خرید تور تابستان ایران بوم گردی

گزارش گاردین درباره‌ی زینب موسوی (امپراطور کوزکو)

زینب موسوی، استندآپ کمدین برنامه خندوانه سوژه گزارش روزنامه گاردین شده است.

به گزارش خبرآنلاین؛ زینب موسوی، به عنوان زن ۲۸ ساله‌‌ متولد شده در استان قم دارد موانع زیادی را از پیش رویش بر می‌دارد تا به اولن استند آپ کمدین معروف و البته از سویی بدنام ایران تبدیل شود.

موسوی در این مدت که کار می‌کند طرفدار هم پیدا کرده ولی در کشوری که استند آپ کمدی در آن نو پاست، حضور زینب منجر به عصبانیت افراد زیادی هم شده است، در واقع یک کمدین زن بودن در این کشور هنوز برای افراد زیادی تابو است.

زینب موسوی در رابطه با شرایط کاریش می‌گوید: یک استندآپ کمدین زن بودن در ایران مثل رقابت در یک مسابقه شنا است در حالی شما ۳ متر از خط شروع عقبتر هستید و دست و پایتان هم بسته است. با در نظر گرفتن وضعیت فرهنگی و اجتماعی ایران متوجه می‌شوید که اجرای استندآپ در اینجا واقعا سخت است و به عنوان یک کمدین زن وضعیت بدتر هم شد.

در واقع موسوی تا قبل از اینکه ویدئو خود را به تلویزیون و یک مسابقه استندآپ بفرستد اصلا شناخته شده نبود، اما بعد از آنکه برای اجرا در خندوانه انتخاب شد میان جوانان ایرانی محبوب و برای برخی منفور شد. ژانر استندآپ کمدی مدتی است که در برنامه محبوب تلویزیونی خندوانه وارد ایران شده است، این برنامه به افرادی مثل موسوی فرصتی برای اجرا می‌دهد.

او در رابطه با اجرا خود در برنامه خندوانه می‌گوید: واکنش‌ها فوق‌العاده بود، اجرای اول من موجی را درست کرد که نشان می‌داد که زنان می‌توانند کمدین‌های موفقی باشند.

در تلویزیون ایران، انجام شوخی‌های جنسی اقدامی بی سابقه است ولی موسوی یک بار به شوخی در استندآپ خود گفته بود: «مردم دارند اسم بچه‌های خود را همه چیز می‌گذارند و بعید نیست که تا چند سال دیگر کسی اسم بچه خود را برجام بگذارد، ولی برجام یعنی یک برنامه جامع مشترک، چطور ممکن است شما اسم بچه خود را برجام بگذارید در حالی که بچه نتیجه یک عمل مشترک و جامع بدون برنامه است؟»

شاید اینها دلایلی هستند که زینب موسوی الان تهدید می‌شود، اخیرا در ویدئویی که در آپارات منتشر شده او گفته است که تحت فشار است و تهدید به اسیدپاشی کرده‌اند

موسوی قرار است ماه بعدی به توری در مناطق مختلف ایران برود او در این رابطه می‌گوید: سخت ترین کار این است که روی صحنه بروید و به بینندگان بگویید من به عنوان یک زن، یک مسلمان، یک ایرانی و یا حتی یک فرد زیبا برنامه اجرا نمی‌کنم. من یک کمدین هستم فقط به برنامه کمدی من نگاه کنید.

او در پایان گفت: من به یک چیز اعتقاد دارم و آنهم این است که هیچ غروری در مظلوم بودن وجود ندارد، من خودم را پشت اینکه بسیاری چیزها برای ما زنان سخت است و بسیاری کارها را نمی‌توانیم انجام دهیم مخفی نمی‌کنم ولی هنوز هم شما می‌توانید کارهایی زیادی انجام دهید، هنوز هم می‌توانید خاص باشید.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا