خرید تور تابستان ایران بوم گردی

استرابورد تبلیغاتی چیست؟ | بیلبورد اما عمودی!

مجله قارتال نوشت: با توجه به این که تبلیغات از اهمیت زیادی برخوردار شده‌اند و علم و دانش هم گسترش پیدا کرده است، استفاده از تجهیزات جدید چندان عجیب نیست. سازه استرابورد یکی از همین تجهیزات به شمار می‌آید که امروزه به منظور اطلاع رسانی از یک کسب و کار خاص به کار گرفته می‌شود. سال‌ها بود که بیلبوردهای سنگین وزن و بزرگ در معابر خودنمایی می‌کردند. این شد که نیاز به سازه‌هایی که ابعاد کوچکتری داشته باشند هم احساس شد. این سازه‌ها هزینه‌های زیادی که باید برای خرید بیلبورد صرف می‌شد را از بین بردند و جایگزین خیلی از بیلبوردها شدند. در حال حاضر جدیدترین سازه‌ای که برای تبلیغات شهری روی کار آمده است، همین استرابورد است. در ادامه این مطلب می‌خواهیم بدانیم که استرابورد تبلیغاتی چیست؟ و چه کاربرد و ویژگی‌هایی دارد.

استرابورد تبلیغاتی چیست؟

استرابوردها نوعی استند تبلیغاتی ایستا هستند که نسبت به سازه بیلبورد از ابعاد کوچکتری برخوردار شده‌اند. این سازه‌ها عمدتا به شکل مستطیل طراحی می‌شوند و سازه‌ای بادبانی و قابل حمل هستند. استرابوردها در انواع مختلفی تولید می‌شوند و جایگاه بسیار مهمی در صنعت تبلیغات دارند.

این سازه‌ها می‌توانند در هر محیطی اعم از معابر شهری و خیابان‌ها نصب شوند. محتویاتی که استرابورد تبلیغاتی دارند، معمولا محتویاتی هستند که برندهای مختلف در صدد اطلاع آن‌ها به مشتریان خود می‌باشند. در گذشته کاربرد استرابوردها تنها به انتقال پیام فرهنگی یا اطلاع رسانی محدود می‌شد. با پیشرفت تکنولوژی‌های تبلیغاتی، این سازه‌ها هم تغییر کاربری دادند. این است که امروزه استرابوردها را برای انجام تبلیغات به‌ کار می‌بندند.

کاربرد استرابورد تبلیغاتی

پس از این که دانستیم استرابورد تبلیغاتی چیست، می‌خواهیم با کاربردهای این سازه آشنایی پیدا کنیم. استرابوردهای تبلیغاتی به دلیل این که ویژگی‌های منحصر به فردی را در ساختار خود جای داده‌اند، همواره از محبوبیت برخوردار هستند.‌ برای رشد دادن هر کسب و کاری می‌توان از این سازه‌ها استفاده کرد. برای مثال می‌توان با استفاده از استرابورد کسب و کارهای محلی را تبلیغ کرد، حراج‌های فصل را به اطلاع مشتریان رساند، یک برند را یادآوری کرد یا کمپین‌های مختلف را راه اندازی کرد. آنچه که مهم است، این است که سازه استرابورد در یک مکان خوب نصب شود. در این صورت است که این سازه‌ها بازدهی فوق العاده‌ای را به نمایش خواهند گذاشت.

بهترین مناطق برای نصب استرابورد چیست؟

سوالی که در اینجا پیش می‌آید این است که بهترین مکان برای نصب استرابورد تبلیغاتی کجاست؟ معمولا استرابوردها را در مکان‌های پرتردد نصب می‌کنند تا در معرض عموم افراد قرار بگیرند. معابر شهری، خیابان‌های پرتردد، مراکز اداری، تجاری، فرهنگی یا مراکز آموزشی از عمده‌ترین مراکزی هستند که سازه استرابورد در آن‌ها نصب می‌شود. پایانه‌های مسافربری و‌ حواشی بزرگراه‌های شهری هم می‌توانند یک محیط مناسب برای قرار دادن این سازه‌ها باشند. شما باید با مشورت افرادی که در این زمینه تجربه کسب کرده‌اند، بهترین مکان را برای نصب استرابورد تبلیغاتی خود بیابید.

استرابورد تبلیغاتی از چه اجزایی تشکیل شده است؟

تا زمانی که با اجزای استرابورد تبلیغاتی آشنا نباشید، به خوبی درک نخواهید کرد که استرابورد چیست. در کل استرابوردهای تبلیغاتی را با استفاده از سه بخش اصلی پایه، محور عمودی و ‌محور افقی می‌سازند. سایر بخش‌ها هم بخش‌های فرعی این سازه هستند:

  • ستون اصلی استرابورد یک سازه فلزی است که به عنوان پایه هم شناخته می‌شود. این ستون استحکام زیادی دارد و برای نصب شدن سایر اجزای سازه بر روی آن تعبیه می‌شود.
  • محورهای عمودی استرابورد بخش دیگری از این سازه هستند و وظیفه نگهداری بنر را بر عهده دارند. وظیفه محورهای افقی نیز همین است. با این تفاوت که محورهای افقی قابلیت تحرک دارند. چرا که ممکن است طول و عرض بنرها متفاوت باشد.
  • بنر استرابورد بنری است که در استانداردترین حالت خود در عرض ۳ متری و طول ۴ متری تهیه می‌شود. این بنر در بر دارنده شعارهای تبلیغاتی یک برند است. در دو طرف بنر گیرنده‌هایی قرار دارند که در طولانی مدت از بنر محافظت می‌کنند. در قسمت بالایی بنر نیز لامپ‌هایی برای افزایش دید کاربر در شب قرار می‌گیرند.
  • قسمت کف استرابورد هم آخرین بخشی است که در این سازه قرار دارد. در این بخش ستون را با استفاده از سیمان به زمین وصل می‌کنند. استحکام نهایی سازه با توجه به کیفیت فوندانسیون کف آن مشخص می‌شود.

ویژگی‌های استرابورد تبلیغاتی

ویژگی‌های متعددی وجود دارند که استرابوردهای تبلیغاتی از آن‌ها برخوردار شده‌اند. شما با شناخت این ویژگی‌ها می‌توانید بهترین کاربرد را از این سازه‌ها به عمل بیاورید. در ادامه به این ویژگی‌ها اشاره کرده‌ایم:

  • استرابورد‌های تبلیغاتی از هزینه نصب تعمیر و نگهداری کمی برخوردار هستند. این سازه‌ها در برابر باد، باران، رطوبت و مواردی از این قبیل مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند و همواره پایداری خود را حفظ می‌کنند. بنابراین یک سازه مقرون به صرفه به شمار می‌آیند.
  • استرابوردهای تبلیغاتی یک سازه ایستا و قابل حمل هستند که فریم خاصی ندارند. بدین معنا که برای ساخت آن‌ها همچون ساخت بیلبورد چارچوب یا اندازه ثابتی در نظر گرفته نشده است. این سازه‌ها از ستون اصلی و دو محور فرعی که در قسمت بالا و پایین آن قرار می‌گیرند، تشکیل شده‌اند. بنابراین اندازه بنرهایی که می‌تواند بر روی این ساز قرار بگیرد، می‌تواند متغیر باشد.
  • یکسان بودن سایز استرابورد‌ها باعث شده است که خیلی از طراحانی که در صدد تبلیغ کمپین خود هستند، به طور گسترده این سازه‌ها را به کار ببندند. این سازه‌ها عمدتاً در مکان‌های پرتردد نصب می‌شوند و اهداف مختلفی از کارگیری آن‌ها وجود دارد.
  • سازه‌های استرابورد تبلیغاتی ابعاد کوچکی دارند. این سازه‌ها ایراداتی که سازه‌های بیلبورد دارند را به خوبی برطرف کرده‌اند و یک انتخاب بسیار مناسب برای آژانس‌های تبلیغاتی به شمار می‌آیند.

مزایای استفاده از استرابورد تبلیغاتی

معمولا در تعریف استرابورد چیست اشاره چندانی به مزایای این سازه نمی‌شود. شما به عنوان فردی که قرار است از استرابورد استفاده کند، باید بدانید که مزایای استرابورد چیست. سازه‌های استرابورد سازه‌هایی سریع النصب به شمار می‌آیند که تبلیغات سریعا بر روی آن‌ها قرار گرفته و در یک ‌محیط نصب می‌شوند. همین امر باعث شده است که صاحبان کسب و کارهای مختلف به استفاده کردن از این سازه‌ها رو بیاورند. افزون بر این ویژگی، مزایای دیگری هم وجود دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

امکان نصب در هر محیط

همان طور که‌ گفتیم، استرابورد تبلیغاتی سازه‌ای متشکل از ابعاد کوچک هستند. بنابراین می‌توانند در هر محیطی نصب شوند.‌ در واقع این سازه‌ها را می‌توان در تمامی محیط‌هایی که در آن‌ها امکان نصب بیلبورد وجود ندارد، نصب کرد. استرابوردها قابلیت آن را دارند که فضاهای بکر محیطی را که خالی از تبلیغات هستند را به تبلیغات یک برند مزین کنند. همچنین این سازه‌ها به دلیل کوچک بودن جلوی دید سایر فضاهای شهری را می‌گیرند.

عدم به هم ریختن شکل ظاهری شهرها

استرابورد تبلیغاتی شکل ظاهری محیط‌های شهری را بر هم می‌زند. در ضمن این سازه‌ها قابلیت آن را دارند که با مبلمان شهری عجین شده و جلوه فضاهای شهری را بهبود ببخشند. در برخی از حالات نیز به عنوان یکی از اجزای مبلمان شهری از این استرابوردها استفاده می‌شود.

گستردگی و تعداد بالا

اگر با شاخه تبلیغات آشنایی داشته باشید، حتماً می‌دانید که یکی از قدرت‌های اصلی تبلیغات گستردگی آن است. سازه‌هایی که کوچکتر هستند، می‌توانند گستردگی بیشتری هم داشته باشند. اگر قرار است به کمک استرابورد یک برند را تبلیغ کنید، بهتر است که تعداد بالایی از این سازه‌ها را در اقصی نقاط شهر قرار دهید.

تعداد پروژکتورهای کم

از دیگر مزایایی که در بحث استرابورد چیست باید به آن بپردازیم، کمبود تعداد پرژکتورهای این سازه است. به هر میزان که این تعداد کاهش پیدا کند، هزینه‌های مصرف برق هم کاهش می‌یابد. تمامی استرابوردها با استفاده از دو پروژکتور یا نهایتا چهار عدد پرژکتور در شب روشن می‌شوند. همین باعث شده است که مصرف برق به پایین‌ترین حد خود برسد.

قیمت مناسب

یکی از فاکتورهای بسیار مهمی که به هنگام استفاده از سازه تبلیغاتی مورد توجه قرار می‌گیرد، قیمت است. قیمت استرابوردهای تبلیغاتی به مراتب کمتر از سایر سازه‌ها است. برای آن دسته از افرادی که می‌خواهند با استفاده از بودجه کم به تبلیغ برند خود بپردازند، این سازه‌ها بسیار مناسب هستند.‌ همچنین هزینه‌های اجاره این سازه کمتر از سایر سازه‌های تبلیغاتی است. شاید دلیل این که خیلی از کسب و ‌کارها هم اکنون از استرابورد استفاده می‌کنند هم همین باشد.

هدف از نصب استرابورد تبلیغاتی در محیط شهری

آیا می‌دانید که هدف از نصب استرابورد تبلیغاتی چیست؟ همه ما می‌دانیم که هدف اصلی از اشاعه و ترویج یک تبلیغ این است که افزایش فروش صورت بگیرد و یک کسب و کار عمر بیشتری داشته باشد. استرابوردهای تبلیغاتی نیز با همین هدف روی کار می‌آیند. البته اهداف دیگری هم‌ وجود دارند که شما باید با آن‌ها آشنا شوید. اگر بدانید که هدف از نصب استرابورد چیست، با دید بازتری از این سازه‌ها استفاده خواهید کرد. اینجا است که بنرهای به یاد ماندنی و اثر گذار را هم طراحی خواهید نمود و در نهایت رشد کسب و کار خود را مشاهده خواهید کرد. در ادامه به اهدافی که از نصب استرابورد در دست است اشاره خواهیم کرد.

هدف از نصب استرابورد تبلیغاتی در محیط شهری

۱. افزایش نقاط تماس

به گفته متخصصانی که در زمینه تبلیغات فعال هستند، برای ماندگار کردن نام یک برند لازم است که نقاط تماس را افزایش داد. حداقل سه نقطه تماس باید بین خریدار و فروشنده وجود داشته باشند تا یک کسب و کار بتواند محصولات خود را به مشتری بفروشد. بسیاری از برندها و کسب و کارهای نوپا یا قدیمی به عنوان یک نقطه تماس با مشتری از بیلبوردها استفاده می‌کنند. حتی کمپانی‌های بزرگی هم که مشتریان ثابت خود را دارند، برای ثبت کردن نام برند خود در ذهن مشتری از استرابورد بهره می‌برند.

۲. استفاده از استرابورد برای ایجاد کمپین‌های یادآور برند

آیا تا کنون به این فکر کرده‌اید که برخی از برندهای نامدار و بزرگ مثل برند کوکا کولا چرا هزینه‌های زیادی را صرف تبلیغات می‌کنند. مگر هدف از به کار گیری استرابورد چیست که این برندها همواره از این سازه‌ها بهره می‌برند؟ یکی از مهم‌ترین اهدافی که باعث شده است استرابوردها بیشتر شوند، ایجاد کمپین‌های یادآور برند است. با توجه به فضای رقابتی که وجود دارد، ممکن است برخی از برندهای نوپا جای برندهای قدیمی را بگیرند. بنابراین خطر حس می‌شود. به همین دلیل است که از استرابوردها برای یادآوری برندهای بزرگ و نامدار استفاده می‌شود.

۳. تبلیغات محلی در کسب و‌ کارها

هدف دیگر از به کار گیری استرابورد این است که تبلیغات محلی انجام شوند. پیش از ظهور استرابوردها خلا بزرگی در زمینه انجام تبلیغات محلی احساس می‌شد. کسب و‌ کارهایی که درآمد چندانی برای صرف تبلیغات نداشتند، نمی‌توانستند برند خود و ویژگی‌های آن را به دیگران معرفی کنند. اول این که استفاده از سایر سازه‌های تبلیغاتی خیلی گران قیمت بود و دوم این که این سازه‌ها نمی‌توانستند بر سر راه مخاطبین کسب و کارهای کوچک نصب شوند. به همین دلیل استرابوردها را پس از ظهور با هدف انجام تبلیغات محلی به کار گرفتند. این سازه‌ها توانستند قدرت و اختیارات زیادی را به صاحبان کسب و کارهای محلی بدهند.

۴. ایجاد کمپین‌های مناسبتی

از دیگر اهداف به کار گیری استرابورد این است که از این سازه‌ها برای ایجاد کمپین‌های مناسبتی استفاده می‌شود. برای اطلاع رسانی در مورد حراجی‌ها یا تغییراتی که در مناسبت‌های مختلف در یک برند به وجود می‌آیند، استرابوردها بهترین گزینه اطلاع رسانی هستند. این روش هم هزینه ارزانی دارد و هم می‌تواند موقتا نصب شود.

ابعاد استاندارد برای نصب استرابورد

ممکن است بتوانید استرابورد را در هر ابعادی روی کار بیاورید اما آنچه که مهم است، استاندارد بودن این سازه است. طبق استانداردهایی که سازمان زیبا سازی شهر برای ساخت استرابورد در نظر گرفته است، طول و عرض یک استرابورد باید ۳*۴ باشد. البته با در نظر گرفتن حاشیه بنر این ابعاد کمی کاهش پیدا می‌کنند.

ارتفاعی که برای نصب استرابورد در نظر گرفته شده است، شش متر است. در این ارتفاع بنر تبلیغاتی در معرض دید قرار می‌گیرد. حتی در شب که امکان دید فراهم نیست، به کمک چراغ‌های موجود در این سازه می‌توان بنر را مشاهده کرد. در قسمت‌های کناری این سازه گیره‌هایی وجود دارند که مسئولیت نگهداری بنر را بر عهده دارند. این گیره‌ها در حالت استاندارد دو تا چهار عدد هستند و از چروک شدن بنر جلوگیری می‌کنند. برای مونتاژ استرابورد از پیچ و مهره استفاده می‌شود و پوشش دهنده‌های آن نیز پوشش دهنده‌های صنعتی هستند.

برخی از افراد از ما می‌پرسند که آیا بیلبورد و استرابورد تبلیغاتی متفاوت هستند؟ برای یافتن پاسخ سوال خود به شما پیشنهاد می‌کنیم که مقاله‌ی تفاوت بیلبورد و استرابورد تبلیغاتی را مطالعه نمایید.

جمع بندی

ما در این مطلب در مورد این که سازه استرابورد تبلیغاتی چیست با شما صحبت کردیم. سازه استرابورد یک سازه تبلیغاتی است که عمدتا با هدف افزایش فروش و افزایش اعتبار کسب و‌ کار روی کار می‌آید. این سازه از ویژگی‌های متعددی برخوردار است. سریع النصب بودن، هزینه‌های ارزان، مقاومت و استحکام بالا، قابلیت نصب در هر مکان و ‌مواردی از این قبیل هستند که باعث شده‌اند کاربرد این سازه افزایش پیدا کند. در حال حاضر در تمامی محیط‌های پرتردد از جمله مکان‌های تجاری، اداری و آموزشی از استرابورد استفاده می‌شود. شما به هنگام ساخت این سازه‌ باید به ابعاد استاندارد آن توجه داشته باشید.


جهت تبلیغات بنری و همسان تماس بگیرید.

تماس

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا