خرید تور تابستان ایران بوم گردی

«حوادث آبان‌98 محصول «تثبیت قیمت‌ها» در مجلس هفتم بود»

حجت‌الاسلام احمد مازنی، نماینده مردم در مجلس دهم می گوید: مجلس هفتم با اقدامات نسنجیده‌ای مثل تثبیت اجباری قیمت‌ها، زیان‌هایی سنگین را متوجه جامعه کرد. به نوعی گرانی بنزین در سال گذشته و حوادث آبان‌ماه نیز محصول همین تثبیت اجباری قیمت انرژی در کشور بود.

عضو فراکسیون  امید مجلس دهم در گفت‌وگو با ایرنا درباره عملکرد دولت یازدهم و دوازدهم اظهار داشت: فکر می‌کنم آقای روحانی و دولت ایشان در طول این سال ها تلاش زیادی کردند اما اولویت های اجرایی که در دولت های ۱۱ و ۱۲ مطرح بود با موانع داخلی و خارجی روبرو شد. بخشی از موانع داخلی به خود دولتمردان برمی‌گردد و بخشی دیگر به مخالفان این دولت. موانع خارجی هم که روشن است.

مازنی می افزاید: دولت در شرایط فعلی بهتر است بیشترین اولویت خود را به مدیریت سلامت مردم اختصاص دهد. چرا که ویروس کووید۱۹ ناشناخته و بسیارپیچیده است. کشور ما هم جز ۱۰ کشور اصلی دنیا از نظر ابتلا و مرگ ناشی از این ویروس است. در شرایط کنونی مدیریت سلامت کشور برای دفاع از جامعه در برابر کرونا  مهم ترین اولویت قوه مجریه است. اولویت دوم تامین معیشت مردم در این شرایط خاص است. جمع بین نان و جان یا بین سلامت و اقتصاد، از مسائل مهمی است که نیاز به مدیریت منسجم دارد و دولت بایستی با تمام توان در این زمینه کوشش کند.

او به سیاست خارجی هم اشاره می کند: اما در زمینه سیاست خارجی هم هنوز دولت می تواند کارهای بزرگی انجام دهد. اگر دولت بتواند در مجال باقی مانده، این تدبیر را در شورای عالی امنیت ملی به وجود آورد و در کنار نگاه به شرق، مساله ایران با اروپا و آمریکا یا همان غرب حل کند، گام بزرگی برداشته است. اگر دولت بتواند این تحریم های ظالمانه را از سر نظام و از دوش مردم بردارد اقدامش قابل ستایش خواهد بود.

مازنی می گوید: من فکر می کنم این مجلس، محصول شرایطی است که آبان ۹۸ بر کشور تحمیل شد. مردم از گرانی بنزین ناراحت بودند و فضای امنیتی بر کشور حاکم شد. همین وقایع باعث سلب اعتماد مردم از نهاد انتخابات شد. اکنون هم افرادی که در هیات رییسه  این مجلس نشسته اند در بروز ناامیدی نقشی اساسی دارند. اما جلوی ضرر را از هر جایی بگیری منفعت است.

معاون سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران  توصیه می کند: مجلس در فرصتی که دارد به جای طرح های پوپولیستی و گام برداشتن در همان مسیری که روزگاری احمدی نژاد برداشت یا جای پای مجلس هفتم گذاشتن از نظر متخصصان و کارشناسان استفاده کند و با تعامل با دولت، نیازهای واقعی مردم را برطرف کند. شاهد بودیم که مجلس هفتم با اقدامات نسنجیده‌ای مثل تثبیت اجباری قیمت ها، زیان‌هایی سنگین را نصیب جامعه کرد. به نوعی گرانی بنزین در سال گذشته و حوادث آبان ماه نیز محصول همین تثبیت اجباری قیمت انرژی در کشور بود.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا