خرید تور تابستان ایران بوم گردی

۱۸۹ تن شیرخشک احتکاری در مشهد وارد شبکه توزیع شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی گفت: دستور فوری دادیم که کشف ۱۸۹ تن شیرخشک احتکاری تحت نظارت تعزیرات حکومتی در شبکه توزیع وارد شود و به دست مصرف کننده برسد.

طنین همتی در شهرآرانیوز نوشت: «مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی درباره وضعیت شیرخشک در استان گفت: با توجه به نیاز جامعه به شیرخشک و به این خاطر که رسیدگی به پرونده ها ممکن است زمان بر شود بعد از استعلام سازمان غذا و دارو مبنی بر تایید قابل مصرف شیرخشک‌های احتکاری از انباری که اخیرا در مشهد کشف شد، دستور فوری دادیم که این ۱۸۹ تن شیرخشک تحت نظارت تعزیرات حکومتی در شبکه توزیع وارد شود و به دست مصرف کننده برسد.

مرتضی مدنی افزود: بر این اساس از روز شنبه باید این ۴۷۳ هزار و ۶۵۹ قوطی ۴۰۰ گرمی انواع پودر شیرخشک تحت نظارت معاونت غذاو دارو دانشگاه علوم پزشکی مشهد و با قیمت مصوب به فروش برسد.

به گفته این مسئول استانی در خصوص رسیدگی به تخلفات این پرونده توضیح داد: پرونده به ظن احتکار شیرخشک در شعبه ۵ بدوی تعزیرات حکومتی استان جاری و در حال رسیدگی است و احتمالا رای محکومیت جزای نقدی تا چند روز دیگر صادر خواهد شد. طبق آنچه مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی عنوان کرد این انبار متعلق به یک شرکت تولیدکننده شیرخشک در مشهد است که در بازدید از شرکت کشف شده است.

مدنی در ادامه به نکات قابل تاملی اشاره و بیان کرد: بخشنامه سازمان غذا وداروی کشور در تاریخ ۶ شهریور امسال به صراحت اعلام کرده شرکت‌های تولیدکننده شیرخشک میتوانند حداکثر تا ۵ درصد تولید خود را بابت ذخیره استراتژیک در انبار نگهداری کنند. شرکت مذکور مجاز است ماهانه تا دو میلیون قوطی شیرخشک ذخیره کند و چیزی که کشف شده از این مقدار کمتر است، اما یک اشکالی که در مورد این شرکت وجود دارد این است که از تاریخ اول مرداد ماه در سامانه جامع تجارت بروزرسانی انجام نداده و این یک نقص است که باعث شده این تولیدکننده مظنون به احتکار باشد.»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا