خرید تور تابستان ایران بوم گردی

تهدید یک مقام روسیه به استفاده از سلاح اتمی

فارس نوشت: «بعد از اظهارات «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه مبنی بر آماده بودن مسکو برای استفاده از هر ابزاری جهت دفاع از حاکمیت این کشور، یک مقام امنیتی ارشد مسکو نیز استفاده از سلاح اتمی را مجاز دانست.

«دیمیتری مدودف» معاون شورای امنیت ملی روسیه امروز (پنجشنبه) گفت مسکو می‌تواند از تسلیحات اتمی راهبردی برای محافظت از تمامیت ارضی و منافع خود استفاده کند.

به نوشته وبگاه «ریانووستی»، مدودف در کانال تلگرامی شخصی خود نوشت: «دونباس و سایر مناطق پس از همه‌پرسی و پیوستن به روسیه، به‌طور قابل توجهی توسط نیروهای مسلح فدراسیون روسیه تقویت خواهند شد».

وی در این‌باره توضیح داد: «روسیه اعلام کرده است که نه تنها از قابلیت‌ بسیج نیروی نظامی، بلکه هرگونه سلاحی، از جمله تسلیحات اتمی راهبردی و سلاح‌های مبتنی بر فناوری‌های جدید، می‌تواند برای حفاظت از خود استفاده کند».

رئیس جمهور سابق روسیه همچنین در واکنش به هشدارهای برخی مقامات نظامی بازنشسته داخلی و خارجی درباره احتمال حمله اوکراین به شبه‌جزیره کریمه، اروپا را به شلیک موشک‌های مافوق صوت تهدید کرد.

طبق این گزارش، مدودف با «احمق» خطاب کردن ژنرال‌های بازنشسته داخلی و خارجی که سعی دارند روسیه را از وقوع حمله‌ای به کریمه بترسانند، گفت: «نیازی نیست ما را با صحبت در مورد حمله ناتو به کریمه بترسانید».

ریانووستی به نقل از وی نوشت: «موشک‌های مافوق صوت مطمئنا می‌توانند بسیار سریعتر از [حمله ناتو و اوکراین به کریمه] به هر هدفی در اروپا و ایالات متحده برسند».

این مقام امنیتی ارشد روسیه در پایان هشدار داد که دولت‌های غربی و همه شهروندان کشورهای ناتو باید درک کنند که روسیه راه خود را انتخاب کرده است و هیچ بازگشتی وجود ندارد.

روز گذشته بود که پوتین با اعلام بسیج نظامی محدود، گفت کشورهای غربی به‌دنبال تضعیف، تجزیه و نابودی کامل روسیه هستند اما مسکو هم دارای سلاح اتمی است و از هر ابزاری برای دفاع از خود استفاده می‌کند»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا