خرید تور تابستان ایران بوم گردی

نظر وزیر اقتصاد درباره چگونگی استفاده از درآمدهای نفتی

وزیر اقتصاد و امور دارایی گفت: در حال فاصله گرفتن از تأمین منابع مالی با مکانیزهای قبلی هستیم و سعی کرده‌ایم که بودجه کمترین وابستگی را به درآمدهای نفتی داشته باشد.

مسعود کرباسیان در حاشیه بازدید از نیروگاه شهید منتظری اصفهان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: بهره برداری از تولیدات دام‌پروری و کشاورزی با اتکا بر صرفه جویی مصرف آب و بهره برداری از پروژه‌های نیروگاهی آن هم با کاهش مصرف آب نشان می‌دهد که بخش خصوصی چه میزان فعال و در مسیر درست گام بر می‌دارد.

وی افزود: افتتاح پروژه‌هایی که اکثراً با سرمایه گذاری بخش خصوصی صورت گرفته است نشان می‌دهد که توان تولیدی کشور افزایش یافته است و این یک مژده برای مردم ایران است.

وزیر اقتصاد و امور دارایی ادامه داد: در حال فاصله گرفتن از تأمین منابع مالی با مکانیزهای قبلی هستیم و سعی کرده‌ایم که بودجه کمترین وابستگی را به درآمدهای نفتی داشته باشد و این درآمدها به سمت دیگری از جمله صندوق توسعه ملی برود و در این صندوق دست برای رسیدن به اهداف پیش رو بازتر شود.

کرباسیان تاکید کرد: سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای ملی نفت ۲۰ درصد بوده است خوشبختانه با این تدابیر و این هدف که باید درآمد نفت سهم بیشتری از این صندوق را در اختیار بگیرد امروز به ۳۰ درصد افزایش یافته است.

وی به موضوع مالیات و برخی گلایه‌ها در این زمینه اشاره کرد و گفت: مالیات موضوع مهم دیگری است که کشور به سمت آن در حال حرکت است و اگر بودجه‌ای قدرتمند می‌خواهیم باید حق مالیاتی به درستی پرداخت شود پس استان‌هایی که توان پرداخت دارند باید از اتفاق در این زمینه پیشرو باشند که اصفهان از استان های پیشرو است، اما گلایه‌ها آنجایی است که می گویند برگشت بودجه به استان کمتر از میزان پرداختی مالیات است که این نیز خود یک مکانیزم تعریف شده دارد.

وزیر اقتصاد و امور دارای خاطرنشان کرد: در چهارچوب قوانین هر استانی دارای یک سقف برای پرداخت مالیات است که اگر از آن سقف مالیات بیشتری پرداخت شد این میزان بیشتر به استان بر می‌گردد که این خصوص کمی گلایه می شود، اما با کمک نمایندگان مردم اصفهان و کارشناسان این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا