خرید تور تابستان ایران بوم گردی

اولین سخنرانی کروبی پس از 11 سال: عیوب نظام را باید برطرف کرد [+فیلم]

پس از حدود ۱۱ سال، مهدی کروبی در مراسم عزاداری ايّام سالگرد رحلت حضرت محمد (ص) و شهادت امام مجتبي و امام رضا (ع) در منزل غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی حاضر شد و سخنرانی کرد.

به گزارش اختصاصی انصاف نیوز، در این مراسم تعدادی از شخصیت‌های سیاسی حضور داشتند از جمله: حجت الاسلام معادی خواه، حجت الاسلام امام جمارانی، حجت الاسلام عباسی فرد، حجت الاسلام آشتیانی، علی جنتی، اسماعیل دوستی، محسن هاشمی، محمد عطریانفر، حسین مرعشی، یدالله طاهر نژاد، محمد قوچانی، غلامرضا انصاری، حسین کروبی و جهانبخش خانجانی.

آقای کروبی در این مراسم گفت: «ابتدا از آقای کرباسچی تشکر می‌کنم که این برنامه را گذاشت و از ما دعوت کردند و ما هم گفتیم که اگر آقایان و مسئولین اجازه بدهند می‌آییم که آن آقایان هم اجازه دادند. خیلی جلسه‌ی پربرکت و پرخیری برای همه‌ی شماها و ما بود. انشالله امیدوارم که آقای کرباسچی عمری طولانی داشته باشد و همچنین سایر رفقا که بتوانند چنین برنامه‌هایی داشته باشند.

دوران حصر

یک نکته را اینجا بگویم. یک شب که آماده می‌شدیم بیاییم یکدفعه دیدیم گفتند نیا و جلسه برگزار نشود. از آن شب دیگر برگزار نشد که نمی‌دانم تا حالا چند سال گذشت و نصیب ما نشد که در مراسم روضه و جلسه و دیدن نبود. برای من این جلسه خیلی جذبه داشت و باصفا بود و یک فضای دیگری را می‌دیدم. خیلی برایم خوشحال کننده بود و ترکیب جلسه هم خیلی عزیز است و هم از نظر پروردگار و معصومین، شب‌های خیلی مهم و با عظمتی است، رحلت رسول خدا، شهادت امام حسن و شهادت اما رضا، پایان صفر. به‌هر جهت خیلی بهره‌ی خوبی نصیبمان شد. انشالله خدا توفیقی به ما بدهد که بتوانیم کاری کنیم. مخصوصا جناب آقای معادی‌خواه عزیز جمله‌ای گفتند … ما با آقای معادی‌خواه داستان‌های مفصل و طولانی داریم. در زمان زندان که با هم بودیم. خدا رحمت کند که با آقای فاکر، سه‌تایی مباحث فقهی هم می‌کردیم. به‌هر جهت [آقای معادی‌خواه] خیلی بحث‌هایی خوبی را مطرح کردند. نکات خیلی مهمی فرمودند. من هم فکر می‌کردم که ایشان یک نکته‌ای را می‌گوید که بعد از چهل و چند سال نتوانستیم [در زمینه‌ی فقهی کاری کنیم] ولی باز هم من معتقدم کار را باید خود ایشان انجام بدهد؛ جمعی را دعوت کند با وقتی که گذاشته و زمینه‌ای که دارد این کار را به انجام برساند».

مسیر امام خمینی

او ادامه داد: باز هم از خداوند می‌خواهم که هم شما و هم خانواده‌هایتان از شیعیان و ارادتمندان خاندان نبوت و امامت باشند انشالله و همه‌تان صحیح و سلامت باشید، و بخصوص آن امام عزیزی که اینها همه را برای ما به‌وجود آورد، رهبری او، بزرگواری او، تدبیر او، تقوای او، توانست حادثه‌ای را خلق کند که یک رژیمی را واژگون کند که در این هزار سال بی‌سابقه بوده و توانست این جمهوری اسلامی را بوجود بیاورد با آن خصوصیاتی که خودش ذکر می‌کرد. و من همین یک کلمه را بگویم که خیلی عجیب است. ما در اثنای بازنگری قانون اساسی بودیم که رییس آن هم مرحوم آیت الله مشکینی بود. یک روز بعدازظهر به ما خبر دادند که بیایید به جماران. ما آمدیم، دیدیم که هم دکتر فاضل، هم دکتر مجدزاده آمدند و گفتند که امام دیگر در کماست و مساله‌ی امام تا ۱۰ – ۱۵ ساعت دیگر تمام است. در همان لحظه برنامه‌ریزی‌هایی که شد و یک هفته هم که تعطیل بودیم، وقتی من رفتم یک کلمه به شما بگویم که عجب، اصلا فضا عوض شده! آن فضای هفته‌ی قبل با فضای حالا عوض شده و دگرگون شده است. به‌هر جهت من گاهی به خودم می‌گویم که خدایا یک چنین نعمتی نصیب ما شده که قدردان امام نباشیم و به او ظلم [شود صحیح نیست. لذا] از خداوند تبارک و تعالی می‌خواهم که همه‌ی ارادتمندان اسلام را توفیق بدهد که بتوانند این حرکت عظیمی که امام بوجود آورد را در مسیری قرارش بدهند که انشالله ادامه پیدا کند؛ اصل نظام محفوظ بماند و انشالله عیوب و نواقصش برطرف شود. انشالله همه‌تان موفق باشید. خیلی خوشحالم که شماها را می‌بینم. این طبع انسان است که می‌خواهد دوستانش را ببیند. البته چند نفر را در این مدت زیارت کردیم و عده‌ای را در این ۱۰ – ۱۱ سال ندیدیم که دیگر زیارت شد.

شوخی حسن روحانی

محمد قوچانی در حاشیه‌ی این دیدار که علی جنتی فرزند آیت الله جنتی هم حضور داشت، به کروبی می‌گوید که روز گذشته پیش آقای روحانی بودیم، به آقای روحانی گفتم که آقای کروبی به شوخی می‌گوید که خدا اگر کمتر از حاج آقای جنتی به ما عمر بدهد ظلم کرده است.


[ دو فیلم دیگر از این دیدار را در کانال تلگرامی انصاف نیوز ببینید ]


اصلاحیه در ساعت ۱۳ سه‌شنبه: نقل قول محمد قوچانی به این ترتیب اصلاح شد: «آقای روحانی به شوخی گفت» => «به آقای روحانی گفتم که آقای کروبی به شوخی می‌گوید».

تکمیلی در ساعت ۱۳ سه‌شنبه:

قوچانی در این باره در اینستاگرام خود نوشت:

پس از مدتها دوری و سپس یک سال دیدار خصوصی و انفرادی در جمعی بیش از بیست نفر در منزل آقای کرباسچی خدمت آقای کروبی رسیدیم .
وقتش بود این خاطره را در حضور علی آقای جنتی بگویم :
در یکی از دیدارهای سال گذشته آقای کروبی میگفت خدا چون عادل است دست کم به اندازه آقای ( احمد ) جنتی باید به من عمر دهد 😊
البته روابط اقایان مهدی کروبی و احمد جنتی تاریخی طولانی دارد … از روزگاری که در مقام رییس مجلس به دبیر شورای نگهبان می نوشتند
این نامه ای است از شیخ مهدی کروبی به شیخ احمد جنتی …
انشاله جمعیت این جلسات بیش باد …

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

 1. من نه انتظار دريافت پاسخ دارم و نه انتظار انعكاس يا انتشار اين ديدگاه. را / عزيزان در انصاف نيوز بخوانند كافى است /.
  آيا اقاى حجت الاسلام و المسلمين شيخ مهدی كروبى نمى خواهند پولى را كه از بابك زنجانى گرفته بودند پس بدهند؟
  اگر بخواهند پس بدهند بايد مبلغ دريافتى را با قيمت دلار آن روز محاسبه كنند و بعد دلارها را بقيمت امروز به ريال حساب كرده مبلغ ريالى را بپردازند و از عمل زشتى هم كه مرتكب شدند توبه بكنند. با اقاى كروبى محشور باشيد

  6
  12
  1. اولا من اصلا آقای کروبی را نمیشناسم اما اگرعمامه به سرها همه حجت الاسلام هستن پس ایشانم شیخ نیستن بلکه همان حجت الاسلام هستن یا همه شیخ هستن.دوماً تنها کسی که گفت من ۳۵۰ میلیون گرفتم فقط ایشان بود که بادل وجرات بود وشمادوست عزیز تنگ نظریت به رفقات رفته چون ایشون هرجرمی مرتکب شده بود جورشو کشید شمابرو دنبال شیخ هایی که هنوزبهشون میگی حجت الاسلام چون هیچوقت اختلاساشون رو نمیشه ونخواهدشد.

 2. از کرامات شیخ ما چه عجب شصتش را باز کرد و گفت یک وجب بابا این کلی گویی ها رو اصولگراها هم شب تا صبح تکرار می کنند چطور می خواهی عیوب نظام را بر طرف کنی اصلا چنین اجازه ای بتو داده می شود اگر خودت صاحب منصب دائمی بودی حاضر به برطرف کردن عیوب می شدی اگر یکی از عیوب حضور دائمی کروبی بود حاضر بودی این عیب را بر طرف کنی بی خود نبود سیصد هزار تا رای بیشتر نیاوردی تلاش کن با رحمتی ائتلاف بزن بلکه آرای باطله مهم ترین رقیبتان را شکست دهید

  2
  6
 3. سلام .خدمت شمابرادران ارجمند خاطره ای را بازگومیکنم که شخصیت اقای کروبی را درک کنید
  بنده بامعرفی بنیادشهید دریکی ازشرکتهامشغول بکارشده بودم ولی حقوق مکفی دریافت نمیکردم بمنظور اعتراض به بنیادمراجعه کردم‌وبطوراتفاقی آقای کروبی راکه درحال بازدید از کارمندان بودند را با خواهش ازمحافظان توانستم زیارت کنم وشرح حال راگفتم .ایشان یکی ازمعاونان بنیادکه جوانی بودبنام آقای آذرکمندرااحضارکردند وبه ایشان گفتند به تمام وزارت خانه هاشخصا ابلاغ میکنی که بهترین مشاغل رابایدبه خانواده شهدا بدهند حتی اگر لازم بود یقه وزیر را میگیری وبنده حقیررابه وزارت نفت معرفی کردند ومشغول شدم.
  ایشان واقعادلسوزانقلاب وشهداوپیرو راستین امام عزیز بودندوهستند .
  تاکسی باایشان برخوردنکند به شخصیت والای ایشان پی نخواهدبرد.بخاطربازیهای سیاسی خوب رابدنکنید .اقای کروبی همیشه خدمتگذارمردم وانقلاب وامام ورهبری عزیز بوده وخواهندبود روزی همه خواهند فهمید پاکی ودرستکاریه این مرد شریف را.

  8
  5
 4. میگن ایشون درزیرزمین بنیادشهیدزندان درست کرده بودن.
  من میگم بله حالازندان واقعی که نه ولی جایی بوده که یکی دوشب کسیوحبس کنن
  ولی ایامیدونید کیاروگوشمالی میدادن اونجا؟؟؟
  کسانی که مزاحم ناموس شهید میشدندرو میگرفتن یکی دوشب نگهشون میداشتن که بترسن .بسیارهم دمش گرم که بعدازشهدا اینقدر مراقب زن وبچه های شهدابود.
  هنوززوده شرافت این مردروبشناسن ملت.
  کاش تواین مسیولین شیش هفت نفر مثل کروبی بود ملت راحت تر زندگی میکردن.

 5. آقای کروبی فکر میکنن اگه انشاالله رو غلیظ تر بگن خدا ازشون قبول میکنه
  کاش به خودشون بیان که صفشون اون دنیا از همه وقت گیر تره چون خیلی سخت گیرانه تر با دست اندرکاران مملکت اسلامی حساب میکنن
  ولی خب قدرت و ثروت مفت چنان مزه کرده که دیگه قیامت و… کیلو چنده براشون
  این حرفا رو واسه ما میزدن مثل اینکه

  0
  1
 6. درود و سلام بسیار خدمت جناب شیخ مهدی کروبی، و آرزوی سلامتی و تندرستی برای ایشان،
  اگر رئیس جمهور میشد، وضعیت اسف بار امروز رو نداشتیم، ما اکثر مردم ایران از وضعیت موجود داریم زجر میکشیم،
  خدایا خودت کمک کن

  2
  2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا