خرید تور تابستان ایران بوم گردی

«آمار تورم قم نسبت به کشور چند درصدی بیش‌تر است»

استاندار قم با بیان اینکه شدیدترین برخورد در انتظار اخلال گران در بازار است، گفت: براساس آمار تورم استان قم در آبان‌ماه نیم درصد کاهش داشته و رتبه ما در کل کشور از شانزدهم به هفتم رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبرقم (قم‌نا) به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ استاندار قم سه شنبه شب در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان قم که در سالن امام جواد علیه السلام استانداری برگزار شد، گفت: افزایش نظارت‌ها بر واحد‌های فروش در سطح استان طی یک ماه اخیر باعث شد میزان تورم استان قم در آبان‌ماه نسبت به قبل نیم درصد کاهش داشته باشد.

سید محمد آقامیری، افزود: دستگاه‌های متولی موظف‌اند با مشارکت یکدیگر تا پایان سال، روند بازرسی و گشت‌های خود را در بازار استان افزایش داده تا به طور کامل قیمت‌ها را کنترل کنیم.

استاندار قم تصریح کرد: ما مسئولین موظف هستیم طوری تصمیم‌گیری و برخورد کنیم تا اجحافی در حق مردم شریف قم ایجاد نشود، با هر شخصی که اخلال در سفره مردم ایجاد کرد با شدیدترین نوع ممکن برخورد کنید.

آقامیری اشاره کرد: به دنبال این هستیم سامانه‌ای را طراحی کنیم تا مردم به صورت ۲۴ ساعته گزارش گران فروشی و تخلف را ارسال کنند، گشت‌های بازرسی نیز در هر ساعت شبانه روز به صورت اورژانسی در آن واحد گرانفروشی حاضر شده و با متخلف برخورد کنند.

وی افزود: سازمان تعزیرات حکومتی نیز موظف است جریمه تخلفات گران فروشی را افزایش داده تا برخورد‌ی که می‌شود بازدارندگی داشته باشد.

استاندار قم تاکید کرد: بار‌ها گفته‌ام به کسانی که در معیشت مردم اخلال ایجاد می‌کنند رحم نخواهیم کرد و مطابق قانون شدیدترین برخورد را انجام خواهیم داد، اجازه نخواهیم داد اخلال‌گر و سوداگری در قم مردم را دچار مشکلات معیشتی کند.

او ادامه داد: براساس آمار تورم استان قم نسبت به کشور چند درصدی بیش‌تر است، این مسئله باعث تاسف است و ما مسئولین موظف هستیم تمام تلاش خود را انجام داده تا این مشکل حل شود.

استاندار گفت:‌ دست‌های پشت پرده در قم به‌دنبال این است مردم را نسبت به نظام و دولت بدبین کند، اما بنده با این دست‌ها برخورد خواهم کرد.

آقامیری بیان کرد: بنده در مدیریت استان با مشارکت مدیران دستگاه‌های دولتی و اجرایی تلاش خواهیم کرد تا قم را به عنوان یکی از ارزان‌ترین شهر‌های ایران معرفی کنیم.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا