خرید تور تابستان ایران بوم گردی

«مشکلات نه مربوط به ولایت است و نه به نظام»

سخنران پیش از خطبه‌ی نماز جمعه امروز تهران گفت: مشکلات نه مربوط به ولایت است و نه به نظام اسلامی بلکه مربوط به انتخاب های ما است. اگر انتخاب ها ما ولایی و انقلابی باشد ان شاءالله مشکلات هم حل خواهد شد.

به گزارش ایسنا حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی ماندگاری در پیش خطبه نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به دستاورد های گام اول انقلاب و بایسته های گام دوم آن بیان کرد: خدا را شکر می‌کنیم که ۴۲ فجر انقلاب اسلامی را می بینیم.

وی با اشاره به حضور مردم در مراسم‌های ایام فاطمیه امسال و تشییع پیکر سرداران شهید و گرامی داشت ایام الله دهه فجر و نماز های جمعه و سازندگی مناطق سیل و زلزله زده اظهار کرد: مردم زمان پیغمبر و امیر المومنین قدر نعمت ولاین امام علی(ع) و امام حسن(ع) و امام حسین(ع) را ندانستند و مبتلا شدند به حجاج ها. اما مردم عزیز ایران قدر امامان بزرگوار را خوب دانستید و بعد از رحلت او قدر خلف صالح او را خیلی خوب دانستید برای همین است پیروزی ها شما هر روز بیشتر از گذشته می شود. خداوند در قرآن می فرماید روزی که امت با ولایت باشد کافران و مشرکان و منافقان مایوس می شوند.

این استاد دانشگاه در ادامه تصریح کرد: به ما گفتند دعا کنید کسانی که برما رحم نمی کنند برما مسلط نشوند. اگر امت با ولایت باشد و پیوند آنان محکم باشد دشمت عقب نشینی می کند. آمریکا و اسرائیل و همه دشمنان عقب نشینی کردند. اما اگر خدایی نکرده امت با ولایت نباشد حتی اگر ولی امیر المومنین باشد دشمن پیشروی می کند تا منزل فاطمه زهرا (س) و خیمه های اهل بیت در کربلا.

وی در ادامه با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی چهل و دومین فجر انقلاب را در حالی جشن می گیرد که ۴۲ است مردم ولی را تنها نگذاشتند، گفت : مردم از مشکلات اقتصادی و بی تدبیری ها و تبعیض ها و نابه سامانی ها گله دارند اما شاکر ولایت هستند و پیشرفت ها نظام اسلامی را مرهون پیوند ولایت و امت می دانند. مشکلات نه مربوط به ولایت است و نه به نظام اسلامی بلکه مربوط به انتخاب های ما است. اگر انتخاب ها ما ولایی و انقلابی باشد ان شاءالله مشکلات هم حل خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به دستاورد های انقلاب اسلامی در ۴۲ سال گذشته تاکید کرد: حضرت آقا به دو ایام الله اخیر در نماز جمعه هفته پیش اشاره کردند که اعجازی بود که به دنبال شهادت حاج قاسم سلیمانی و همراهانش ایجاد شد. شکستن هیمنه دشمن با نابودی پایگاه عین الاسد را همه دیدند که این ایام الله است. ما ایام الله در طول ۴۲ سال پیش کم نداشتیم. اولین ایام الله انقلاب ما روز ۱۲ بهمن است که امام بزرگوار ما با هواپیما فرانسوی به تهران آمد و دست یدالله خدا دشمنان را کور و کر کرد و امام بدون آسیبی از سوی دشمنان به تهران آمد. دست ید الله خدا را ما در ۱۲ بهمن دیدیم.

وی افزود: ایام الله دیگر از ۱۹ بهمن شروع شد وقتی نیروی هواپیمایی به امام و انقلاب پیوستند و گارد شاهنشاهی جنگ راه انداختند اما دست قدرت خدا به دست مردم سفره سلطنت ۲۵۰۰ ساله ظلم و ستم را برچید. با وضعی که گارد شاهنشاهی به خیابان ریختند معلوم نبود کسی جان سالم به در ببرد.ایام الله سوم ۱۲ فروردین است. اولین بار پرچم حکومت اسلامی با این قدرت این نهال شجره طیبه قرس شد. هیچ نظامی در دنیا با ۹۸ درصد رای به پیروزی نرسیده است. همه به جمهوری اسلامی رای دادند.

وی در ادامه تاکید کرد: ایام الله چهارم هشت سال دفاع مقدس است. در ۲۰۰ سال گذشته هر وقت جنگ شد لقمه ای از خاک ایران را به بیگانگان دادند اما یک وجب از خاک ما در هشت سال به دشمنان داده نشد. این دست خداست.پنجمین ایام الله راهیان نور است در همه جای دنیا جنگ بوده اما کسی بعد از جنگ به محل جنگ نمی رود و یاد شهدا را گرامی نمی دارد. اما در کشور ما بیش از ۳۰ سال است کاروان های میلیونی در طول سال از مشهد شهیدان بازدید می کنند راهیان نور باعث شد توطئه های دشمن به نتیجه نرسد ما از ده ها کشور زائر برای راهیان نور داریم.بعد از راهیان نور ما راهیان کربلا را داریم. ما دست قدرت الهی را می بینیم میلیون ها نفر در ایام اربعین راهی کربلا می شوند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: راهیان مدافع حرم هم ایام الله است. دشمنان ما دست به دست هم دادند و لشکری جنایتکار مثل داعش ایجاد کردند اما به برکت و همت امت و نصرت الهی نیروی سپاه قدس ما به فرماندهی حاج قاسم سلیمانی این سفره فساد را از منطقه جمع کرد. دفاع از حرم ایام الله است.این راهیان معنویت و اعتکاف و هیئت ها و شور و حال های نماز جمعه ها و جمع شدن مومنان دست قدرت خداست.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دشمنان چهل و دو سال است که می خواهند نظر مردم را نسبت به انقلاب عوض کنند، گفت: راهیان بصیرت خود ایام الله محسوب می شوند.  چهل و دو سال دشمنان می خواهند نظر مردم را نسبت به انقلاب باز گرداند. از غدیر تا رحلت پیامبر(ص) توانستند در دل مردم شک بیندازند اما در این ۴۲ سال مردم در ۹ دی ۸۸ شور انقلابی و در آبان ۹۸ شور و شعف انقلاب ایجاد و سفره فتنه را جمع کردند. این ها به برکت اتحاد امت با ولایت است.

وی افزود: با وجود اینکه مملکت ما چهل سال تحریم بوده و تحت فشارقرار داشتیم اما در ده ها موضوع ما در سطح اول دنیا هستیم. از بُعد دانشگاه و نخبگان و تکنولوژی نانو، موشک سازی و سدسازی و سایر بخش ها موتور پیشرفت انقلاب سرعتش زیاد شده است. انقلاب در گام اول موفقیت ها زیادی داشته است. این همه جوان و نیرو های جهادی تربیت کرده است‌. امروز یازده هزار نیروی جهادی در مملکت هستند که با اشاره رهبر به داد سیل زدگان و زلزه زدگان می رسند. تربیت گسترده نیروهای انقلابی ایام الله است. این برکات را باید قدر بدانیم.

وی در ادامه با اشاره به سه اصل قرآنی که باید در گام دوم انقلاب مورد توجه قرار گیرد، گفت: اگر این سه اصل را رعایت کنیم حتما گام دوم بهتر از گام اول به پیروزی می رسد و این انقلاب به دست صاحب اصلی خود می رسد. اصل اول آیه ۱۷۴ سوره آل عمران است. ای مردم قرآن می گوید هر امتی از دشمن بترسد شکست می خورد. انقلاب اسلامی تا به امروز نترسیده و به پیروزی رسیده ، فقط باید از خدا ترسید. با جنگ نظامی و فرهنگی و امنیتی نتوانستند ما را به زمین بزنند با جنگ اقتصادی نیز نمی توانند. مسئولان و مردم نترسید. آخرش شهادت است.

وی افزود: اصل دوم در گام دوم امیدواری است. به نصرت الهی امیدوار باشید. هرچه مردم به میدان بیایند خدایاری می کند ولی اگر در خانه را به روی علی و فاطمه باز نکنید خدا شما را یاری نمی کند. خدایی که انقلاب را تاکنون یاری کرده از این پس نیز یاری می‌کند.اصل سوم مجاهدت است. نباید کم کاری کرد. خدا به تنبل ها و افرادی که زندگی اشرافی دارند کمک نمی‌کند. ما قوه مجریه و مقننه و قضاییه را می خواهیم که مجاهد فی سبیل الله باشند. بازار و حوزه و دانشگاه باید انقلابی و در راه خدا باشند.

وی در پایان بیان کرد: دشمن طبل تو خالی است. دیدید ۷۰ سال کسی جرات نمی کرد به پایگاه آمریکایی شلیک کند اما بچه های ما توانستند و هیمنه توخالی آنان  فروپاشید.حضرت زهرا(س) مجاهدت کرد. امروز هرکه بیان دارد باید از انقلاب دفاع کند.هرکس کوتاهی کند در محضر عدل الهی و شهدا بخشیده نخواهد شد. نترسیم و به نترس ها رای بدهیم. امیدوار باشیم به امیدوار ها رای دهیم. مجاهد باشیم و به مجاهد ها رای دهیم. به آن هایی که ترسیدند و جاخالی کردند امیدی نیست.

انتهای پیام

بانک صادرات

پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا