خرید تور تابستان ایران بوم گردی

ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی نهضت ملی مسکن در خوزستان در مرحله‌ی انعقاد

مدیر شعب بانک مسکن خوزستان از انعقاد قرارداد احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی نهضت ملی مسکن در مناطق مختلف استان خبر داد و گفت: همچنین ۳۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن در مرحله انعقاد قرار داد.

به گزارش رویداد خوزستان به نقل از ایرنا، مدیر شعب بانک مسکن خوزستان با اشاره به روند پرداخت تسهیلات واحدهای مسکونی نهضت ملی مسکن افزود: فرآیندهای مربوط به پرداخت این نوع تسهیلات بانک مسکن با سرعت مناسب و مطابق برابر زمان بندی های تعیین شده در حال انجام است.

وی ادامه داد: برای ساخت واحدهای مسکونی نهضت ملی مسکن به ازای هر واحد پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرداخت می شود.

یاور عسکری اشاره به انعقاد قرارداد ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی در استان بین این بانک و سازندگان گفت: بررسی های انجام شده نشان می دهد که برخی پروژه‌ها تاکنون با سرعت خوبی در مراحل عملیات اجرایی قرار دارند و زمینه مطلوبی برای تکمیل و تحویل واحدهای مسکونی در استان را فراهم کرده است.

۳۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن در مرحله انعقاد قرار داد

عسکری ادمه داد: در قالب طرح نهضت ملی مسکن نیز ۳۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات به مرحله انعقاد قرارداد رسیده و مجموعه بانک مسکن در تلاش است تا برای پرداخت تسهیلات مذکور، فرآیندها و رویه ها را با سرعت بیشتری ادامه دهد.

مدیر شعب بانک مسکن استان خوزستان با اشاره به اینکه این بانک در مقایسه با سایر بانک‌ها به همه تعهدات خود در زمینه پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن عمل کرده است، بیان کرد: خوشبختانه چندی قبل شخص رئیس‌جمهور از اقدامات بانک مسکن در تامین مالی واحدهای نهضت ملی مسکن قدردانی کرد و این افتخاری است برای کارکنان بانک که نقش مهمی در خانه‌دار کردن مردم و تحقق اهداف دولت در بخش عمرانی از خود نشان داده‌اند.

بر اساس این گزارش، سهم استان خوزستان از طرح نهضت ملی مسکن، ۲۸۲ هزار واحد است که باید با مشارکت بانک های مختلف، در قالب مسکن حمایتی، خودمالکی، بافت فرسوده و مسکن روستایی در طول چهار سال ( تا سال ۱۴۰۴) ساخته شود. ۶.۵ درصد از جمعیت کشور متعلق به خوزستان است.

۵۰ درصد از سهم استان در طرح نهضت ملی مربوط به مسکن حمایتی است که دولت برای ساخت این نوع واحدهای مسکونی، زمین لازم را به صورت رایگان و اجاره ۹۹ ساله واگذار و بخشی از هزینه‌های ساخت توسط متقاضی و بخش دیگر از طریق دریافت تسهیلات انجام می‌شود.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا