خرید تور تابستان ایران بوم گردی

«قول داده‌اند که نرگس محمدی را جابجا کنند»

وکیل نرگس محمدی: با مرخصی و آزادی مشروط او موافقت نمی‌شود

محمود بهزادی راد وکیل نرگس محمدی با بیان اینکه با مرخصی خانم نرگس محمدی هنوز هم موافقت نشده، گفت: « وضعیت و جای مناسبی در زندان ندارد. چندین بار تهدید جانی شده، نامه هم نوشتیم که باید زندان‌های عادی و سیاسی باشد. آخرین تقاضای او این بود که حداقل به انفرادی برود، دیروز پریروز هم پیگیری کردم اما هنوز نه با آزادی مشروط و نه با مرخصی او موافقت نشده است. حالا هم قول دادند او را در اولویت قرار دهند و در اولین فرصت او را جا به جا کنند».

محمود بهزادی راد در گفت‌وگو با انصاف نیوز گفت: «چند روز پیش با یکی دیگر از وکلا تماس تلفنی داشته زیرا فقط از یک شماره می‌تواند استفاده کند، با خانواده‌اش هم ملاقات دارد. وضعیت جسمانی خوبی ندارد، پزشکان او در تهران هستند و اکنون به آنها دسترسی ندارد. مریضی غیرقابل علاج دارد و دائما باید توسط پزشک چک شود. به نظر من که نگه داشتن او در آنجا غیرقانونی است.»

بهزادی‌راد درباره‌ی اینکه بخشنامه‌ی عفو رهبری شامل حال نرگس محمدی می‌شود یا نه، گفت: «آن عفو شامل حال کسانی خواهد شد که زیر 5 سال حکم دارند، خانم محمدی ۱۰ سال حکم دارد که ۷ سال از آن را در زندان بوده است. البته براساس ماده‌ی ۵۸ قانون مجازات هرکسی که یک‌ سوم از حکم خود را گذرانده می‌تواند از آزادی مشروط استفاده کند، اما خانم محمدی از آن استفاده نکرده است و این ماده شامل حال او می‌شود اما متاسفانه گوش کسی شنوا نیست. قانونا باید آزاد شود. بیش از دو سوم حکم خود را در زندان بوده است.

وی فزود: وضعیت روحی و جسمی او به شدت بهم ریخته است. اضطراب دارد زیرا حتی شب‌ها نمی‌تواند راحت بخوابد. چند شب پیش خانمی که سه تا قتل انجام داده به سمت رختخواب خانم محمدی رفته است و او را تهدید کرده. یک آدمی که مریض است در این شرایط چگونه می‌تواند دوام بیاورد. ۱۴ نفر هم شاهد این تهدید بوده‌اند. یک نامه هم در این باره به دادستان نوشته‌اند و امضا کرده‌اند. اما آن خانم در شرف اعدام است و سه قتل مرتکب شده و به خانم محمدی هم گفته من اگر شما را بکشم تا به آن رسیدگی شود، اعدام شده‌ام. در زندان زنجان چون بند سیاسی نداشته باید او را به تهران برمی‌گرداندند اما متاسفانه او را نگه داشته‌اند.»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. ایشان زن خطر ناکی است و برای ام ن ی ت ملی فوق خطرناکه! ایشان اگر بیاید بیرون همان کاری را میکند که جان رامبو پس از برگشت به شهرش پس از جنگ ویتنام و رهایی از اسارت ویتنامی ها دریکی از آیالتهای آمریکا آنجام داده!

  2. آقای سخنگوی رئیس، حالا به خودت نمره بده و به رئیس اونهم عالی : به نظر [من] : نیاز به تلاش بیشتر ، که البته مودبانه نمره تک سابقه : یه کم بیشتر از صفر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا