خرید تور تابستان ایران بوم گردی

سیدحسن خمینی: سلامت دستگاه قضا با حضور افکار عمومی میسر است

جماران نوشت: یادگار امام با تاکید بر آسیب شناسی سلامت رسانه‎ها یادآور شد: سلامت قوه قضاییه و نهادهای عمومی با حضور افکار عمومی میسر است که رسانه‎ها نمایندگی آن را بر عهده دارند.

سید حسن خمینی در دیدار با  مدیرعامل و اعضای تحریریه نشریات موسسه همشهری طی سخنانی عدم تعریف مخاطب را دلیل شکست بسیاری از رسانه ها دانست و گفت: یکی از رموز موفقیت همشهری شناخت مخاطب و گم نکردن این مخاطب در فراز و فرودهای فضای رسانه ای و تداوم ارتباط خود با آنها بود.

وی با تاکید بر ضرورت آینده پژوهی و فهم نیازهای روز توسط رسانه ها، یادآور شد: امروز تاثیرگذاری شبکه های اجتماعی در جهان ماهیت روزنامه را به چالش کشده و می توانند آنها را دچار بحران هویت کنند؛ گرچه کماکان توان اثرگذاری رسانه های چاپی به خاطر وجود عینی و فیزیکی آن ها بیشتر است.

یادگار امام در ادامه سخنان خود، با بیان اینکه کثرت خبر باعث عدم تعمق در اخبار می شود، افزود: یکی از آفات فضای مجازی این است که حداکثر بیش از یک روز در ذهن مخاطب نمی ماند.

یادگار امام در ادامه سخنان خود به نقش اجتماعی رسانه ها اشاره کرد و با تاکید بر اینکه بی تردید سلامت یک جامعه در گرو نظارت است، اظهار کرد: هیچ نظارتی قوی تر از افکارعمومی نیست، زیرا اکثر انسان ها به دلیل فطرت خویش می خواهند خوب دیده شوند و در غیر این صورت انگیزه ای برای بهتر شدن نخواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه رسانه ها نماینده افکارعمومی هستند، تاکید کرد: وجود رسانه برای کنترل فساد شرط لازم است اما کافی نیست و اگر رسانه ها به این امر توجه نکنند گرفتار فاجعه خواهیم شد. همانطور که در بسیاری کشورها علی رغم وجود رسانه های متعدد و ظاهرا آزاد، به خاطر به خدمت درآوردن آنها توسط اهالی قدرت فساد حاکم است.

یادگار امام با تاکید بر آسیب شناسی سلامت رسانه ها یادآور شد: حتی سلامت قوه قضاییه و نهادهای عمومی هم با حضور افکار عمومی میسر است که رسانه ها نمایندگی آن را بر عهده دارند.

وی با اشاره به وجود امکان سخت افزاری تاسیس رسانه برای همه افراد و به چالش کشیدن هرکس توسط آنها، ادامه داد: با توجه به شکل گیری چنین مجالی اصحاب رسانه خودشان باید به راههای حفظ سلامت این محیط بیندیشند و در این مسیر هرکس غیراز آنان وارد شود فلسفه کار از بین می رود.

وی با تاکید بر اینکه راه سلامت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی از مسیر رسانه ها می گذرد، تاکید کرد: هر رسانه باید اعتماد مخاطبان خود را جلب کند و برای آنان این اطمینان را حاصل کند که در قبال ایجاد سلامت نفعی برای خودش به دست نمی آید.

وی در پایان رسانه های ایران را عموما شریف و بی چشمداشت معرفی کرد و گفت: این شغل در کنار سختی ها و دشواری ها شیرینی های خود را دارد و دلیل تداوم فعالیت اهالی آن نیز وجود همین بخش های دلچسب است.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا