای هم صادر کرد.

به گزارش انصاف نیوز، شرکت در کنفرانس خبری و صدور بیانیه از سوی او برای نامزدی انتخابات خبرگان، اقدامی بی سابقه و معنادار بود.

روحانی در گفت‌وگویی با شماره‌ی جدید مجله‌ی آگاهی‌نو گفته است که سکوت راه حل نیست.

این در حالی است که بخش قابل توجهی از بدنه‌ی رای دهندگان به روحانی در انتخابات‌های ۹۲ و ۹۶، چند سالی است که نسبت به انتخابات بی توجه شده‌اند و آن را کارآمد نمی‌دانند.

جریان سیاسی میانه‌رو که برای دو انتخابات مجلس و خبرگان در پایان سال در حال رصد وضعیت افکار عمومی در فضای انتخاباتی است، عموما تا پیش از بیانیه‌ی روحانی در سکوت حرکت می‌کردند.

بخشی از اصلاح طلبان قائل به شرکت در انتخابات، همچنین جریان سیاسی اعتدال‌گرا با محوریت روحانی و نیز بخشی از اصولگرایان معتدل با محوریت علی لاریجانی، در آستانه‌ی ائتلافی برای دو انتخابات آتی هستند.


محمد قوچانی مدیر مسئول مجله آگاهی نو در اینستاگرام درباره‌ی گفت‌وگو با روحانی نوشته است:

این طرح جلد دوم “آگاهی نو” دوازدهم است. اولین گفتگوی اختصاصی دکتر حسن روحانی پس از پایان دوران ریاست جمهوری با محوریت مجلس خبرگان رهبری و گزارش اختصاصی ” آگاهی نو ” از علت نامزدی روحانی در این انتخابات. آیا نهاد انتخابات از دست رفته است یا هنوز می‌توان به آن پرداخت؟ چرا روحانی با وجود سردی و رخوت سیاسیون و ناامیدی مردم وارد صحنه شد؟ آیا تایید می‌شود؟ چه کسی در خبرگان به او اعتراض کرد و پاسخ روحانی چه بود؟ سایقه علمی و فقهی روحانی چیست؟ نقش روحانی در خبرگان گذشته چه بود؟ چه نقدی بر دولت او وارد است؟ در جلسه روحانی با خاتمی و سید حسن خمینی چه گذشت؟ چه کسانی روحانی را به نامزدی تشویق کردند؟ روحانی در صورت رد صلاحیت چه می‌کند؟ روحانی چگونه می‌تواند بدنه جامعه را به رای تشویق کند؟ فارغ از اینکه با او موافق یا مخالف باشیم و رای بدهیم و ندهیم، خوب است حرف‌هایش را بشنویم. این راهی است پرخطر که یار موافق کم دارد اما چرا روحانی به چنین ریسکی دست زده است؟

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا