خرید تور تابستان ایران بوم گردی

گزارشی از تجمع اعتراضی یهودیان در ایران

خبرگزاری دولتی ایسنا در گزارشی به تجمع اعتراضی یهودیان در ایران پرداخته است و نوشت:

«به دنبال ادامه جنایت های رژیم اشغالگر صهیونیستی و کشتار هزار نفر از مردان، زنان و کودکان بی گناه غزه در روزهای اخیر، یهودیان ایران جنایت رژیم اشغالگر صهیونیستی را محکوم کردند.

کلیمیان اصفهان جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و فلسطین را محکوم کردند

کلیمیان اصفهان همزمان با سراسر کشور با شرکت در مراسم راهپیمایی، جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و فلسطین را محکوم کردند.

صبح امروز دوشنبه، ۸ آبان‌ماه، کلیمیان اصفهان همزمان با کلیمیان تهران، شیراز، یزد، کرمانشاه و کردستان با شرکت در مراسم راهپیمایی از حد فاصل کنیسه خود واقع در چهارراه فلسطین به سمت خیابان استانداری، جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و فلسطین را محکوم کردند.

کلیمیان اصفهان با سر دادن شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» ضمن اعلام خشم و انزجار خود از جنایات اسرائیل و کشتار غیرنظامیان فلسطینی، خواستار توقف حملات هوایی و نسل‌کشی مردم مظلوم غزه شدند و این جناینت‌ها را مصداق بارز جنایت جنگی و نقص قوانین حقوق بشری دانستند.

یهودیان ایران جنایت رژیم اشغالگر صهیونیستی را محکوم کردند

صیون ماه‌گرفته، رئیس انجمن کلیمیان اصفهان در این تجمع بیانیه‌ای در محکومیت جنایت اسرائیل قرائت کرد. متن بیانیه به شرح زیر است:

به نام خدا

כֹּה אָמַר ד’ עֲשׂוּ מִשְׁפָּט וּצְדָקָה וְהַצִילוּ גָזוּל מִיַּד עֲשֶׂוֹק چنین فرمود خداوند عدل و انصاف روا داشته و غصب شده را از دست ظالم رهایی دهید «ارمیا نبی ۳:۲۲»

ما یهودیان ایران همگام با همه یهودیان آزاده جهان جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم نموده و دولت‌های حامی این رژیم را شریک این جنایات و کشتار مردم بی دفاع فلسطین می‌دانیم.

رفتارهای این رژیم سفاک را بر خلاف آموزه های یهودیت و تورات مقدس دانسته و ضمن همدردی با مردم مظلوم و ستمدیده غزه که مدت‌هاست در محاصره رژیم صهیونیستی بوده و از حداقل شرایط لازم برای ادامه زندگی (آب) خوراک و سوخت محرومند و طی هفته‌های اخیر به‌صورت شبانه روزی مورد تهاجم و بمباران بی‌رحمانه این رژیم می‌باشند عمیقا ابراز تاسف می‌نماییم.

یهودیان ایران جنایت رژیم اشغالگر صهیونیستی را محکوم کردند

ضمن تجمع در کنیسه های شهرهای یهودی نشین ایران، تهران، شیراز، اصفهان کرمانشاه و یزد نکات زیر را به تمامی دولت‌ها – ملت‌ها و مجامع بین‌المللی یادآور می‌شویم:

ارتکاب جنایت و جرایم جنگی توسط رژیم سفاک صهیونیستی مورد تقبیح تمامی ادیان و آزادگان جهان بوده و اقدامات رژیم صهیونیستی طی هفته‌های اخیر هیچگونه نسبتی با دین یهود و باورهای یهودیت نداشته و ندارد.

حمایت دولت‌های استعماری از رژیم صهیونیستی ضمن مفتضح ساختن آنها نزد ملت‌ها آنها را نیز شریک جرم رژیم صهیونیستی ساخته و مسئولیت این جنایات و کشتار افراد بی‌دفاع را به عهده آنها محول می‌سازد.

سکوت و انفعال دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی و مجامع حقوق بشر در قبال جنایات صورت گرفته از طرف رژیم صهیونیستی، مصداق بارز شناسایی وضعیت موجود بوده و مسئولیت بین‌المللی دولت و سازمان‌های منفعل را به همراه دارد.

ما خواستار آتش‌بس فوری و توقف جنایات رژیم صهیونیستی اعم از قتل عام کودکان زنان و هدف قرار گرفتن افراد و اماکن غیر نظامی و اماکن مقدس می‌باشیم و درخواست رفع فوری محاصره غزه جهت ارسال دارو غذا و سوخت و … و امدادرسانی به ساکنین دردمند این منطقه را داریم.

به امید برقراری صلح، آرامش و امنیت و عدل و انصاف در کل جهان.»

کلیمیان کرمانشاه جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کردند

جامعه کلیمیان کرمانشاه هم با برگزاری تجمع اعتراضی، جنایات رژیم صهیونیستی اسراییل علیه مردم مظلوم فلسطین را محکوم کردند.

این تجمع در کرمانشاه، امروز(هشتم آبان) همزمان با تجمع یهودیان در برخی دیگر از شهرهای کشورمان در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی و حمایت از مردم مظلوم فلسطین برگزار شد.

جامعه کلیمیان کرمانشاه با تجمع مقابل کنیسه وحدت با سردادن شعارهای “مرگ بر آمریکا”، “مرگ بر اسرائیل” و … اعتراض خود را علیه جنایات رژیم صهیونیستی فریاد زدند.

یهودیان ایران جنایت رژیم اشغالگر صهیونیستی را محکوم کردند

به گزارش ایسنا، حاضران در این تجمع اعتراضی با در دست داشتن دست نوشته‌ها و پلاکاردهایی با مضامینی شامل” به نام یهودیت جنایت نکنید”، “حساب یهودیت از صهیونیسم جدا است”، “ماخواستار آتش‌بس فوری هستیم” و “ما هرگونه کشتار کودکان، زنان و افراد بی دفاع را محکوم می‌کنیم” جنایات رژیم کودک کش اسراییل را محکوم کردند.

جامعه کلیمیان استان کرمانشاه همچنین با در دست داشتن دست نوشته هایی با مضمون “باید حضور فساد برانگیز آمریکا در منطقه برچیده شود” خواستار حذف دخالت های آمریکای جنایتکار در امور دیگر کشورها شدند.

ادامه این تجمع با قرائت بیانیه جامعه کلیمیان کرمانشاه در محکومیت جنایات رژیم غاصب صهیونیستی و درخواست کمک از جامعه جهانی برای کمک به مردم مظلوم غزه همراه بود.

یهودیان ایران جنایت رژیم اشغالگر صهیونیستی را محکوم کردند

به گزارش ایسنا، بهمن محمودی عضو جامعه کلیمیان کرمانشاه در حاشیه این تجمع در جمع خبرنگاران هدف از این تجمع را همدردی با مردم بی دفاع غزه و فلسطین عنوان کرد و افزود: ما جامعه کلیمیان جزو صهیونسیم نیستیم و این ظلم را قبول نمی کنیم.

وی ادامه داد: جامعه کلیمیان استان کرمانشاه همچون دیگر کلیمیان مخالف این دست کشتارها بوده و اقدامات رژیم صهیونیستی را محکوم و پشتیبانی خود را از مردم مظلوم غزه اعلام می کنیم و تا پای جان حامی آنها خواهیم ماند.

هوشمند محمودی از دیگر کلیمیان کرمانشاه نیز گفت: ما جامعه یهودیان کرمانشاه به همراه همه یهودیان ایران اقدامات رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و اعلام می کنیم کشتاری که در بیمارستان غزه انجام شد، در دین یهود و تورات پذیرفتنی نیست.

وی ادامه داد: دین یهود دین راستی بوده و بر مبنای درستی پایه گذاری شده و تمام گفته های تورات بر صلح و دوستی تاکید دارد، نه کشتار و آزار کسی.

حجت الاسلام مهدی عبدی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه نیز در این تجمع با قدردانی از حضور به موقع جامعه کلیمیان استان کرمانشاه در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی، اظهار کرد: سخنگوی ارتش غاصب و کودک کش اسرائیل در شبکه ۱۴ خودشان اعلام کرده که این دست اجتماعات اصناف، اقشار و دیگر گروه ‌های مردمی در گوشه و کنار ایران اسلامی و دیگر کشورهای دنیا فشار زیادی بر این رژیم وارد کرده است.

وی عنوان کرد: برپایی این نوع تجمعات زمینه ساز حمایت جامعه جهانی از مردم مظلوم غزه خواهد شد.

کلیمیان یزد جنایات رژیم غاصب صهیونیستی را محکوم کردند

کلیمیان استان یزد هم ضمن محکومیت جنایات رژیم غاصب صهیونیستی علیه مردم مظلوم و بی‌دفاع فلسطین، با آنان ابراز همدردی کردند و از جامعه جهانی خواستار توقف ادامه این جنایات شدند.

جمعی از کلیمیان یزد با حضور در کنیسه «ملا آقا بابا» این شهر ضمن ابراز انزجار از جنایات وحشیانه رژیم جعلی صهونیستی، با مردم مظلوم فلسطین اعلام همدردی کرده و اعلام کردند: اقدامات بی رحمانه رژیم صهیونیستی طی هفته‌های اخیر هیچ‌گونه نسبتی با دین یهود و باورهای یهودیان نداشته و ندارد و دولت‌های استعماری حامی این رژیم به نوعی شریک جرم در جنایات این رژیم سفاک هستند.

آنها سکوت و انفعال دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی و جامعه‌ی حقوق بشر در قبال جنایت صورت‌ گرفته از طرف رژیم صهیونیستی را نیز محکوم کردند و خواستار آتش‌بس فوری و توقف جنایات رژیم صهیونیستی اعم از قتل‌ عام کودکان و زنان و هدف قرار گرفتن افراد و اماکن غیرنظامی و اماکن مقدس شدند.

کلیمیان یزد همچنین رفع فوری محاصره غزه جهت ارسال دارو و غذا و سوخت و امدادرسانی به ساکنان دربند منطقه را خواستار شدن و برای برقراری صلح و آرامش، امنیت و عدل و انصاف در جهان در درگاه خداوند نیایش کردند.

همزمان با نقاط مختلف کشورمان تجمع یهودیان شیراز علیه جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه برگزار شد که در این تجمع بر این نکته تأکید شد که حساب یهودی‌ها از صهیونیست‌ها جداست.

به گزارش ایسنا، همزمان با شهرهای تهران، اصفهان، کرمانشاه و یزد تجمع یهودیان شیراز در اعتراض به جنایات رژیم صهیونیستی در نوار غزه امروز، ۸ آبان‌ماه در کنیسه ربیع‌زاده شیراز برگزار شد.

رئیس انجمن کلیمیان شیراز در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایسنا گفت: امروز تجمعی برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین در جنگ غزه و اعلام انزجار از جنایات صهیونیست‌ها برگزار کردیم و بیانیه‌ای هم در محکومیت این جنایات صادر کردیم.

امیرعلا سالاری با تأکید بر اینکه حساب یهودی‌ها از صهیونیست‌ها جداست، افزود: امروز در اینجا جمع شدیم تا تجدید بیعتی با رهبر معظم انقلاب داشته و هر گونه اعمال تروریستی را محکوم کنیم.

وی با یادآوری اینکه مراسم امروز با اقامه نماز صبحگاهی آغاز شد، گفت: این برنامه به صورت همزمان در اصفهان، تهران، کرمانشاه، یزد و شیراز برگزار شده است.

رئیس انجمن کلیمیان شیراز با بیان اینکه رژیم صهیونیستی رژیم غاصبی است که فلسطین را اشغال کرده است، گفت: ما یهودیان این کار که فلسطینی‌ها را از خانه خود بیرون کرده‌اند، محکوم می‌کنیم و هیچ‌گونه حمایتی از این اعمال شنیع نداریم.

وی با تأکید بر اینکه بی‌شک یهودیان ایران و تمام یهودیان دنیا کشتار کودکان و زنان بی‌پناه را محکوم می‌کنند، افزود: به خصوص جنایت بمباران بیمارستان المعمدانی غزه را به شدت محکوم می‌کنیم چرا که این جنایت قلب همه مردم را به درد آورد.

سالاری با بیان اینکه آوارگی کودکان فلسطین در خیابان اشک در چشمان همه ما جاری کرده است، گفت: امروز جمع شده‌ایم تا اعلام همبستگی به فلسطینیان داشته باشیم و از آنان حمایت کنیم و خواستار آتش‌بس فوری هستیم.

وی با تصریح اینکه درخواست ارسال مواد غذایی و سوخت و دارو به مردم غزه داریم، گفت: در این زمینه فراخوانی ارسال کردیم و در حال حاضر کمک‌های مردمی آماده است و منتظریم تا مسیر انتقال این کمک‌های یهودیان ایران به مردم غزه باز شود.

دبیرکل انجمن کلیمیان شیراز نیز در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایسنا گفت: این مراسم با توجه به وقایع اخیر نوار غزه به همت انجمن کلیمیان شیراز و شورای روحانیت‌ آن‌ها برگزار شده است تا جنایت رژیم صهیونیستی را محکوم کنیم.

امین دوستان تأکید کرد: مسلماً در هر دین توحیدی قتل و کشتار محکوم و گناه است و یکی از دستورات اکید و اولیه دین یهودیت این است که هم نوع خودت را دوست بدار. این یک بحث ماجراست که ما را الزام به حضور در چنین تجمعی کرده است اما هدف اصلی ما از برگزاری این تجمع آن است که نشان دهیم یهودیت به عنوان یک دین الهی از صهیونیسم به عنوان یک نظام سیاسی کاملاً جداست.

وی بیان کرد: برخی متأسفانه این دو را به همدیگر نزدیک می‌کنند و این مسئله باعث می‌شود که رژیم صهیونیستی بخواهد مظلوم‌نمایی کند و با یک چهره حق به جانب ماجرا را به شکلی نشان دهد که مشکل در فلسطین مذهب است در صورتی که چنین نیست.

دبیرکل انجمن کلیمیان شیراز تأکید کرد: باید نشان دهیم وقایع فلسطین و غزه مذهبی نیست بلکه مشکل زیاده‌خواهی، غصب و اشغال یک سرزمین توسط یک نظام سیاسی صهیونیستی است.

رئیس شورای روحانیت شیراز هم در این مراسم به خبرنگار ایسنا گفت: اساساً پایه و اساس دین یهود بر یک جمله که هم نوع خود را دوست داشته باش، پایه‌گذاری شده است لذا وقتی مشاهده می‌کنیم کسانی به نام یهود اما پا روی این اساس می‌گذارند و تلاش می‌کنند تا وجهه یهود را در دنیا خراب نشان دهند، اعتراض خود را اعلام می‌کنیم.

کامران سلباروخ بیان کرد: ما وظیفه داریم به نحوی از خودمان یک عمل و رفتاری نشان دهیم که ثابت کند جنایات و اعمال رژیم صهیونیستی به هیچ عنوان مورد تأیید یهود و دین نیست. صهیونیسم یک نظام سیاسی است و هیچ کاری به دین یهود ندارد و دین یهود بزرگترین مخالف جنگ و اجحاف و تعدی است.

بیژن معین، یکی از کلیمیان شرکت‌کننده در این مراسم هم به خبرنگار ایسنا گفت: ما امروز اینجا آمدیم تا بگوییم از کار رژیم اشغالگر قدس به دلیل آدم‌کشی‌ها و کشتار زنان و کودکان ناراحت هستیم و آن را محکوم می‌کنیم.

فریبا لری‌زاده، هم دیگر عضو شرکت‌کننده در این مراسم به خبرنگار ایسنا گفت: ما از صهیونیست‌ها جدا بوده و همراه مردم غزه هستیم و هر کمکی از ما بر آید برای آنان انجام می‌دهیم و حمایت خود را از آنان اعلام کرده و با آنان ابراز همدردی می‌کنیم.

استر ضربی، عضو بانوان انجمن کلیمیان شیراز هم به خبرنگار ایسنا گفت: انسان‌کشی یک جنایت است و در تمام ادیان الهی محکوم است و هیچ دینی کشتار کودکان بی‌گناه را نمی‌پذیرد. خواستار برقراری صلح در دنیا هستیم.

فرید عطار، هم بانوی دیگر شرکت‌کننده این تجمع کلیمیان بود که به خبرنگار ایسنا گفت: امروز در حمایت از کودکان بی‌گناه و زنان بی‌پناه فلسطین گردهم آمدیم تا یکپارچگی خود را با آنان اعلام کنیم. مردمان غزه واقعاً بیگناه هستند و دیدن جنایات صهیونیست‌ها در نوار غزه برایم واقعاً‌ دردآور است و با مشاهده آن‌ها گریه می‌کنم.

در بخش پایانی این تجمع نیز بیانیه جامعه کلیمیان شیراز قرائت شد که در این بیانیه آمده است:

به نام خدا

چنین فرمود خداوند: عدل و انصاف روا داشته و غصب شده را از دست ظالم رهایی دهید. (ارمیا نبی ۳:۲۲)

ما یهودیان ایران همگام با همه یهودیان آزاده‌خواه جنایات رژیم صهیویسنیی را محکوم کرده و دولت‌های حامی این رژیم را شریک این جنایت و کشتار مردم بی‌دفاع فلسطین می‌دانیم و رفتارهای این رژیم سفاک را بر خلاف آموزه‌های یهودیت و تورات مقدس دانسته و ضمن همدردی با مردم مظلوم و ستمدیده غزه که مدت‌هاست در محاصره رژیم صهیونیستی بوده و از حداقل شرایط لازم برای ادامه زندگی (آب، خوراک و سوخت) محرومند و طی هفته‌های اخیر به صورت شبانه‌روزی مورد تهاجم و بمباران بی رحمانه این رژیم می‌باشند، عمیقاً ابراز تأسف می‌نماییم و ضمن تجمع در کنیسه‌ها شهرهای یهودی‌نشین ایران؛ تهران، شیراز، اصفهان، کرمانشاه، یزد و… نکات زیرا را به تمامی دولت‌ها، ملت‌ها و مجامع بین المللی یادآور می‌شویم:

۱- ارتکاب جنایت و جرائم جنگی توسط رژیم سفاک صهیونیستی مورد تقبیح تمام ادیان و آزادگان جهان بوده و اقدامات رژیم صهیونیستی طی هفته‌های اخیر هیچ‌گونه نسبتی با دین یهود و باورهای یهودیت نداشته و ندارد.

۲- حمایت دولت‌های استعماری از رژیم صهیونیستی ضمن مفتضح ساختن آن‌ها نزد ملت‌ها، آن‌ها را نیز شریک جرم رژیم صهیونیستی ساخته و مسئولیت این جنایات و کشتار افراد بی دفاع را به عهده آنها محول می‌سازد.

۳- سکوت و انفعال دولت‌ها و سازمان‌های بین المللی و مجامع حقوق بشر در قبال جنایات صورت گرفته از طرف رژیم صهیونیستی، مصداق بارز شناسایی وضعیت موجود بوده و مسئولیت بین‌المللی دولت و سازمان‌های منفعل را به همراه دارد.

۴- ما خواستار آتش‌بس فوری و توقف جنایات رژیم صهیونیستی اعم از قتل عام کودکان، زنان و هدف قرار گرفتن افراد و اماکن غیرنظامی و اماکن مقدس می‌باشیم و درخواست رفع فوری محاصره غزه جهت ارسال دارو، غذا و سوخت و… و امدادرسانی به ساکنین دردمند این منطقه را داریم.

به امید برقراری صلح، آرامش و امنیت و عدل و انصاف در کل جهان»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. محکوم کردن رژیم صهیونیستی بچه کش، بر امده از وجدان انسان های اگاه و ازاده است. ولی شعارهای مرگ بر…… شعار حکومتی است.

    2
    5
  2. یهودیان صهیونیستی با کشتار و نسل کشی مسلمانان غزه ثابت کردند که یک رژیم جعلی هستند و از قوم بنی اسرائیل نیستند چرا که نسل کشی مردم مظلوم غزه وحشی‌گری رژیم جعلی صهیونیستی را آشکار نمود . درود بر شهدا و زنده باد امام خامنه‌ای و درود بر سپاه پاسداران و سربازان گمنام

    4
    2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا