خرید تور تابستان ایران بوم گردی

نیویورک تایمز: با کاهش تحریم ها روحانی به بازار سیاه هشدار داد

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی در مورد وضعیت اقتصادی پسا تحریم ایران نوشت :حسن روحانی رئیس جمهوری ایران برای پیوستن دوباره این کشور به اقتصاد جهانی اولویت بالایی قائل است و وی با کاهش تحریم ها هشدار راهبردی مهمی را به بازار سیاه داده است.

به گزارش ایرنا، این روزنامه در آغاز گزارش خود از تهران به قلم توماس اردبرینک می نویسد :دولت روحانی رئیس جمهوری ایران گام هایی برداشته و وزارت نفت روی یک الگوی جدید برای رقابتی تر کردن قراردادهای نفتی اش کار می کند و مجلس نیز لایحه ای را برای مبارزه با پولشویی تصویب کرده که گام مهمی به سمت شفافیت مالی بیشتر است.

در این گزارش محکومیت زنجانی از سوی یک دادگاه تلاشی توصیف شده تا به افکار عمومی تفهیم شود که با لغو تحریم ها در ماه ژانویه دوران واسطه های دور زننده به سر رسیده است.

بابک زنجانی بازرگان 43 ساله اکنون بخشی از اموال و داری اش به وزارت نفت واگذار شده است.

به گفته کارشناسان ، پس گرفتن پول هایی که طی سال های گذشته بطور شبکه ای کسب شده ، بسیار دشوار به نظر می رسد و در صورت برچیده شدن این شبکه دشوارتر هم خواهد شد.

به عقیده اردبرینک هنوز کار زیادی باقی مانده تا دولت ایران انجام دهد.

یک مشاور مالی که به دلیل معاملاتش با بانک های ایران خواست ناشناس بماند، گفت : این مشکل به سبب فقدان یک سابقه حفظ شده بغرنج نیز شده است.

بر آورد می شود که بین پنج تا ده هزار نفر در این شبکه کار می کردند و معاملاتی به ارزش 300 تا 400 میلیار دلار انجام می دادند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا