خرید تور تابستان ایران بوم گردی

در کمیته انضباطی دانشگاه پلی تکنیک چه می‌گذرد؟!

انجمن اسلامی دانشجویان ترقی خواه پلی تکنیک (دانشگاه امیرکبیر) از وضعیت کمیته انضباطی این دانشگاه گزارشی ارائه کرده و آن را ضعیف توصیف کرده است.

متن این گزارش که به انصاف نیوز ارسال شده در پی می‌آید:

پس از پیروزی دکتر روحانی در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و امید به بازیابی فضایی امن در دانشگاه‌ها، دکتر معتمدی [رییس دانشگاه] در دیدار با جمعی از فعالان دانشجویی دانشگاه تاکید نمودند که کمیته انضباطی و حکم‌های انضباطی در شان دانشجو نیست و سیاست‌های کلی دانشگاه مبتنی بر ایجاد گفتگو و تعامل با دانشجویان است. اما فقط چند روز پس از این دیدار، متاسفانه شاهد اتفاقات عجیبی در روند شورای انضباطی و به تبع آن صدور احکام انضباطی در قبال فعالین دانشجویی بودیم.

در فاصله‌ی چند روز گذشته، تعداد زیادی از فعالین دانشجویی به کمیته انضباطی احضار شده‌اند که اغلب اتهامات آن‌ها مواردی بسیار جزئی و بعضاً نامشخص بوده است.

متاسفانه در دوران مسئولیت جناب آقای «طاهری»، دبیر کمیته انضباطی دانشگاه پلی تکنیک، اموری بسیار عجیب و غیر قانونی را در روند رسیدگی به اتهامات دانشجویان شاهد بوده‌ایم.

ایشان که در دولت احمدی‌نژاد نیز دبیر کمیته انضباطی دانشگاه بوده‌اند، نقش بسیار موثری را در برخورد با فعالین دانشجویی و پرونده سازی علیه دانشجویان ایفا می‌کردند که از اقدامات ایشان می‌توان به صدور بیش از 110 ترم «منع موقت از تحصیل» در دوران ریاست دکتر رهایی اشاره کرد.

اما متاسفانه با شروع دولت دوم دکتر روحانی، با وجود شکایت‌های فراوان دانشجویان از آقای طاهری، ایشان هنوز هم در این جایگاه قرار دارند و در روند رسیدگی به پرونده‌های انضباطی دانشجویان، در بسیاری از موارد، دانشجویان از حقوق صریح خود که در آیین نامه‌ها و شیوه نامه‌های انضباطی ذکر شده است محروم شده‌اند و روند رسیدگی به اتهامات آن‌ها بر خلاف قانون صورت گرفته است.

به عنوان مثال در چند روز گذشته حکم یک‌ترم تعلیق بدون احتساب سنوات که برای یکی از دانشجویان صادر شده بود، پس از اعتراض دانشجو در شورای تجدیدنظر، به دلیل دیر رسیدن نامه احضاریه به دست دانشجو و عدم حضور او در جلسه دفاع حضوری به دو ترم تعلیق با احتساب سنوات افزایش یافت که نمونه‌ای بی سابقه محسوب می‌شود.

انجمن اسلامی دانشجویان ترقی خواه، از جناب آقای دکتر مغانی، معاونت محترم دانشجویی دانشگاه پلی تکنیک و به عنوان رییس شورای انضباطی این دانشگاه تقاضا دارد تا در اسرع وقت تدبیری در قبال این موضوع اندیشیده و فرد دلسوزی را در این جایگاه حساس منصوب نمایند تا از وارد آمدن لطمه‌های بیشتر به بدنه‌ی فعالین دانشجویی جلوگیری به عمل آید.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا