خرید تور تابستان ایران بوم گردی

شباهت حمله‌ی ‘جیش العدل’ به اقدام داعش در روسیه؟

خبرگزاری فارس حمله‌ی اخیر گروه تروریستی ‘جیش العدل’ به راسک و چابهار را مشابه اقدام داعش در روسیه دانست و نوشت: تروریست‌ها تلاش داشتند با استفاده از سپر انسانی و گروگانگیری شهروندان چابهاری، کشتار وسیعی در این منطقه راه بیاندازند.

متن کامل مطلب منتشرشده در این رسانه‌ی اصولگرا در پی می‌آید:

بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد گروهک جیش الظلم دارای ۲۹ عضو زبده عملیاتی بوده که ۱۸ نفر از این تیم مرکزی که انغماسی نیز بودند در عملیات تروریستی اخیر سیستان و بلوچستان به هلاکت می‌رسند.

در عملیات اخیر، تروریست‌ها تلاش داشتند با استفاده از سپر انسانی و گروگانگیری شهروندان چابهاری، کشتار وسیعی در این منطقه راه بیاندازند.

نمونه این عملیات تروریستی را اخیرا ما در روسیه مشاهده کردیم که در آن عملیات نزدیک به 150 نفر کشته شدند اما در اقدام تروریستی سیستان و بلوچستان با رشادت نیروهای امنیتی و انتظامی ما شاهد کمترین شهدا بودیم.

نوع تجهیزات و جلیقه‌های ضد گلوله که تروریست‌ها در اقدام تروریستی در سیستان و بلوچستان از آن استفاده کردند، از انواع تجهیزات پیشرفته بوده که نشان می دهد سرویس های پشتیبان کشورهای متخاصم ایران از آن پشتیبانی می‌کردند.

نوع اسلحه‌ها و فشنگ هایی هم که تروریست ها در این عملیات تروریستی از آن استفاده کردند هم قابل توجه است، اسلحه ها و فشنگ هایی که قدرت تخریبی سنگینی داشته و جدید و به روز بودند و مشابه مواردی که گروه های تروریستی زیر مجموعه سرویس اطلاعاتی غربی از آن استفاده می کنند، بوده است.

دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی در حال مطالعه ابعاد پنهان این اقدام تروریستی هستند و نکات اطلاعاتی و فنی قابل توجهی از این موضوع در حال روشن شدن هست.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا