خرید تور تابستان

روایت یکی از کودکان پرونده‌ی سعید طوسی

یکی از کودکانی که از «سعید طوسی» شکایت کرده بود، با نام مستعار «محمد» در نامه‌ای ارسالی برای انصاف نیوز نوشت:

ما در تاریخ ۹۱/۵/۸ از ایشان شکایت کردیم. در دادسرا، از شورای عالی قرآن با وثیقه‌ی ۱۰۰ میلیون تومانی مانع از بازداشت و انتقال ایشان به زندان اوین شدند. یکبار هم در سال ۹۳(در دادگاه) بود که با قرار کفالت 600 میلیون تومانی توسط شورای عالی قرآن و حمایت برخی از قاریان، مانع از بازداشت ایشان شدند. یک طوماری هم از امضای برخی بزرگان از قاریان مطرح و سرشناس جامعه‌ی قرآنی، در دفاع از ایشان و محکوم کردن شکایت ما از ایشان، تسلیم دادگاه گردید که تعجب ما را برانگیخته بود! یکی از قاریان بین‌المللی هم که همراه متهم به دادگاه آمده بود، با برخورد شدید قاضی حیدری رئیس شعبه‌ی 1057 دادگاه کارکنان دولت از جلسه‌ی دادگاه به بیرون رانده شد. برای اتهام تشویق به فساد و تحریک جنسی نوجوانان و ارتکاب اعمال منافی عفت و افعال حرام با نوجوانان، برای ایشان در مهرماه 91 در دادسرای کارکنان دولت توسط بازپرس شعبه‌ی 15 آقای رضا کیان منش، قرار مجرمیت صادر گردیده بود و این قرار در 22 مهر 91 به تأیید آقای قطبی دادیار دادستان تهران رسید. ولی چند ماه بعد در تاریخ 92/2/17 در کمال تعجب، آقای کیان منش از نظرشان عدول کرده و قرار منع تعقیب صادر کردند. از طریق آقای ناطق نوری رئیس سابق بازرسی بیت رهبری، قضیه را پیگیری می‌کردیم و نامه‌ای به رهبری نوشته بودیم اما دیگر پیگیری نشد. نهم اردیبهشت 92 برایمان روزی تاریخی و فراموش ناشدنی است (و آن پس از صدور قرار مجرمیت در دادسرا و آماده بودن پرونده برای ارسال به دادگاه بود). نامه‌ی مشورتی 3 نفر در آن برگه موجود است. آقای صادق آملی لاریجانی و آقای عباس جعفری دولت آبادی دادستان سابق تهران و شیخ علی خلفی رئیس دفتر و مشاور رئیس قوه قضائیه(آقای آملی لاریجانی) که در ایام کرونا فوت کردند و در عالم برزخ بسر می‌برند. برگه در دسترس همگان است و جناب آقای دکتر محمود صادقی نمایندة محترم مجلس نیز آنرا مورد امعان نظر قرار داده‌اند.

تصویری از توییت محمود صادقی

با خود گفتیم لابد حجت شرعی مدنظر آقای کیان منش (بازپرس پرونده) که باعث شده ایشان مطابق آن قرار منع تعقیب برای آقای طوسی صادر کنند، نظر مشورتی شیخ علی خلفی (مشاور رئیس قوه) است اما ایشان می‌گفتند که نه، نظر خلفی برای من حجت شرعی نیست! منظورشان این بود که من طبق نظر مقام بالاتری این کار را کرده‌ام و نظر او برایم حجت شرعی بوده است. به قرار صادره اعتراض کردیم، پرونده به دادگاه ارجاع شد اما این بار با اتهامی تازه، منظورم (تفخیذ) است. اما قاضی حسینی ریاست مجتمع قضایی کارکنان دولت، تنها برای اتهام تشویق به فساد و تحریک جنسی نوجوانان برای ایشان قرار مجرمیت صادر کرد! در این بین سری هم به دفتر آقای احمدی نژاد زدیم. آقای تمدن مسئول دفتر ایشان ماجرا را به آقای احمدی نژاد ابلاغ کردند ولی ایشان تنها به ما سلام رساندند! (و نکته‌ی قابل توجه اینکه ایشان یکی از دوستان صمیمی آقای سید علی مقدم رئیس شورای عالی قرآن و مسئول ارتباطات مردمی بیت رهبری هستند.) و آقای تمدن هم کمی ما را نصیحت نمودند که شما وقتی می‌بینید این قضیه به‌نظام ضربه می‌زند نباید پیگیری کنید دیگر! ما هم با تعجب می‌گفتیم آخر مگر آبروی نظام، به شخص آقای طوسی وابسته است که اگر ایشان محاکمه شود آبروی نظام برود؟!

به هر روی، در تاریخ 21 اردیبهشت 94،حکم 4 سال حبس تعزیری برای ایشان صادر شد! که هرکسی کمی بیندیشد، در می‌یابد که این سیری که پرونده از تحقیقات در دادسرا تا صدور حکم طی نموده از 91/5/8 تا 94/2/21 غیرطبیعی به نظر می‌رسد. از آن به بعد دیگر سر و کارمان به آقای غلامحسین اسماعیلی سخنگوی فعلی دستگاه قضا و رئیس کل دادگستری سابق استان تهران افتاد.12 اسفند 94 دادگاه تجدیدنظر برگزار شد. اما درحالی‌که پرونده آماده برای صدور حکم قطعی بود، پرونده توسط آقای اسماعیلی از دادگاه تجدیدنظر شعبه‌ی 56 گرفته شد درحالی‌که این کار خلاف قانون بود. با پیگیری‌های مکرر ما، قاضی اهوارکی ریاست شعبه 56 دادگاه تجدیدنظر، در نامه‌ای رسمی اعلام کردند که رئیس‌کل دادگستری استان تهران یعنی آقای غلامحسین اسماعیلی از شعبه گرفته و تاکنون عودت داده نشده است.

تصویری از توییت محمود صادقی

2 سال پرونده نزد آقای غلامحسین اسماعیلی بلوکه شد و نهایتاً در سال 96 پرونده را به دست آقایان رضا صابری و یوسف فیروزی مستشاران شعبه 20 و 41 سپرد تا کار ناتمام را تمام سازند. حال چگونه پرونده از شعبه‌ی 56 به ریاست قاضی اهوارکی و مستشاری قاضی رمضانی و قاضی آژیده، خارج شد و 2 سال معلق و بلاتکلیف ماند و این‌گونه ناباورانه در 19 دی 96 حکم تبرئه صادر شد، معمایی است حل نشده که متأسفانه یک خبرنگار این جرئت را به خود نمی‌دهد که حتی یک سوال در این باره از سخنگوی فعلی دستگاه قضا بپرسد و نمی‌دانم ایشان با این وضع، چگونه در این سمت مشغول کار هستند؟! و قطعاً تا زمانی هم که ایشان سخنگوی دستگاه قضا هست و مسئول دفتر رئیس قوه قضائیه، نخواهند گذاشت که این پرونده به نتیجه برسد. به راستی چه کسی باید پاسخگو باشد؟

نگاهی به آرشیو رسانه‌های داخلی و خارجی به خوبی نشان می‌دهد که به‌واسطه‌ی این پرونده، چه لطمات سهمگینی به جایگاه دستگاه قضا و استقلال آن وارد آمده با این حال، ریاست سابق قوه قضائیه به جای بررسی عادلانه به این پرونده، به تهدید ما پرداختند که به دلیل رسانه‌ای کردن پرونده باید به‌عنوان معاونت در جرم، تحت تعقیب قرار بگیریم! به حکم تبرئه در قالب ماده‌ی 477 اعتراض کردیم.

آقای منتظری دادستان کل کشور در 4 صفحه در 7 بند، حکم صادره را خلاف بین شرع تشخیص دادند و این حکم به تأیید مشاور ریاست قوه قضائیه مرحوم احمد تویسرکانی رسید و پرونده در کارتابل آقای رئیسی قرار گرفت تا به دستور ایشان مجدداً مورد بررسی قرار گیرد. اما هنوز رأیی در این باره به ما ابلاغ نشده است. ما به آقای رئیسی هم نامه نوشته‌ایم به ضمیمه‌ی مدارک از طریق جناب آقای دکتر محمود صادقی و حجت الاسلام علم الهدی برادرخانم ایشان به دستشان رسانده‌ایم ولی متأسفانه بی نتیجه بوده است. مگر ایشان به‌عنوان ریاست قوه‌ی قضائیه، داعیه‌ی مبارزه با فساد ندارند و در سخنانشان نگفته‌اند که هر پرونده‌ای که در افکار عمومی به نتیجه نرسیده می‌بایست عادلانه مورد بررسی قرار گیرد و اذهان مردم درباره‌ی آن اقناع شود؟ پس نمود سخنان ایشان در کجاست؟ چرا به پرونده‌ی ما رسیدگی نمی‌شود؟

یک انسان باشرفی بود که خیلی از ما حمایت می‌کرد و به دنبال احقاق حق ضایع شده‌ی نوجوانان قرآنی بود. او می‌گفت که اگر بگویم نخستین شخصیتی که در تخریب وجهه‌ی رهبری نقش بسزایی داشت آقای احمدی‌نژاد بود دومین شخصیت را آقای سعید طوسی می‌دانم و الآن با حکم 15 سال زندان و سه سال تبعید و سه سال ممنوعیت خروج از کشور، در حبس به سر می‌برد. آیا به‌راستی جایگاه چنین شخصی در زندان است یا متهم؟

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. سریع این مجرم رو اعدام کنید
   دیگه چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است؟
   آبروی قرآن کریم و قاریان رو حفظ کنید
   برای اینکه اسمش بیشتر شنیده نشه و سر و صدا درست نشه اعدام نشد؟

   ولی باید بدونید چون که حکم حق براش صادر نشد بیشتر جنجال به راه افتاد

   229
   15
   1. همین که مردم موضوع را فهمیدند از اعدام برایش بد تر است.
    کاش بجای حفظ افراد ، حفظ نظام مد نظر قرار بگیرد .
    وکسانی که جرم مالی و فساد اخلاقی انجام میدهند و در بدنه نظام خود را مخفی میکنند ،مثل غده سرطانی جراهی شان کنند.

    38
    10
    1. اتهام تجاوز به عنف این قدر حساسه که نیاز به ۴نفر شاهد مرد عاقل و بالغ داره که همگی خود شاهد اون عمل باشند و اگر یک نفرشون حتی با کمی تردید شهادت بدهد همه شاهدان محکوم به ۸۰ضربه شلاق باید بشوند
     بعد شما به همین راحتی آبروی این فرد رو به استناد چند نامه به مسخره گرفتید و نابود کردید

     11
     68
   2. اینان فقط دم از اسلام میزنند
    در طول تاریخ اینجور ادم ها زیاد بوده اند ادم هایی که به خود مسلمان میگویند درصورتی که هیچ جوره مسلمان نیستند و بویی از آن نبرده اند البته فقط اینان نیستند
    اکثر جمعیت مسلمان ایران و جهان از اسلام فقط نامش را دارند و وجهه ی ان را خراب کرده اند
    شما مسلمانان به دنبال حاشیه نباشید
    مثلا حکم نگاه به نامحرم چیست
    یا نشستن به پای نوحه ها و عذاداری های گذشتگان
    از ابتدا شروع کنید از اسلام محمد(ص) به دنبال خود اسلام باشید
    به دنبال این باشید که چگونه ادم بهتری شوید به دنبال این باشید که چطور به مقام انسانیت برسید
    هرگاه به این درجه رسیدید حالا میتوانید برای امام هایتان اشک بریزید
    یادمان باشد که پیامبر در وهله از ما سوگواری خاندانش را خواستار نبود
    همیشه به ترتیب پیش رویم
    تا وقتی خودتان کاملا مسلمان نیستید دیگران را به اسلام دعوت نکنید اگر چند مسلمان واقعا مسلمان باشند قول میدهم در این دوران مردم فقط با نگاه به آنها مسلمان می‌شوند
    #وقعا_مسلمان_باشید

    11
    1
  2. بنظر من بهش تهمت زدن به قیافش نماد همچین آدمی باشه خدا رو خوش نمیاد الکی قضاوت کنید درموردش اخه برای چی باید به بچه ها تجاوز کنه؟ اینکه خودش زن داره دیگه بچه ها رو میخواست چیکار!!!!

   34
   394
   1. تویی که تهمت میزنی و ندیدی
    به خاطر 4 تا حرف عرق خور کافر آمریکایی داری این طور شایعه پراکنی راه میندازی؟
    پس بهتره اون چیزی که با چشم میبنید رو قبول کنید همین آمریکایی ها با پرچم رنگین کمان (باطن رنگ های مد….) بعد این کافر ها و یهودی ها با افتخار فریاد میزنند که ما قوم زشت کاره ل (سدوم) هستیم
    اونا عیبی نداره دیگه؟ در روز روشن
    بعد بر اساس شنیده ها به مردم تهمت میزنید
    به درک

    34
    278
   2. اتفاقا از قیافش کاملا مشخصه. شما یه ساعت با همچی آدمی تنها باش ببین چه بلایی سرت میاره.

  3. تهمت زشت و ناروا به یک بنده خدا نزن
   شما اگر پیرو پاکی و عدالت و شرع خدا هستی چرا بر اساس شایعه برای افراد حکم صادر میکنی؟
   ولی تو غرب تو روز روشن این عمل زشت که قلم از نوشتنش شرم داره رو آزاد گذاشتند بعد دنبال بهانه از جمهوری اسلامی ایران هستی؟
   الان در آمریکا و انگلیس ازدواج همجنس آزاد شده اونا عیبی نداره دیگه؟

   یهودی ها و فرماسون های همجنس…… (شیطان پرست) در 17 کیلومتری اسرائیل هم با پرچی شبیه رنگین کمان جمع می‌شوند با این معنی که قوم زشت کاره لوط هستیم
   بعد اونم عیبی نداره دیگه
   در فرانسه هم که ازدواج با محارم آزاد شده
   حالا چه کسی محکومه؟
   کسی که یک شایعه ازش شنیدی
   یا افرادی که آشکارا در روز روشن اعمال حرام و زشت و قبیح رو آزاد گذاشتند

   39
   212
   1. اخه اسکل چه ربطی داره به غرب؟ طرف این همه شاکی خصوصی داره بخاطر رابطه اش با از ما بهترون چشم روی جرم به این بزرگی بستن. در ضمن تو غرب همچین جرمی یعنی ازار جنسی افراد زیر سن قانونی با این شرایط. مجازاتش حبس ابد هست. همجنسگرایی که مربوط به رابطه بین دو فرد عاقل و بالغ هست اونجا ازاده نه تجاوز و کودک ازاری. حتی کودک همسری و پدوفیلی و رابطه با حیوانات هم اونجا جرم هست.

    117
    4
  1. فکر کنم به خاطر پارتی کلفت داشتن نیست. به خاطر قاری قرآن بودنشه. در خیال خودشون اگر این مسئله رو قبول کنند؛ چهره مقدسات خدشه دار میشه و حتی شاید این رو مایه توهین به مقدسات تلقی کنند.
   به نظرم اشتباه میکنند. چون با تکذیب و لاپوشانی، مرتکب گناهی بزرگ تر مثل دروغ گویی میشوند.
   به هر حال متاسفانه جوری هم به دروغ عادت کرده اند که حتی خودشان هم خودوشان هم خبر ندارند .

   و من الله التوفیق

   211
   14
   1. حضرت علی روحی فدا می‌فرمایند ملاک حق است نه منه علی اگه از حق آمدم پایین پس من امیرالمؤمنین دیگه حق نیستم

    135
    7
    1. شما ها که این طور تهمت میزنید بهتره یه درباره همج…….با پرچم رنگین در انگلیس و اسرائیل تحقیق کنید
     این یهودی ها و مسیحی ها با پرچم 7 رنگ وسط خیابون های غرب راه میرن و با بی شرمی تمان فریاد میزنند که ما….. هستم قوم زشت کاره ل

     15
     164
     1. وقتی انقدر نفهم و شستشوی مغزی شده هستی که رابطه بین دو ادم عاقل و بالغ رو با تجاوز و داشتن شاکی خصوصی کودک ازاری یکی میدونی
      از بس همش سرتون تو تومبون غرب و کل انداختن با یهودیا بوده از کار خودتون غافل شدید
      #مغزهای_کوچک_عفونی

      82
      7
   2. متاسفم برای تو و امثال تو که هنوز اینقدر مغزاتون زنگ زده هست که نمیتونید حق و ناحق تشخیص بدین ..اگر هر کس زن و بچه داشت از این کثافط کاری ها نمیکرد کشور به گند کشیده نمیشد
    کل مملکت همینقدر داغون وبی عدالتی هست ..خدا بین ما و امثال شما داوری کند ان شاالله

    72
    4
  2. دنبال محکومه یهودی ها و فرماسون ها باش که در روز روشن با افتخار با بی شرمی تمام اون پرچم شبیه رنگین کمان رو برمی‌دارند و می‌گویند قوم زشت کاره لوط هستیم

   13
   98
   1. چه ربطی به همجنسگرایان و یهودیا داره اخه نادان؟ طرف شاکی خصوصی داره اتهام کودک ازاری میفهمی؟ رابطه همجنسگرایان ازاده نه تجاوز و ازار دیگران. اونم کودک آزاری!!! کودک همسری اونجا جرمه چه برسه به کودک ازاری حبس ابد داره. اونجا انسانها ازادن به سبک خودشون زندگی کنن تا جایی که به دیگری ازار نرسونن. واقعا انقدر مغزتون کوچکه که نمیتونید مسئله به این سادگی رو بفهمید؟ به قول فرشاد عاشور چه ساعت شومی بود ما گرفتار شما شدیم

    67
    3
 1. در این پرونده فقط و فقط یک مقصر هست و آن خانواده های بچه ها هستند که آنها را در چنین مسیری قرار دادند. پدران و مادران گرامی حاضر در ماجرا! واقعا 12 سال کلاس هفتگی در مدرسه، داشتن چندین و چند شبکه رادیویی و تلویزیونی و هزاران سایت و نرم افزار آموزشی برای یاد گیری فرزند شما کافی نبود؟

  69
  255
  1. سلام عزیز به جای شماتت این و بگو چرا مجرم رو نمی زارن محاکمه بشه وگرنه اگه بچه شما تومدرسه این اتفاق براش بیفته این اشکال به شما هم وارده چرا بچه ات رو فرستادی مدرسه ؟؟؟!!!!

   218
   8
   1. تهمت نزنید
    فعلا یهودی ها در اسرائیل این عمل قبیح رو آزاد گذاشتند

    ولی این قصه دروغین سعید طوسی شایعه است

    17
    106
  2. سلام به جای شماتت خانواده ها به این فکر کن چرا مجازاتش نمی کنند چون این اتفاق اگه برا بچه شما تو مدرسه بیفته اشکال وارده چرا بچه ات رو مدرسه فرستادی ؟؟؟!!!

   106
   3
 2. جناب آقای طوسی نمونه ای بارزی از یک فرد با تقوا، مومن و با ایمان هستند. انشاءالله خدا ایشان را از شر دروغ ها و شایعات رسانه های معاند حفظ کند

  39
  589
  1. سلام برادر خودت و خیلی ناراحت نکن سعدی می گه پرده ناموس بندگان به گناه فاحش ندرد ببین چه کرده که رسوایی بار اومده !!!!!!!

   114
   9
 3. سلام‌سیستمی‌که‌بهتان‌‌درعرض
  بیچاره‌ای‌‌میسازدوپخش‌میکندواو
  رااز‌زندگی‌عادی‌محروم‌میکندو
  منزوی‌ومطرودبین‌مردمان‌میکندو
  هیچ‌سودی‌هم‌از‌این‌نمیبردو
  مغضوب‌درگاه‌الهی‌میشود‌از‌طرفی
  مواردمطروحه‌دربالا‌را‌
  میبینیم‌‌…..روزگارعجب‌بازیهای‌
  عجیبی‌دارد‌‌خداوند‌درجائی‌به‌یکی
  ازپیامبرانش‌فرموده‌من‌خود‌‌
  روزگارم

  17
  13
 4. سلام داداش این شماتت کردنها دو زار نمی ارزه این اتفاق ممکنه برا شما پیش بیاد من بگم چر ا بچه ات فرستادی مدرسه چون تومدرسه گاهی این اتفاقات می افته به جای این حرفا سوال کن چر ا تو مدرسه شهرک غرب دوماهه حکم صادر شد ولی اینجا نه ؟؟؟؟؟!!!!!!

  63
  4
 5. سلام سعدی می گه که پرده ناموس بندگان به گناه فاحش ندرد ببین طرف چه کرده که پرده ها برداشته شد برادر این حکمت داشته خودت و خیلی ناراحت نکن !!!

  22
  8
  1. شهاب چرا چرت و پرت و دری وری میگی؟؟
   سعدی کجا چنین خزعبلاتی گفته؟؟
   بعدشم خود سعدی مشخص نیست ادم خوبی بوده یا نبوده.

   21
   41
 6. سلام برادر خودت و خیلی ناراحت نکن سعدی می گه پرده ناموس بندگان به گناه فاحش ندرد ببین چه کرده که رسوایی بار اومده !!!!!!!

  5
  11
 7. سلام علیکم
  جناب آقای طوسی قاری بین المللی هستن و بار ها برای کشورمان افتخار کسب کردند .
  خداوند حفظشان کند
  انشالله در آخرت کنار پیامبر محمد رسول الله باشد
  ایشان یکی از چهره های شاخص و مذهبی کشورمان است
  بنظرم این تهمت است و دروغ است
  من اگه ده تا بچه داشته باشم میفرستم تو کلاس
  برای آموزش قرآن بدست یک قاری بین المللی

  امروز دشمنان اسلام هدفشان ضربه زدن به اشخاص معروف اسلام است و هدف دشمنان به هم زدن اتحاد مسلمانان است

  11
  107
  1. خب اگه اینطور است که شما می گویید در ملع عام محاکمه اش می کردند
   تا سیه روی شود آنکه در او غش باشد
   نه … جلوی محاکمه عادلانه اش را بگیرند
   و اینکه آدم شیر خام خورده است و سعید طوسی هم معصوم نیست
   من اگه صد تا الاغ داشته باشم یکیشونو بهش نمیدم که تا شب پیشش باشد تا برسد به بچه

   52
   3
 8. خب اگه اینطور است که شما می گویید در ملع عام محاکمه اش می کردند
  تا سیه روی شود آنکه در او غش باشد
  نه … جلوی محاکمه عادلانه اش را بگیرند
  و اینکه آدم شیر خام خورده است و سعید طوسی هم معصوم نیست
  من اگه صد تا الاغ داشته باشم یکیشونو بهش نمیدم که تا شب پیشش باشد تا برسد به بچه

  27
  1
 9. بهتر بود شفاف سازی میشد، مخفی کردن کودک آزاری پشت نقاب دین، بزرگترین ضربه رو به دین میزنه
  اگر در فضایی عادلانه به این پرونده رسیدگی و متهم به حکم قانون، مجازات میشد، برای خود نظام بهتر بود.
  مردم همین بی عدالتی ها رو می بینند که الان جامه دران وسط خیابون هستند.

  61
  1
  1. شمام مث من بعد چندسال یهو کنجکاو شدی بدونی واقعیت چی بوده
   من ک نفهمیدم والا
   ولی قرائن میگ واقعیت بوده

   28
 10. اینکه رسانه های غربی بهش آب وتاب دادن معلومه احتمال خیلی قوی دروغه نتونستن اثبات کنن شاکیاهم رسانه هم زیادنپرداخت اگه خبردروغ بودباهزاردلیل ومسنددروغ بودن ادعارواثبات میکردن شایدم نخواستن جوجامعه ملتهب بشه واینجورچیزاعادی بشه الله واعلم این خبربازتاب خیلی گسترده ای داشت هنوزم که هنوزه اکثریت قبول به صحت عمل شنیع دارن

  3
  14
 11. ببینید اگر به خود ما چنین تهمتی بزنن چطور باید ثایت کنیم مقصر نیستیم؟؟! پس قضاوت کردن پیش خدا مسئولیت دارد .یک نفر امد پیش علی ع گفت من کار خلاف شرع کردم حضرت گفتند برو شاید اشتباه میکنی…تا اینکه سه بار اعتراف کرد تا حضرت قبول کردند پس سریع حکم ندیم وطرف را مجرم ومحکوم نکنیم مگر بامدرک اثبات شود

  3
  15
 12. چنین انسان‌هایی مردم را از نظام جمهوری اسلامی بد بین میکنن به والله قلب مقام معظم رهبری به درد میاد وقتی چنین آدم‌هایی می‌بیند.لبیک‌یا‌خامنه‌ای

  2
  32
 13. به نظر من که تهمته خیلی هم تابلو تهمته،این بنده خدا به خاطر محبوبیتی که پیش رهبر داشته اینجوری مورد تهمت قرار گرفته ،آدمی که انقد معروفه هرقدرم فاسد باشه نمیاد همچین خطایی بکنه چون میدونه که اگه لو بره آبروش تو کل مملکت میره، کسی که یه ذره هم سیاست سرش بشه متوجه میشه که این ماجرا دسیسه هست و بس

  2
  9

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا