خرید تور تابستان ایران بوم گردی

خرافات و دعانویسی بلای جان «گراز» در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: شکارچیان یک قلاده گراز از سوی محیط‌بانان محیط زیست استان دستگیر شدند. به گفته او خرافات و دعانویسی بلای جان گراز‌ها شده است.

پایگاه خبری تحلیلی کبنانیوز نوشت: «شکار و خوردن گوشت گراز یا خوک به دلیل همه چیزخوار بودن این حیوان ضرر‌های زیادی مانند انگل برای بدن انسان دارد که به همین دلیل در دین اسلام مصرف گوشت آن حرام اعلام شده مصرف گوشت این جانور در دین‌یهود هم حرام است اما خرافات و دعانویسی بلای جان گراز‌ها شده و عده‌ای سودجو با تبلیغات دروغین از فرقه‌های مختلف اقدام به کشتار گراز‌ها و دعانویسی بر پوست، سُم و خون آنان می‌کنند.
اسلام جاودان‌خرد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ۶ نفر متخلف شکار در ضلع شمالی پارک ملی و منطقه حفاظت شده دنا شناسایی و دستگیر شدند.

او تصریح کرد: از متخلفان ۶ قبضه سلاح، لاشه یک قلاده گراز و پنج قطعه کبک کشف و ضبط شده است.
جاودان خرد عنوان کرد: متخلفان با تشکیل پرونده و به همراه آلات مکشوفه برای اعمال قانون به دستگاه قضا در بخش پادنا معرفی شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد ضمن قدردانی از تلاش شبانه روزی محیط‌بانان در دفاع از سرمایه‌های طبیعی استان خاطرنشان کرد: ماموران محیط زیست به صورت شبانه روزی در حال پایش منطق آزاد و حفاظت شده استان هستند و برای حفاظت از حیات وحش بدون چشم پوشی اعمال قانون می‌کنند.

منطقه حفاظت شده “دنا” با وسعت ۹۳ هزار و ۶۶۰ هکتار در حوزه استحفاظی شهرستان دنا و سمیرم در بخش سردسیری استان است.
منطقه حفاظت شده دارای غنای زیستی ارزشمند است که یک هزار و ۲۰۱ گونه گیاهی دارد. تعداد گونه‌های آندمیک(بومی) دنا از تعداد گونه‌های آندمیک ۴۵ کشور جهان بالاتر است و بیش از یک هفتم گونه‌های گیاهی موجود در ایران، در منطقه حفاظت شده “دنا” رویش دارند به نحوی که این منطقه از آوازه ملی و جهانی برخوردار است. بالغ بر ۸۵ گونه پرنده، ۲۰ گونه آبزی، ۳۹ گونه دوزیستان و خزندگان در این منطقه شناسایی شده است.»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا