خرید تور تابستان

«با عدم اطلاع‌رسانی شرایط کشور نمی‌توان جلوی بحران‌ها را گرفت»

یک عضو فراکسیون امید مجلس با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی شرایط کشور  به موقع از سوی مسئولان به مردم، گفت: اگر اطلاع رسانی به طور منظم انجام شده باشد قطع به یقین با همراهی مردم می‌توان مشکلات را حل کرد اما اطلاع رسانی بعد از بروز بحران دیگر فایده‌ای ندارد.

قاسم میرزایی نیکو در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به تاثیر اطلاع‌رسانی به موقع و مستمر مسئولین از شرایط کشور و اقداماتی که انجام می‌دهند بر شکستن التهابات بازار و کشور بیان کرد: همه ارگان‌ها و قوای سه گانه باید بخشی به نام روابط عمومی داشته باشند که نقش ارتباطی بین دستگاه مربوطه و مردم را ایفا می کند. در تشریح وظایف روابط عمومی واضح است که باید بتوانند پل ارتباطی با مردم برقرار کنند و اطلاع رسانی دقیقی به مردم داشته باشند.

وی در ادامه گفت: برای برون رفت از بحران‌ها و مشکلات باید در بین مردم و مسئولین هماهنگی وجود داشته باشد که در اینجا آگاهی مردم و مطلع بودند آن ها بسیارحائز اهمیت است. اگر اطلاع رسانی به طور منظم انجام شده باشد قطع به یقین با همراهی مردم می توان مشکلات را حل کرد، اما اطلاع رسانی بعد از بروز بحران دیگر فایده‌ای ندارد. اطلاع رسانی در دراز مدت و آگاه کردن مردم به طور مداوم است که می‌تواند بحران‌ها را مدیریت کند.

نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی افزود: باید زیرساخت‌ها و زمینه‌های مدیریت بحران‌ها و التهابات با اطلاع‌رسانی دقیق و به موقع فراهم شود تا مردم نیز با مسئولان همراه شوند. در دنیا مسئولین از طریق رسانه‌ها به مردم اطلاع رسانی می‌کنند اما متاسفانه در کشور ما از طریق رسانه ملی پمپاژ ناامیدی اتفاق می‌افتد.

وی در پایان گفت: با اطلاع رسانی صفر نمی‌توان جلوی بحران‌ها را گرفت. متاسفانه صدا و سیما به صورت گزینشی عمل می کند و لذا نمی تواند اطلاع رسانی درستی داشته باشد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا