خرید تور تابستان ایران بوم گردی

نماینده مهاباد: در حوادث این شهر: 5 نفر کشته شدند؛ یکی از آن جوانان 15 سال سن دارد

جلال محمودزاده عضو کمیسیون کشاورزی مجلس و نماینده شهر مهاباد به جماران گفت: چهارشنبه شب در یکی از میادین شهر مهاباد جوانی به نام مولودی با تیر کشته می‌شود و پنج شنبه صبح مردم برای تشییع پسر جوان شرکت و حضور پیدا می‌کنند. در مسیر برگشت از مراسم به تعداد افراد اضافه و جمعیت افزایش یافته و مردم به سمت شهرداری و فرمانداری راه افتادند و شهر مقداری متشنج شد. در این بین متأسفانه ۴ نفر دیگر کشته می‌شوند که یکی از آن جوانان زیر ۱۸ سال است و 15 سال دارد.

روایت نماینده مهاباد از حوادث این شهر: 5 نفر کشته شدند؛ یکی از آن جوانان 15 سال سن دارد/ مردم به سمت شهرداری و فرمانداری راه افتاده بودند؛ شهر مقداری متشنج شده بود

پایگاه خبری جماران نوشت: چهل روز از «اعتراضات»  در تمام شهرهای کشور بعد از فوت مهسا امینی می‌گذرد و کماکان اعتراضاتی را به صورت پراکنده در برخی شهرها و البته دانشگاه‌ها شاهد هستیم، اما در ۴ آبان‌ماه مصادف با مراسم چهلم مرحومه مهسا امینی، در شیراز حمله تروریستی صورت می‌گیرد و ۱۳ نفر کشته می‌شوند و در همان شب پسر جوانی در مهاباد با شلیک گلوله کشته و شهر با اعتراض و آشوب روبرو می‌شود.

در مورد کشته شدن چند جوان و آشوب در مهاباد جلال محمودزاده نماینده این شهر به خبرنگار جماران گفت: چهارشنبه شب در یکی از میادین شهر مهاباد جوانی به نام مولودی با تیر کشته می‌شود و پنج شنبه صبح مردم برای تشییع پسر جوان شرکت و حضور پیدا می‌کنند. در مسیر برگشت از مراسم به تعداد افراد اضافه و جمعیت افزایش یافته و مردم به سمت شهرداری و فرمانداری راه افتادند و شهر مقداری متشنج شد. در این بین متأسفانه ۴ نفر دیگر با تیر جنگی کشته می‌شوند که یکی از آن جوانان زیر ۱۸ سال است و 15 سال دارد.

وی با ابراز این ادعا که چرا در راهپیمای های مسالمت آمیز از تیر جنگی استفاده می کنند؟ افزود: فرمانداری در حال بررسی بیشتر این موضوع است. من ایرادی را به نیروهای امنیتی دارم. فرد می‌خواهد حرف خود را بزند و مشکلاتش را مطرح کند، اما اینکه کشته شود جای تأسف و تأثر دارد. و تا امروز هم مشخص نیست چطور و چرا این اتفاق رخ داده است؟! ما این موضوع را از مسیر قانونی دنبال می کنیم. آنها در اعتراض به کشته شدن مظلومانه یک پسرجوان به خیابان آمده اند، اما به جای اینکه فضا را آرام کنند و  با معترضین صحبت کنند آن وقت ۴ نفر دیگر هم کشته می شود و تعداد به ۵ نفر می رسد. این قضیه بسیار غم‌انگیز است. جریان را روز سه شنبه از طریق دو کمیسیون شوراها و امور داخلی و امنیت ملی و سیاست خارجی دنبال و پیگیری می‌کنیم.

صدای مردم در تمام شهرها چه در مهاباد و چه در تهران باید شنیده شود

وی با تاکید بر وضعیت بد معیشت و اشتغال افزود: بسیاری از مردم به وضعیت معیشت معترض هستند. ما نتوانستیم معیشت موردنظر آن‌ها را فراهم کنیم؛ روسای جمهور شعار و وعده‌های بسیاری سر دادند و یک نمونه آن در مورد ایجاد اشتغال بود که نه تنها عملی نکردند بلکه برعکس عمل کردند! در بحث فضای مجازی نیز ۹ تا ۱۰ میلیون شغل را از دست دادیم و در پی آن عده‌ی بسیاری نسبت به وضعیت موجود ناراحت و معترض هستند. اقشار مختلف جامعه تحت فشارهای اقتصادی ومعیشتی هستند؛ از جمله کارکنان دولت و بازنشستگان و چه برسد به آنان که شغل، شرایط اسکان، ازدواج  و آینده‌ای ندارند؛ خب این افراد باید چه کنند؟ این افراد به شرایط فعلی معترض هستند و می‌گویند من زندگی و شرایط نسبی زندگی را می‌خواهم. امیدوارم توسعه عادلانه بین مناطق کشور شکل بگیرد.

وی یادآور شد: اگر دقت کنیم اکثر معترضین در حاشیه شهرها و شهرهای کوچک و محروم هستند. در طول دوران انقلاب و در موضوع  تأمین اعتبارات، از نظر زیر ساخت های توسعه‌ای به آن‌ مناطق ظلم شده است. این صداها در تمام شهرها چه مهاباد و چه در تهران باید شنیده شود.

کسانی که در خیابان هستند وطن خود را دوست دارند

نماینده مردم مهاباد در ادامه از شنیدن صدای اعتراض مردم توسط مسئولان افزود: مسئولان باید با دل و جان صحبت‌های معترضین را گوش کنند. نه آنکه با آن‌ها چکشی برخورد کرده و کاری کنند افراد جریح‌دارتر شده و به خشونت و برخورد کشیده شود و این به نفع مردم وکشور نیست. زیرا این امر آتش زیر خاکستر است؛ اگر در کوتاه مدت با زور مقابله کنیم باز هم در آینده کشور آبستن حوادث خواهد بود. ما نباید با این نوع برخوردها صورت مسئله را پاک کنیم. تمام دختران و پسران فرزندان این مملکت هستند، از جای دیگر که نیامده اند؛ باید برای آن‌ها برنامه ریزی کنیم، زیرا بسیاری از حرف‌های آن‌ها حق است. من از همین رسانه از مسئولان می‌خواهم حرف معترضین را بشنوند و آن‌ها را نادیده نگیرند کسانی که در خیابان هستند وطن خود را دوست دارند و شاید بیشتر از ما می‌خواهند کشور از هر گزندی محفوظ بماند به شرطی که حرمت آنان را حفظ کنیم.

ما باید سعی کنیم همه‌ی مردم را از هر فکر و گروه سیاسی را مجددا سوار قطار انقلاب کنیم

جلال محمودزاده در آخر با محکوم کردن حمله تروریستی در شاهچراغ گفت: ما هرگونه حمله تروریستی و کشته شدن انسان‌های بی‌گناه را محکوم می‌کنیم و هر کس وگروهی پشت این اتفاق باشد جنایتی دردناک  انجام داده است. این قبیل اتفاقات به جریانات اخیر برمی‌گردد. ما باید همه‌ی مردم را از هر فکر و گروه سیاسی را سوار قطار انقلاب کنیم؛ نباید هر کسی را به بهانه‌ی کرد، ترک، عرب، بلوچ،ترکمن، گیلکی وغیره از قطار انقلاب پیاده کنیم. این مسئولان است که باعث می‌شود عده‌ای از افراد ریزش کنند و کناره بگیرند و به معترض تبدیل شوند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. … … به همین راحتی در پازل موساد و سیا بازی می کنه بدون اشاره به تروریستها و اقدامات خونین سرویس های جاسوسی مستقیما پروژه کشته سازی رو به نام نیروی حافظ امنیت زد،خون های بی گناهان به گردن گردانندگان اقدامات تروریستیه مثل همین مثلا نماینده اون 5 نفر هم بلاشک ناجوانمردانه برای استمرار پروژه های غربیها متاسفانه کشته شدن بی گناهانی که قربانی لفاظی غربگداها و نفوذی های امثال این شدن

    1. نماینده محترم
      نمیگویید همشهریانتان جای سالم برای شهر نزاشتند …برای شهر شما با بک جمعیت کم و سهم خیلی اندک از تولید ناخالص داخلی آب و برق و گاز تقریبا مجانی فراهم شده بنزین ۱۰ سنتی هم که نوش جان میکنید

  2. تنها مسئولی که تا این لحظه درست و منطقی حرف زده اند ، ایشان می باشند. فضای حاکمیت تمامی مسئولین را بی جرات کرده است. عاملیت از آنها گرفته شده است، چون اساسا خودشان هم واقفند عاملیت ندارند. نماینده ها بیشتر از ما می دانند که نمایندگان واقعی مردم نیستند. آنها نماینده های منتخبِ «تحریم انتخاباتی »هستند. آنها نمایندهِ «رد صلاحیتها »هستند. آدمهای سر در لاکی که حضورشان در مجلس صرفا حضور کارمندی می باشد. یک کارمند حقیر که صبح کارت بزند و بعد از ظهر بعد از چلوکباب مجلس به خانه برود. تمام تلاش نماینده ها در چهارسالشان این است که وزارتخانه ها وصل شوند برای فردای نماینده نبودن..تمام تلاششان وصل به لابی های قدرت برای خریدن خانه و مستغلات در تهران است. طبق آمار تقریبن در تمام این 43 سال هیچ نماینده ای از هیچ شهرستانی بعد از حضور در تهران به شهرش برنگشته است. آنها عاشق زندگی در محله های بالاشهر هستند. تنها چیزی که از در دولت بودن عایدشان شده این است که «ابن الوقت» باشند. بدانند کی و در کجای تهران خانه بخرنده که دو روز دیگر با سود بالا بفروشند. از حقارت این آدمها همین بس که این همه سال نتوانسته اند قانون شفافیت را به نتیجه برسانند. حالا این وسط نماینده مهاباد چرا درست حرف می زند؟ چون تا حدودی نماینده مردم است و اعتبار و آبرویی دارد.. چون جزو موارد استثناییِ تایید صلاحیت شده است..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا