خرید تور تابستان ایران بوم گردی

خود انتقادی مهدی کروبی

عمادالدین باقی، حقوقدان و فعال حقوق بشر، در صفحه‌ی اینستاگرام خود نوشت:

در میان انبوه گفتگوها و تبریکات نوروزی، یکی از شیرین‌ترین شان گفتگوی تلفنی دیشب من و همسرم خانم فاطمه کمالی با شیخ شجاع مهدی کروبی بود که هنوز اجازه دیدار با او را نداریم. ایشان در طول نزدیک به ۱۴ سال حصر خانگی، چندین بار آسیب‌ دیده و عمل جراحی انجام داده اما ثابت و استوار ایستاده است. چه با او موافق و چه مخالف باشید، این استواری اش ستودنی است.

مضمون گفتگو این بود که از “دروغهای عجیب و غریب و رفتارهای مشمئز کننده که آبروی دین و روحانیت را به تاراج گذاشته” متاثر بود. با اینکه در حصر است نگران فقر و گرانی بود و می گفت اقتصاد یک علم است اما به دست نا اهلانی افتاده که زندگی و معیشت را بر مردم تنگ و دشوار کرده است.

من از حصر دکتر مصدق گفتم و افزودم شما سرافرازید، پاسخ داد زیاد هم معلوم نیست چون زمانی که در حکومت بودیم گاهی بی توجه، چشم روی مسائلی بستیم. می‌گفت من مناصب و موقعیت‌های فراوانی داشتم که همه را از دست دادم ولی خوشحالم که تحت تاثیر قدرت و موقعیت قرار نگرفتم که از حقوق مردم صرف نظر کنم.

گرچه از خود انتقادی آقای کروبی خشنود شدم که این صفت را جز در استادمان ندیده بودم اما من و افراد زیادی شهادت می دهیم که در دوره ریاست او بر مجلس شورا، پناهگاه بسیاری از خانواده های زندانیان سیاسی بود و از موقعیت و روابطش برای کمک به آنها استفاده می کرد.

آقای کروبی در پایان افزود الان بیش از هر چیز به ایران می‌اندیشم و آرزو می‌کنم ایران مان آسیب نبیند.

به گفته استاد بزرگ ما شادروان آیت الله منتظری، قدرت و موقعیت فتنه ای است برای ابتلاء و امتحان انسان که برخی بدنام می شوند و سقوط می کنند و به مردم هم آسیب می رسانند و برخی سرافراز می شوند.

در این شب‌های رمضانی برای سلامت و سعادت آقای کروبی، میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و برای همه ایران و ایرانیان دعا می ‌کنیم.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا