خرید تور تابستان ایران بوم گردی

نامه‌ی ۱۵ تشکل صنفی فرهنگیان درباره‌ی شرایط محمد حبیبی

۱۵ تشکل صنفی فرهنگیان سراسر کشور به ریاست قوه قضاییه درباره‌ی شرایط چند معلم زندانی به‌ویژه محمد حبیبی نامه‌ای نوشتند.

به گزارش دریافتی انصاف نیوز، متن این نامه در پی می‌آید:

ریاست محترم قوه قضاییه، جناب آقای رئیسی، با سلام. همان‌گونه که می‌دانید در شرایط ویژه کنونی که شیوع ویروس مهلک کرونا همه‌ی جهانیان را تحت تاثیر قرار داده و حکومت‌ها و دولت‌ها برای جلوگیری از گسترش این ویروس و تلفات ناشی از آن تدابیر همه‌جانبه‌ایی اندیشیده‌اند، در کشور ما نیز اقداماتی برای کنترل این بحران انجام گرفته است که از آن جمله می‌توان به دستورات مربوط به آزادی و مرخصی زندانیان اشاره کرد.

این اقدامات اگرچه در شرایط سخت کنونی جزو ضروری‌ترین کارها بوده، اما مطمئنا برای کاهش نگرانی و آلام بخشی از هموطنان و خانواده‌ی آنها کافی نبوده است. هنوز بسیاری از زندانیان سیاسی و عقیدتی از اقشار مختلف اجتماعی، مانند معلمان، وکلا، فعالان حقوق بشر، نویسندگان، کارگران و حتی زندانیان عادی، مالی و … کماکان در زندان و در معرض خطر ابتلا به این ویروس خطرناک می‌باشند که در کنار سایر مسائل، نگرانی‌ها و فشار زیادی را برای افراد زندانی و خانواده‌ی آنها به همراه داشته است.

شاید با درک همین معضل است که از زبان سخنگوی قوه‌ی قضاییه، از گسترش دامنه شمول مرخصی به زندانیان دیگر می‌شنویم و امیدوار می‌شویم.

در این میان می‌توان از فعال صنفی، معلم زندانی، محمد حبیبی نام برد که با وجود وضعیت نامساعد جسمی و ابتلا به بیماری ریوی همچنان در زندان و در معرض خطر قرار دارد. آنچه مورد انتظار است، افرادی نظیر حبیبی با دستور صریح شما هر چه سریع‌تر آزاد و یا حداقل به مرخصی اعزام شوند‌ و نسبت به آزادی و یا حداقل مرخصی سایر زندانیان سیاسی و حتی عادی که حضورشان در جامعه خطری برای امنیت مردم ایجاد نمی‌کند، اقداماتی (فوری) انجام شود و به این وسیله از بروز اتفاقات ناگواری که ممکن است حق حیات به عنوان یکی از پایه‌ای‌ترین حقوق انسانی را به خطر اندازد، پیشگیری شود و این باور به شدت سست شده در افکار عمومی، که حاکمیت و به‌طور اخص، دستگاه قضایی در ایران نسبت به حفظ سلامت تمامی شهروندان، به ویژه زندانیان،از احساس مسئولیت کافی برخوردار است، اندکی تقویت شود و بپذیرد که دستگاه قضایی با جدیت کافی وظایف قانونی خود را به اجرا در می آورد.

با سپاس از اقدامات پیشگیرانه شما

امضا کنندگان:
۱_کانون صنفی معلمان ایران(تهران)
۲_انجمن صنفی معلمان کردستان/ سقز و زیویه
۳_کانون صنفی فرهنگیان گیلان
۴_انجمن صنفی فرهنگیان کردستان/ مریوان
۵_کانون صنفی فرهنگیان اسلامشهر
۶_کانون صنفی فرهنگیان شهررضا
۷_هسته صنفی فرهنگیان استان مازندران
۸_کانون صنفی فرهنگیان استان بوشهر
۹_کانون معلمان همدان
۱۰_کانون صنفی فرهنگیان الیگودرز
۱۱_کانون صنفی فرهنگیان یزد
۱۲_کانون فرهنگیان استان اصفهان
۱۳_کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین
۱۴_کانون صنفی مستقل فرهنگیان استان آذربایجان شرقی
۱۵_کانون صنفی معلمان کرمانشاه

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا