خرید تور تابستان ایران بوم گردی

احمد مسعود: با طالبان گفت‌وگو می‌کنیم اگر…

احمد مسعود پیش‌شرط گفت‌وگو با طالبان را خروج آنان از پنجشیر اعلام کرد.

به‌گزارش انصاف نیوز، فرزند احمدشاه مسعود می‌گوید: اگر طالبان نیروهای خود را از پنجشیر و اندراب خارج کنند، جبهه پنجشیر از تحرکات نظامی دست کشیده و با این گروه گفت‌وگو خواهد کرد.

خبرگزاری فارس نوشت: «به‌دنبال شکست مذاکرات طالبان و جبهه پنجشیر و افزایش درگیری‌ها، احمد مسعود گفت در صورت خروج طالبان از پنجشیر حاضر به گفت‌وگو با این گروه است.

«احمد مسعود» فرمانده جبهه مدافعان پنجشیر گفت: اگر طالبان نیروهای خود را از پنجشیر و اندراب خارج کنند، جبهه پنجشیر از تحرکات نظامی دست کشیده و با این گروه گفت‌وگو خواهد کرد.

وی افزود: از ایستادگی علمای کابل حمایت نموده و حاضر به گفت‌وگو با طالبان هستیم

احمد مسعود فرمانده جبهه مقاومت مردمی در برابر تحریک طالبان در ولایت پنجشیر، در فیسبوک خود پس از حرام عنوان کردن لشکرکشی طالبان به پنجشیر از سوی علمای دینی در کابل، نوشت که از این اقدام علمایی دینی استقبال نموده و حاضر است تا با گروه طالبان وارد مذاکره شود.

مسعود تاکید کرد که در صورتی که طالبان حملاتشان را در پنجشیر، کاپیسا، پروان و اندراب متوقف کنند، جبهه مقاومت نیز حاضر است دست از جنگ برداشته از راه مذاکره برای داشتن یک حکومت همه شمول حرکت کنند.

در روزهای گذشته طالبان اعلام کرده بود مذاکرات با جبهه پنجشیر به شکست انجامیده و نتیجه‌ای در پی نداشته است.

در حالیکه درگیری‌ها در ولایت «پنجشیر» وارد پنجمین روز خود شده است، سخنگوی طالبان عصر یکشنبه به وقت تهران مدعی شد که تقریباً تمام قلمروی ولایت پنجشیر در افغانستان اینک تحت کنترل نیروهای این گروه است.

به گزارش خبرگزاری «تاس» «محمد سهیل شاهین» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر روز یکشنبه به گفت: «تقریباً تمام قلمروی ولایت پنجشیر در افغانستان در حال حاضر تحت کنترل طالبان است.

وی مدعی شد: «تقریباً تمام نقاط پنجشیر تحت کنترل نیروهای ماست.»

این در حالی است که «فهیم دشتی»، سخنگوی جبهه پنجشیر با رد این ادعا گفت که نیروهای طالبان از ولایت پنجشیر رانده شده و بسیاری از آنها به اسارت گرفته شده اند. او روز یکشنبه در توییتی نوشت که جنگجویان جبهه پنجشیر حدود 600 نیروی طالبان را کشته‌اند».

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا