خرید تور تابستان ایران بوم گردی

احتمال نقض حریم خصوصی مردم با اختلال اپراتور موبایل!

یک کارشناس حوزه ارتباطات در یادداشتی که در اختیار انصاف نیوز گذاشته است، درباره‌ی اختلالات یک اپراتور موبایل در روزهای اخیر نوشت:

در این روزهای حساس که موضوع نقض حریم خصوصی مردم از سوی رهبری انقلاب اسلامی «حرام شرعی» اعلام شده است، شائبه‌هایی در این خصوص در کشور ایجاد شده است.

عصر روز پایانی نخستین ماه سال ۹۷، یکی از اپراتورهای تلفن همراه کشور با ارسال پیامکی ضمن اشاره به بروز مشکلات احتمالی در برخی سرویس‌های خود نظیر خرید شارژ و تعویض بسته، به مشترکان اعلام کرد که علت آن، تغییرات در سامانه جامع خدمات مشتریان در راستای ارتقاء است؛ این اپراتور زمان دقیقی را برای رفع مشکلات احتمالی به کاربران اعلام نکرد و آنان را به صبوری دعوت کرد.

چند ساعتی پس از ارسال این پیامک، بروز مشکلات احتمالی یاد شده در قالب اختلالات جدی و گسترده در شبکه ارتباطی این اپراتور نمایان شد. اکنون با گذشت چند روز از این ماجرا کماکان این مشکلات ادامه دارد. علت این پیشامد، از سوی اپراتور به وضوح، تغییرات در سامانه جامع خدمات مشتریان اعلام شد.

سامانه‌ای که با تلاش‌های صورت گرفته توسط مسوولان و کارشناسان حوزه ارتباطات کشور و بخش خصوصی به عنوان سامانه‌ای بومی و مبتنی بر دانش متخصصان ایرانی راه اندازی شد که در طی سال‌های بهره برداری از آن، همگام با پیشرفت های اپراتورهای تلفن همراه کشور در مسیر توسعه، توانست نیازهای داخلی این حوزه را به خوبی مرتفع و در نظرسنجی های مردمی در جایگاه مطلوب و رضایتمندی عمومی قرار گیرد.

اما نگرانی‌ها زمانی احساس شد که برخی تصمیمات اخیر درون اپراتور منجر به اقداماتی در راستای جایگزینی این سامانه بومی و دانش بنیان با مدل خارجی «چینی» شد! این جایگزینی در شرایط امروز کشور و اجماع مسئولان ارشد نظام بر بکارگیری نرم افزارهای بومی و حمایت از کالای ایرانی، موجب خروج قابل توجهی ارز از کشور شده و اشتغال جوانان این مرز و بوم را نیز تحت الشعاع قرار می دهد.

دسترسی یک شرکت خارجی به طور دائمی به اطلاعات و ارتباطات کلیه مشترکان، آشکارا نقض حریم خصوصی مردم و بی اعتنایی به فتوای رهبری را موجب می‌شود و این وابستگی به بیرون از مرزهای کشور، برای سامانه ای که قلب عملیاتی و تجاری یک اپراتور محسوب می شود، جای شگفتی دارد!

این سامانه خارجی برای نخستین بار در بزرگترین اپراتور ایران اجرایی می‌شود در حالی که گذراندن مراحل تست‌های امنیتی و آسیب پذیری در سطح بین المللی و حتی داخلی آن در هاله ای از ابهام است.

مهم‌تر آنکه در مواقع حساس و بروز بحران های اجتماعی و سیاسی احتمالی، اعمال هرگونه مدیریت با کنترل و نظارت لازم توسط یک شرکت خارجی، با توجه به توطئه های دائمی دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی ایران و احتمال درز اطلاعات، می تواند تهدیدی جدی برای امنیت ملی ایران باشد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

  1. کارشناس گرامي، نگران نباشيد! اينها برادران بزرگ ما ، چيني ها هستند، خارجي ها نيستند، پس نگراني محلي از اعراب ندارد. ضمنا اطلاعات کاربران براي برخي نهادها و افراد خاص داخلي (ايراني) استخراج خواهد شد و ابدا در اختيار خارجي ها قرار نخواهد گرفت.

  2. بیچاره امریکا ییها در دوران ستم شاهی فقط به فروش اسلحه به ایران قانع بودن و به حریم خصوصی مردم کاری نداشتند !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا