خرید تور تابستان ایران بوم گردی

افزایش گرید امنیتی رضا پهلوی!

«ماشالله شمس الواعظین»، روزنامه نگار پیشکسوت، می‌گوید ترامپ سرمایه گذاری زیادی روی رضا پهلوی فرزند شاه مخلوع انجام داده و گرید امنیتی او از ۳ به ۹ ترقی کرده است.

بیشتر بخوانید: ماجرای پرداخت ماهی 150 هزار دلار سیا با رضا پهلوی

به گزارش انصاف نیوز، «ناصر غضنفری»، روزنامه نگار، در یادداشتی تلگرامی که نظر شمس الواعظین را منتشر کرده، نوشته است:

«چند وقت قبل ماشاالله شمس الواعظین سردبیر کاربلد روزنامه‌های با شکوهی چون جامعه و توس را دیدم. مثل خیلی دیگر از وضعیت نگران بود؛ خیلی نگران. می‌گفت مشغول کشاورزی‌ام و اجازه نمی‌دهند حرف بزنم.

می‌گفت ترامپ سرمایه گذاری زیادی روی #رضا_پهلوی انجام داده است. می‌گفت؛ گرید امنیتی رضا پهلوی از ۳ به ۹ ترقی کرده است و اف‌بی‌آی که حفاظت جان او را بر عهده دارد دیگر اجازه نمی‌دهد با هواپیمای عمومی به جایی سفر کند و فقط با پرواز اختصاصی برای دیدن مادرش فرح پهلوی به فرانسه می‌رود.

می‌گفت آمریکا می‌خواهد مدل اسپانیا را درباره‌ی جمهوری اسلامی اجرا کند: «ژنرال فرانکو با بر انداختن پادشاهی #کارلوس به قدرت رسید اما کاری کرد که دوران سلطنت کارلوس برای مردم به صورت یک نوستالوژی درآمد. غرب ابتدا از او خواست رفراندوم برگزار کند او اما زیر بار نرفت. با کمک غرب دولت در تبعید اسپانیا تشکیل شد. جامعه جهانی هم به جای تشکیلات فرانکو؛ دولت در تبعید را به رسمیت شناخت و کرسی‌های بین المللی اسپانیا را به تبعیدیها واگذار کرد.

بر اثر فشارها؛ فرانکو روز به روز قدرتش کمتر شد تا جایی که یک روزنامه نگار اسپانیایی در توصیف آن وضعیت نوشت حتی نامه‌هایی که فرانکو به فرمانده ارتشش می‌نوشت به دست فرمانده نمی‌رسید. سرانجام فرانکو کنار رفت و خانواده کارلوس دوباره به اسپانیا برگشت و حکومتش را از سر گرفت».

می‌گفت «ترامپ چنین الگویی برای جمهوری اسلامی در سر دارد. از مجاهدین خلق هم استفاده ابزاری می‌کند چرا که می‌داند آنها به خاطر ترورهاشان منفورتر از آنند که جایی در آینده ایران داشته باشند ولی چون در کار تشکیلاتی مهارت دارند موقتاً به درد پروژه ترامپ می‌خورند».

می‌گفت «آقایان خودشان می‌دانند که من شمس الواعظین روحانی زاده برانداز و معاند نیستم اما تا آبان ۹۸ ممنوع المصاحبه ام کرده‌اند. من هم در روستا مشغول کشاورزی‌ام، آرامش بیشتری دارد ولی دغدغه‌هایم همچنان پابرجاست».

پیش خودم گفتم من هم بچه آخوندم و پدرم هم انقلابی بوده است. به خاطر شادی روح پدرم با مسوولیت خودم این حرف‌های شمس را علنی می‌کنم شاید آقایان تکانی بخورند».

ماجرای پرداخت ماهی ۱۵۰ هزار دلار سیا به رضا پهلوی

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا