خرید تور تابستان

اصلیت افغانستانی بازیگر نقش پسر مالک در «زخم کاری» + صحبت ‌های او درباره سختی‌های افغانستانی بودنش در جلوی دوربین [+فیلم]

سایت روزیاتو نوشت: مرتضی امینی تبار بازیگر ۲۴ ساله که با بازی در نقش میثم در سریال «زخم کاری» به مخاطبان معرفی شد و به شهرت رسید، در گفتگوی جدید خود با تاک شوی اینترنتی «۲ شات» از اصلیت افغانستانی اش و تأثیر آن بر مسیر بازیگری اش گفت. امینی تبار که در ایران از پدر و مادری افغان متولد شده، در این برنامه گفت: گفت: «من مدت ها مخفیانه به کلاس بازیگری می‌رفتم. پدرم می گفت تو افغان هستی و نمی توانی پیشرفت کنی. بدون پول تنها آمدم تهران.»

بیوگرافی مرتضی امینی تبار

مرتضی امینی تبار متولد سال ۱۳۷۸ در قم است. پدر و مادر او از اقوام تاجیک افغانستان هستند که در سال ۱۳۷۵ ساکن ایران شدند.

او در مصاحبه ای درباره ی سرزمین مادری اش گفته: «از کودکی قصه های تلخی راجع به طالبان شنیده ام اما امیدوارم همه چیز درست شود، مشکل اینجاست که به خبرهای ناگوار عادت کردیم. تا الان سه بار و برای مدت کوتاهی به افغانستان سفر کردم، همه دنیا می دانند افغانستان چه کشور غنی، زیبا و عجیبی است و مردم سختکوش و صبوری دارد.»

میثم در زخم کاری
میثم در زخم کاری
میثم در زخم کاری
میثم در زخم کاری

مرتضی امینی تبار اولین بار در سال ۱۳۹۱ وقتی ۱۲ ساله بود به عنوان مجری در یک شبکه انگلیسی زبان مشغول شد تا اینکه به سمت تئاتر کشیده شد.

او در مصاحبه ای دراینباره گفته: «از ۱۲ سالگی در حال یادگیری زبان بودم، محرک و مشوق اصلی ام پدرم بود. وقتی کم کم تسلط پیدا کردم برای شبکه تازه تاسیس هدهد انگلیسی اجرا می کردم، تفریح و کار جذابی بود.»

تئاتر را از سال ۱۳۹۵ وقتی ۱۷ ساله بود از شهر قم شروع کرد و بعد از یک سال با قبولی در دانشگاه به تنهایی به تهران آمد و کار بازیگری را با گروه های دانشجویی ادامه داد.

میثم در زخم کاری
میثم در زخم کاری
میثم در زخم کاری
میثم در زخم کاری

بصورت حرفه ای از سال ۱۳۹۷ با نمایش «راز بقاء» به کارگردانی صالح علوی زاده به روی صحنه رفت.

در سال ۱۴۰۰ اولین کار تصویری خود را با سریال «زخم کاری» به کارگردانی محمدحسین مهدویان در شبکه نمایش خانگی در کنار تیمی از بازیگران مشهور تجربه کرد. او در این سریال نقش میثم، پسر شخصیت های مالک با بازی جواد عزتی و سمیرا با بازی رعنا آزادی ور را برعهده داشت.

او درباره ی نحوه ی پیوستنش به سریال «زخم کاری» گفته: «آقای کیومرث مرادی، استاد تئاترم که نزد ایشان شاگردی کرده ام به من پیشنهاد حضور در تست نقش میثم سریال زخم کاری را داد. من بدون اینکه بدانم این نقش برای چه کاری و کدام کارگردان هست پذیرفتم. ویدیویی از بازی من گرفتند و به آقای مهدویان داده بودند و خدا خواست و ایشان هم دوست داشتند ، به این ترتیب برای نقش میثم انتخاب شدم. آقای مهدویان را تا روزی که به دفتر ایشان رفتم ، ندیده بودم اما هر کدام از آثار ایشان را چهار یا پنج بار دیده بودم. وقتی اولین بار به دفتر ایشان رفتم و پروژه زخم کاری را دیدم، قلبم وایستاد و اصلا فکر نمی کردم برای این سریال انتخاب شده باشم. من در جهان تصویر دنبال نقشی می گشتم که حتی ۱۰ دقیقه باشد، اما خدا به من نقش میثم را داد که بابت آن خدا را شاکرم.»

او که با سریال «زخم کاری» به شهرت زیادی رسید، در سال ۱۴۰۲ با فصل دوم این مجموعه به شبکه نمایش خانگی بازگشت.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا