خرید تور تابستان ایران بوم گردی

خاطرات هاشمی ۶ خرداد سال ۸۰ | «مسئولان خیلی جوزده شده‌اند»

انصاف نیوز: خاطرات روزنوشت آیت‌الله اکبر هاشمی در اردیبهشت سال ۱۳۸۰ را در ادامه می‌خوانید:

یکشنبه 6 خرداد 1380 | 3 ربیع‌الاول 1422 27 می 2001

دیشب در مسیر خانه، برای عیادت آقایان [صادق] احسان‌بخش، امام‌ جمعه رشت و [عبدالکریم] حق‌شناس، از علمای تهران، به بیمارستان خاتم‌الانبیا رفتم. آقای احسان بخش، در حالت کما است و خطر جدی دارند. بستگانشان گفتند که در سفر [اخیر] رهبری به گیلان، تلاش‌های خسته‌کننده و استرس داشتند و بایستی استراحت می‌کردند.

[آقای استین‌کریستن‌سن]، سفیر سوئد آمد. درباره توسعه همکاری‌ها و به خصوص در ساخت سکوی حفاری (کشتی) در دریای خزر مذاکره شد و گفت، تحسین روابط ایران و عربستان، برای دیپلمات‌ها غیرمنتظره بود. گفت، در سال‌های گذشته که سفیر سوئد در عربستان بود، در یک ضیافت شام دربار در ایام حج، وقتی دیده شد، یکی از بستگان شما در میهمانی شرکت‌کرده، مایه تعجب و تحلیل‌ها شد.

آقای امیر عراقی، [فرزند شهید مهدی عراقی] آمد. از اوضاع سیاسی ابراز نگرانی‌ کرد و گفت، مسئولان خیلی جوزده شده‌اند. از وزارت علوم انتقاد داشت که مجوز دانشگاه در دست ساخت در طالقان را نداده؛ با دوره کاردانی موافقت کرده است.

عصر [آقای علیرضا زاکانی، رئیس سازمان بسیج دانشجویی، همراه] مسئولان بسیج دانشجویی آمدند و گفتند، وضع دانشگاه بهتر از چند ماه پیش است و لیبرال‌ها و چپ‌ها منفعل شده‌اند و طرفداران دوم خردادی کم شده و بی‌تفاوت‌ها زیاد شده‌اند و خیلی‌ها می‌گویند، در انتخابات [ریاست‌جمهوری] شرکت نمی‌کنند و نظرم را در مورد نامزدهای انتخابات خواستند؛ جواب روشنی ندادم. خواستند، برای تبیین معارف اسلام با زبان روز و جواب شبهات، اقدام کنم.

آقای حسین مرعشی، [نماینده کرمان] آمد. گفت، فضای انتخابات در شهرستان‌ها سرد است و آقای [غلامحسین] کرباسچی، [دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی]، در جلسه سران دوم‌خردادی‌ها در حضور آقای [سیدمحمد] خاتمی، انتقاد تُندی از آقای خاتمی کرده؛ به خاطر عدم توجه به سازندگی و عدم جلوگیری از سمپاشی‌های دوستانش علیه من و نیز عدم وفای به وعده‌ها و عدم استفاده از امکانات ارزی. گفت، در یک سنجش افکار اینترنتی، آقای خاتمی، اول بوده با 43 درصد و آقای [احمد] توکلی، دوم با 37 درصد و آقای [علی] فلاحیان، سوم با 11 درصد، ولی این نتیجه با داده‌های دیگر نظرسنجی‌ها نمی‌سازد.

دیشب، دادگاهی جلوی میتینگ [ستاد انتخاباتی] آقای [سیدمحمد] خاتمی، در ورزشگاه شیرودی را گرفته بود، ولی امروز رئیس دادگستری [استان تهران]، حکم دادگاه را لغو کرد؛ مسأله بحث انگیزی شده است. چپ‌ها هیجان‌آفرینی می‌کنند. قاضی گویا اشتباه کرده است. دکتر [عبدالله] جاسبی، [نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری] هم تلفنی گفت، از قاضی‌ای که پوسترهای او را جمع کرده، شکایت‌ کرده است. دوم‌خردادی‌ها از برنامه وسیع صداوسیما برای صحبت نامزدها، انتقاد دارند و می‌گویند، هدف این است که 9 نفر علیه آقای خاتمی حرف بزنند.

منبع: کتاب خاطرات هاشمی در سال ۱۳۸۰؛ «افراط در اختلاف»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا