خرید تور تابستان ایران بوم گردی

قیمت مسکن افزایش ندارد

رییس اتحادیه املاک تاکید کرد که قیمت مسکن شرایط ثبات را سپری می‌کند.

به گزارش ایلنا، حسام عقبایی، روند معاملات مسکن را رو به رشد توصیف کرد و افزود: به احتمال زیاد در شش ماهه اول سال به دوران رونق نخواهیم رسید و در این مدت افزایش قیمت نیز رخ نمی‌دهد و با ثبات قیمت در نیمه نخست سال رو به رو هستیم.

وی با بیان اینکه تا پایان شهریور ماه دوران پیش‌رونق را سپری خواهیم کرد، ادامه داد: در چند روز سپری شده از خرداد ماه شاهد افزایش مبلغ اجاره بها بوده ایم و پیش بینی می کنیم روند معاملات مسکن رو به رشد باشد.

عقبایی خاطرنشان کرد: اگر سیاست های بانکی اصلاح شود و روند معاملات مسکن به همین نحور پیش رود، در نیمه دوم سال شاهد رونق بازار مسکن خواهیم بود که اگر به دوران رونق برسیم، تورمی نسبی را با خود همراه خواهد داشت.

رئیس اتحادیه املاک کشور با اشاره به فصل جا به جایی اجاره نشین ها، گفت: با توجه به اینکه قیمت مسکن در سال ۹۵ افزایش نیافت و در سال جاری نیز شاهد افزایش قیمت ها نبوده ایم، قاعدتا اجاره بها نباید افزایش پیدا کند.

عقبایی، در عین حال بازار اجاره مسکن را تحت تاثیر عوامل خارجی از جمله تورم، سود بانکی و مقایسه مالکین و موجرین با این سود دانست و افزود: این عوامل در سال های گذشته نیز در تعیین اجاره بها بی تاثیر نبوده است.

وی اذعان داشت: حداکثر رشد اجاره بها که مورد پذیرش جامعه باشد، ۷ تا ۱۰ درصد در شهرهای بزرگ خواهد بود و در شهرهای کوچک نیز با ثبات اجاره رو به رو هستیم و افزایش اجاره بها نخواهیم داشت.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا