خرید تور تابستان ایران بوم گردی

ناطق نوری: امام حسین برای اصلاح قیام کرد

حجت‌الاسلام ناطق نوری در مراسم ظهر عاشورا گفت: امام حسین برای اصلاح امت جد خود و هدایت مردم قیام کرد و برای جاودانه کردن نام اسلام و دین جدش از هیچ چیزی مضایقه نکرد و از جان و خانواده اش نیز گذشت و هیچگاه حاضر نشد تن به ذلت بیعت با کافر کیشی چون یزید نداد.

خبرآنلاین نوشت: «ناطق نوری در سخنرانی خود در ظهر عاشورا در مسجد جامع امام حسن مجتبی لواسان با اشاره به اینکه سال‌هاست به لحاظ سنی بازنشسته شده افزود: در طی این سال‌ها کمتر به منبر و سخنرانی می‌پردازم و این امر را به جوان‌ها سپرده‌ام اما به جهت اینکه نام من هم در جمع روضه‌خوان‌های امام حسین(ع) ثبت شود، سالی یکی دوبار بار در مجالس عزای سالار شهیدان سخنرانی و انجام وظیفه می‌کنم.

او با نقل خاطره‌ای از سال‌های مسئولیت خود گفت: با پایان مسئولیت‌ام در وزارت کشور بعضی دوستان و مسئولان دولتی از من خواستند استخدام دولت شوم و حتی گفتند حکم مشاور رئیس دولت هم آماده است، اما گفتم افتخار من این است که استخدام امام حسینم و مستخدم او هستم و به استخدام دولت درنیامدم.

بعد از انتخابات سال ۷۶ هم یک خبرنگار خارجی از من پرسید شما بعد از این برای امام حسین منبر می‌روید و در کسوت مبلغ دین و روضه خوانی برای شهدای کربلا و امام حسین ظاهر خواهید شد؟ به او پاسخ دادم افتخارم نوکری امام حسین(ع) است و هیچ جایگاهی در هیچ سطحی را را به جایگاه نوکری و روضه‌خوانی امام حسین ترجیح نمی‌دهم.

حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری درجمع عزاداران روز عاشورا در مسجد جامع امام حسن مجتبی لواسان با تشریح و تبیین فلسفه قیام وحرکت امام حسین گفت: امام حسین برای اصلاح امت جد خود و هدایت مردم قیام کرد و برای جاودانه کردن نام اسلام و دین جدش از هیچ چیزی مضایقه نکرد و از جان و خانواده اش نیز گذشت و هیچگاه حاضر نشد تن به ذلت بیعت با کافر کیشی چون یزید نداد»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا