خرید تور تابستان

اخاذی و سوءاستفاده از دختران با تهدید و اغفال

پایگاه خبری رکنا نوشت: عامل اغفال، تهدید و اخاذی از دختران جوان در زنجان در دام پلیس افتاد.

سرهنگ سید احمد موسوی رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان زنجان امروز (سه‌شنبه، ۱۴ آذر ماه) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: درپی شکایت و مراجعه حضوری تعدادی زن جوان به دلیل تهدید و اخاذی ، مراتب در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت. برابر گفته شاکی‌ها و بررسی‌های انجام‌شده مشخص شد، شاکی‌ها در سایت همسریابی با متهم آشنا شدند و پس از اعتماد، تصاویر خصوصی‌شان را برای او فرستادند. سپس متهم با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی آنها در فضای مجازی، قصد اخاذی و رابطه نامشروع داشت که توسط پلیس فتا بازداشت شد.

وی ادامه داد: با اقدامات فنی و شگردهای خاص پلیسی، متهم به هویت‌ معلوم در استان زنجان شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی‌ در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس فتای زنجان انتقال داده شد.

او بیان کرد: در تحقیقات اولیه، متهم منکر بزه ‌ارتکابی شد؛ ولی پس از رو به‌ رو شدن با مستندات، به جرمش اعتراف و بیان کرد از طریق سایت همسریابی و شبکه‌های اجتماعی با زنان جوان آشنا می‌شد و پس از جلب اعتماد آنها و به بهانه ازدواج ، تصاویر خصوصی‌شان را می‌گرفت و در نهایت، با تهدید به انتشار این تصاویر برای اخاذی از قربانیان اقدام می‌کرد.

موسوی با بیان اینکه متهم به بیش از۳۰ فقره اخاذی از زنان جوان اعتراف کرد، افزود: مردم باید توجه داشته باشند، فضای مجازی، بویژه سایت‌های همسریابی محل مناسبی برای آشنایی، ازدواج و اشتراک‌گذاری اطلاعات خصوصی با افراد غریبه نیست.

وی با بیان اینکه افراد سودجو با ترفندهای مختلف درصدد سرقت تصاویر و اطلاعات شخصی مردم هستند، گفت: کاربران فضای مجازی تحت هیچ عنوان به افرادی که با وعده‌های مختلف، قصد برقراری ارتباطات اجتماعی با آنها را دارند، اعتماد نکنند و اطلاعات و تصاویر شخصی خود را برای‌شان نفرستند، چراکه امکان سوء‌استفاده افراد فرصت‌طلب از اطلاعات شخصی افراد متصور است.

رئیس پلیس فتای زنجان اضافه کرد: کاربران توصیه‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت دیدن هرگونه موارد مشکوک، موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های سایبری به شماره ۰۹۶۳۸۰ یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir با کارشناسان در میان بگذارند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا