خرید تور تابستان

در دیدار شمخانی و دستیار پوتین چه گذشت؟

خبرگزاری فارس نوشت: «علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی که برای شرکت در پنجمین نشست گفت‌وگوی امنیتی منطقه‌ای به مسکو سفر کرده است بعدازظهر امروز (سه‌شنبه) ۱۸ بهمن ماه با «ایگور لویتین» دستیار ولادیمیر پوتین رئیس جمهور فدارسیون روسیه دیدار و درباره همکاری‌های اقتصادی و پروژه‌های سرمایه گذاری مشترک گفت‌وگو کرد.

در این دیدار شمخانی با ابراز خرسندی از روابط رو به رشد دو کشور در همه حوزه‌ها به ویژه حوزه اقتصادی به عنوان‌ اولویت اصلی روابط ایران و روسیه، اجرای پروژه‌های مشترک اقتصادی در چارچوب توافقات روسای جمهور دو کشور را گام بسیار مهمی در این حوزه خواند.

شمخانی با اشاره به تلاش مشترک دو کشور برای سرعت بخشیدن به تکمیل کریدور شمال-جنوب اظهار داشت: ساخت راه آهن رشت- آستارا به عنوان تکمیل کننده کریدور شمال – جنوب که قرار است با سرمایه گذاری روسیه انجام شود، تحولی راهبردی در مبادلات تجاری و ترانزیت کالا در منطقه ایجاد خواهد کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی بی اثر سازی تحریم‌های یکجانبه آمریکا را از دیگر نقاط مشترک مورد توافق ایران و روسیه برشمرد و بر اتخاذ راهکارهای اصولی در این مسیر تأکید کرد.

شمخانی گفت: ایجاد راه آهن اینچه برون- گرمسار نیز که در ردیف توافقات دو کشور محسوب می‌شود ضمن آن که اقدامی مهم در تکمیل زنجیره ترانزیت کالا در منطقه محسوب می‌شود در توسعه و شکوفایی استان‌های ساحلی خزر بسیار تعیین کننده است.

«ایگور لویتین» دستیار ولادیمیر پوتین، نیز در این ملاقات با اشاره به نتایج سفر اخیر خود به تهران که در راستای تسریع در پیگیری و اجرای توافقات دو کشور در حوزه اقتصادی به ویژه تکمیل پروژه راه آهن شمال- جنوب قطعه رشت- آستارا صورت گرفت؛ بر اراده قاطع فدارسیون روسیه برای اجرای تعهدات خود تاکید کرد.

دستیار رئیس جمهور روسیه، حوزه انرژی و ترانزیت را در همکاری‌های دو کشور بسیار حائز اهمیت توصیف کرد و همکاری در این زمینه را راهکار مناسبی برای بی اثرسازی تحریم‌های آمریکا برشمرد.

وی ابراز امیدواری کرد که سفر شمخانی به مسکو ضمن تقویت روابط همه جانبه، منجر به تسریع در اجرای توافقات دو کشور شود»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. یعنی نمیدانید که این آقای ملاقات کننده با آقای شمخانی از نظر شئونات سیاسی کجا قرار داده!؟ ولی بازهم این تحقیرها با عزت نفس و اقتدار مقامات ایرانی لا سبیلی در در میکنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا