خرید تور تابستان ایران بوم گردی

محمد رسول‌اف بازداشت شد

خبرگزاری ایرنا ساعت ۸:۲۹ امشب (جمعه) نوشت: «محمد رسول اف و مصطفی آل احمد از مرتبطین با ضدانقلاب که در بحبوحه حادثه دلخراش متروپل آبادان اقدام به التهاب آفرینی و برهم زدن امنیت روانی جامعه کرده بودند با حکم دستگاه قضایی بازداشت شدند».

این خبرگزاری دولتی در این باره نوشت: «این دو نفر مبادرت به تهیه بیانیه تحت عنوان جمعی از سینماگران و با عنوان «تفنگت را زمین بگذار» کرده بودند. محمد رسول اف طی سالیان گذشته به خاطر اقدامات مخل امنیت سابقه محکومیت قضایی داشت که با سوء استفاده از رافت اسلامی آزادانه مشغول فعالیت و فیلمسازی بوده است».

خبرگزاری دولتی فارس نیز در خبری مشابه، نوشت: «امروز عصر رسانه‌ها خبر دستگیری این دو نفر را منتشر کردند. ماه گذشته محمد رسول اف و مصطفی آل احمد مبادرت به تهیه بیانیه تحت عنوان جمعی از سینماگران و با عنوان «تفنگت را زمین بگذار» کرده بودند. این بیانیه‌ که آشکارا لحنی براندازانه داشت در فضای مجازی در قالب ترغیب به شکستن امنیت ملی کشورمان منتشر شد، در نهایت با اعلام برائت ۴۳ تن از هنرمندانی همراه بوده که نام‌شان به صورت غیرقانونی در فهرست اعلامی درج شده بود».

خبرگزاری فارس همچنین در تیتیری با عنوان «نگاهی به فعالیت‌های ضد نظام محمد رسول اف» نوشت:

«رسول اف که از فعالان فتنه ۱۳۸۸ بود پس از محاکمه در آذر ۱۳۸۹ به شش سال حبس محکوم شد، با این همه در دادگاه تجدید نظر با رافت اسلامی، حکمِ زندان او به یک‌سال کاهش پیدا کرد. این کارگردان که نامش با فیلم‌های ضد نظام و موهونی چون «دست‌نوشته‌ها نمی‌سوزند» و «لِرد» سر زبان‌ها افتاد، بارها بدون مجوز آثار سیاه و پر از دروغ‌اش را به جشنواره‌های جهانی فرستاده است. «دست‌نوشته‌ها نمی‌سوزند»فیلمی است که دستگاه امنیتی ایران اتهام می‌زند و در واقع نوعی بازسازی فیلم آلمانی زندگی دیگران فلوریان هنکل فون دانرزمارک آلمانی است. علی رغم تبلیغات گسترده حول این فیلم در جشنواره های متعدد نمایش داده شد، تا اینکه محمد رسول‌اف بر خلاف همکاری‌های بدون مجوز قبلی تصمیم گرفت با اخذ مجوز فیلم «لِرد» را بسازد. فیلمی که دایره روابط در اشکال مختلف در داخل ایران فاسد نشان می‌دهد و به وضوح مدافع حقوق بهائیان است.
رسول اف طی سال‌های اخیر همواره جزو نفراتی بوده است که کمپین‌های مختلفی را علیه نظام شکل داده است. از اتفاقات آبان ماه و خوزستان بگیر تا همین متروپل و بیانیه موهون «تفنگت را زمین بگذار».
بررسی کارنامه کاری این سینماگر نشان می‌دهد که، سال‌هاست همه توان و حیثیت خود را (چه در آثار سینمایی و چه در کنش‌ها و رفتار شخصی)در خدمت بیگانگان و علیه ملت خویش هزینه کرده است و همپای دیگر دشمنان دیرین مردم ایران مثل آمریکا و اسرائیل و آل‌سعود و دیگر همپالگی‌هایشان در بزنگاه‌ها و به بهانه‌های مختلف دشمنی خود را آشکار کرده است».

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

 1. واقعا انصاف نیوز ی
  حیف اسم های محترمی که دستمایه امثال شماها شدن .
  مثل واژه استعمار که قلب شد.
  انصاف هم شده دستمایه دستمال کشی و ماله مالی دوستان .لااقل اگر کسی رو میخواهید بکوبید جوانمردانه و منصفانه بکوبید تکفیر نکنید .نمی‌دونم شما اصلا به خدا و مرگ و روز جزا اعتقاد دارید یا اونم فرمالیته است

  29
  9
  1. جناب آقای پرفسور میشه لطفا اندکی منظورت را واضحتر بگید. چون فقط شما تحصیل کرده هستید. بقیه همه بیسواد است.
   میشه بگید انصاف درچه می‌بینید.
   نکنه منظورت این است که چرا زیرپای این دوجنایتکار وطن فروش فرش قرمز پهن نکردند.بس سوادشما نم کشیده.دراین خصوص قوانین کشورهای دیگرو مانند. آلمان. کره شمالی.روسیه را باقوانین ما مقایسه کنی متوجه میشی که انصاف درکجای دیکته قرارگرفته.

   3
   11
  2. انصاف نیوز خیلی هم خوب گفته. برخی اعضای نزدیک خانواده رسول‌اف توی دولت میرحسین موسوی و محمد خاتمی تا پست معاون وزیر و مدیرعامل بانک‌های دولتی پیش رفتند و دست آخر وارد بانک‌های خصوصی شدند. چرا اینا رو نمیگی؟ امثال رسول اف هم از توبره میخورن هم از آخور. این شلوغ بازی و مواضع سیاسیش هم که دیگه مشخصه واسه چیه.

   4
   5
 2. بر عکس نهند نام زنگی مست . انصاف نیوز . لطفا انصاف داشته باش . فقط به کشتن حضرت ادم متهمش نکردی . اینطور نوشتن .فقط خوانندگان را می پراند

  7
  4
 3. با سلام .. از دستگاه قضا عاجزانه درخاست دارم ریشه منافق رو از بیخ قطع کنه دست غارتگری که به حیله به شکل دوست کنار مردم و مملکته از بیخ و بن بزنه تا کمی کشورمون نفس ارام بکشه

  4
  6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا