خرید تور تابستان ایران بوم گردی

پایان کشتی فرنگی قهرمانی جهان 2022 | ایران با دو نقره و یک برنز و 81 امتیاز چهارم شد!

پایان کشتی فرنگی قهرمانی جهان 2022 بدون کسب حتی یک عنوان قهرمانی و عنوان چهارمی با یک برنز و دو نقره و 81 امتیاز برای شاگردان محمد بنا رقم خورد.

به گزارش انصاف ورزشی، تیم ملی کشتی فرنگی ایران که در دوره قبل مسابقات قهرمانی جهان 4 طلا را به دست آورده بود و با اختلاف کمی نسبت به روسیه در مقام دوم جدول تیمی جای گرفته بود، در این دوره عملکردی ناامید کننده و دور از انتظار را به ثبت رساند.

شاگردان بنا در این دوره دو نقره در اوزان 67 و 130 و توسط محمدرضا گرایی و امین میرزازاده و یک برنز در 97 کیلو توسط محمدهادی ساروی دشت کرد و با مجموع 81 امتیاز پس از ترکیه، آذربایجان و صربستان میزبان در رتبه چهارم جدول قرار گرفت؛ کنایه آمیز آنکه صربستان یکی از طلاهای خودش را توسط علی ارسلان ایرانی در وزنی دشت کرد که نماینده ایران در آن نوزدهم شد!

هرچند عملکرد رضا گرایی به جز اشتباهاتش در فینال همچنان قابل دفاع است و همچنین ساروی و میرزازاده که تنها به اساطیر وزن خود یعنی آرتور الکسانیان و رضا کایالپ باختند.

ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی

۵۵(پویا دادمرز) حذف

۶۰ (مهدی محسن نژاد) حذف

۶۳ (علیرضا نجاتی) پنجم

۶۷ (محمدرضا گرایی) نقره

۷۲ (محمدرضا مختاری) حذف

۷۷ (محمدعلی گرایی) حذف

۸۲ (پژمان پشتام) حذف

۸۷ (ناصر علیزاده) پنجم

۹۷ (محمدهادی ساروی) برنز

۱۳۰ (امین میرزازاده) نقره

سرمربی: محمد بنا

پایان کشتی فرنگی قهرمانی جهان 2022 | ایران با دو نقره و یک برنز و 81 امتیاز چهارم شد!
پایان کشتی فرنگی قهرمانی جهان 2022 | ایران با دو نقره و یک برنز و 81 امتیاز چهارم شد!

نتایج کشتی گیران ایران در پایان کشتی فرنگی قهرمانی جهان 2022

اما در پایان کشتی فرنگی قهرمانی جهان 2022 نگاهی داریم بر نتایج کامل شاگردان بنا در این رقابتها

در وزن 55 کیلوگرم پویا دادمرز پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 6 بر 5 از سد اکرم اوزترک از ترکیه گذشت. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل امانگالی بکبولاتوف دارنده مدال نقره آسیا از قزاقستان با نتیجه 3 بر 1 مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر قزاقستانی در مرحله نیمه نهایی، دادمرز از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 60 کیلوگرم مهدی محسن نژاد در دور اول با نتیجه 8 بر صفر (ضربه فنی) هان جائه چانگ از کره جنوبی را مغلوب کرد وی در دور بعد در حالی که از کرم کمال از ترکیه پیش بود با نتیجه 9 بر 4 ضربه فنی شد و با توجه به شکست این حریف مقابل کشتی گیر ژاپنی، محسن نژاد حذف شد.

در وزن 63 کیلوگرم علیرضا نجاتی در دور نخست با نتیجه 5 بر صفر احمت اویار از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 7 بر 4 عبدالمحمد پاپی از آلمان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 5 بر 3 از سد سیوبانوف دارند مدال طلای جهان از مولداوی گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. نجاتی در این مرحله با نتیجه 2 بر 1 مغلوب لری ابولادزه دارنده مدال نقره جهان از گرجستان شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار مقابل ارباتو تیو از چین با نتیجه 4 بر 1 شکست خورد و پنجم شد.

در وزن 67 کیلوگرم محمدرضا گرایی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به با نتجیه 9 بر صفرامانتور اسماعیل اف از قرقیزستان را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 5 بر صفر هان سو ریو دارنده مدال طلای جهان از کره جنوبی را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. گرایی دراین مرحله در یک کشتی مقتدرانه با نتیجه 8 بر صفر جانی ختسوریانی از گرجستان را از شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه 4 بر 3 مغلوب ماته نمس دارنده مدال برنز جهان از صربستان شد و به مدال نقره رسید.

پایان کشتی فرنگی قهرمانی جهان 2022 | ایران با دو نقره و یک برنز و 81 امتیاز چهارم شد!
پایان کشتی فرنگی قهرمانی جهان 2022 | ایران با دو نقره و یک برنز و 81 امتیاز چهارم شد!

در وزن 72 کیلوگرم محمدرضا مختاری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 7 بر 3 مقابل ابراهیم غانم از فرانسه مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 77 کیلوگرم محمدعلی گرایی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 5 بر 4  آنتونیو کامنیاسیویچ از کرواسی را از پیش رو برداشت. وی دور سوم با  نتیجه 6 بر 1 مغلوب کیم هیون وو  قهرمان جهان و المپیک از کره جنوبی شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 82 کیلوگرم پژمان پشتام بعد از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 2 بر 1 کارپت چالیان از ارمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 5 بر 2 مغلوب یاروسلاو فیلچاکوف از اوکراین شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، وی از در رقابت ها کنار رفت.

در وزن 87 کیلوگرم ناصر علیزاده در دور اول با نتیجه 6 بر 5 میرکو مینگوزی از ایتالیا را مغلوب کرد وی در دور بعد با نتیجه 5 بر 3 آتابک عزیزبیکوف از قرقیزستان را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 2 بر 1 مغلوب تورپال بیسلطانوف قهرمان اروپا از دانمارک شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، وی نیز به گروه بازنده ها رفت. علیزاده در این گروه با نتیجه 9 بر صفر مقابل بارتلمی تشوشا از کنگو به پیروزی دست یافت و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 7 بر 1 مقابل علی چنگیز از ترکیه شکست خورد و پنجم شد.

در وزن 97 کیلوگرم محمدهادی ساروی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر فلیکس بالدوف از نروژ را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 7 بر صفر رستم آساکولوف از ازبکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. ساروی در مرحله نیمه نهایی مقابل آرتور الکسانیان قهرمان المپیک و جهان از ارمنستان با نتیجه 3 بر 1 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 6 بر 1 متهان باشار از ترکیه را از پیش رو برداشت و به مدال برنز دست یافت.

پایان کشتی فرنگی قهرمانی جهان 2022 | ایران با دو نقره و یک برنز و 81 امتیاز چهارم شد!
پایان کشتی فرنگی قهرمانی جهان 2022 | ایران با دو نقره و یک برنز و 81 امتیاز چهارم شد!

در وزن 130 کیلوگرم امین میرزازاده در دور نخست با نتیجه 5 بر صفر علیمخان سیزدیکوف از قزاقستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر صباح شریعتی از آذربایجان را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد یاکوبی کاجایا دارنده مدال نقره المپیک و برنز جهان از گرجستان را با نتیجه 1بر 1شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. میرزازاده در این دیدار با نتیجه 2 بر 1 مقابل کانتاس کنیستاتاس از لیتوانی به برتری دست رسید و به دیدار فینال راه یافت. میرزازاده برای کسب مدال طلا به مصاف رضا کایالپ دارنده مدال طلای جهان و نقره و برنز المپیک از ترکیه رفت و با نتیجه 1 بر 1 و با توجه به اینکه داوران اخطار اول را به کشتی گیر ترک و اخطاردوم را به وی دادند مغلوب شد و  با شایستگی به مدال نقره رسید.

پایان کشتی فرنگی قهرمانی جهان 2022 | ایران با دو نقره و یک برنز و 81 امتیاز چهارم شد!
پایان کشتی فرنگی قهرمانی جهان 2022 | ایران با دو نقره و یک برنز و 81 امتیاز چهارم شد!

بدین ترتیب در پایان کشتی فرنگی قهرمانی جهان 2022 رده بندی 8 تیم اول بدین شرح است:

1- ترکیه 125 امتیاز 2- آذربایجان 118 امتیاز 3- صربستان 110 امتیاز 4- ایران 81 امتیاز 5- قرقیزستان 77 امتیاز 6- گرجستان 76 امتیاز 7- مجارستان 70 امتیاز 8- ازبکستان 61 امتیاز

طبق برنامه رقابت ها از روز پنج شنبه رقابت کشتی آزاد شروع خواهد شد.

بیشتر بخوانید: پایان کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۲۲ | آمریکا قهرمان شد و ایران با ۲ طلا، ۳ نقره، ۲ برنز و ۱۵۰ امتیاز نایب قهرمان شد

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا