خرید تور تابستان

«سریالی با محوریت شهید فاطمه اسدی ساخته می‌شود»

بنا بر اعلام معاون سازمان صداوسیما سریالی با محوریت شهید فاطمه اسدی ساخته خواهد شد.

خبرگزاری تسنیم نوشت:

«شهیده فاطمه اسدی فرزند علی در 11 مرداد سال 1339 در روستای باقرآباد از توابع شهرستان دیواندره به دنیا آمد. او 22 ساله بود و صاحب دو فرزند که در هشتم شهریورماه سال 1363 بعد از تحمل یک ماه اسارت و شکنجه ضد انقلاب توسط عناصر خائن گروهک دموکرات تیرباران شد.

17 آبان ماه جاری در جریان عملیات کاوش پیکر مطهر شهدا توسط گروه‌های تفحص، برای نخستین بار پیکر مطهر این بانوی شهید پس از گذشت 37 سال از شهادت و گمنامی، در ارتفاعات چهل چشمه کردستان پیدا شد.

همسر این بانوی شهید چاه‌کن بود و آمده بود تا دو روز در سپاه حسین‌آباد منطقه دیواندره چاه بکند، آنجا اسیر می‌شود و در زندانی با سرکردگی مصطفی هجری از حزب دموکرات زندانی می‌شود. همسر باوفایش با دو فرزند کوچک (پسر شیرخواره و دختر سه‌ساله‌اش) درصدد برآمد شوهرش را آزاد کند، از او تقاضای پول می‌کنند.

شهید فاطمه اسدی 200 هزار تومان پول که در آن زمان مبلغ قابل‌توجهی بود از طریق فروش گوسفند و وسایل زندگی به دست می‌آورد به‌امید اینکه بتواند شوهرش را آزاد کند اما نه تنها به هدفش نرسید بلکه بعد از یک ماه شکنجه‌های وحشیانه، مزدوران ضدانقلاب او را به‌همراه یک برادر بسیجی در ارتفاعات چهل چشمه به شهادت می‌رسانند.

شاه محمد محمودی، همسر این بانوی شهید ماجرای اسارت خود و شهادت همسرش را اینگونه روایت می‌کرد: «سال 1361 در روستای باقرآباد زندگی می‌کردم. از طرف سپاه و جهاد که در آن سال‌ها در کنار دفاع از میهن به عمران و آبادانی در روستاها می‌پرداختند از من خواستند تا برای تأمین آب روستای حسین آباد سنندج چند حلقه چاه حفر کنم. در آن سال‌ها حفرچاه با دست و بدون استفاده از امکانات امروزی انجام می‌شد. من ظرف چند روز کار را به خوبی انجام دادم و آب شرب مورد نیاز مردم روستا را تأمین کردم. زمستان همان سال که برف زیادی هم بر روی زمین جا خوش کرده بود سه نفر از اعضای گروهک ضد انقلاب مرا که در خانه بودم به جرم همکاری با نظام نوپای اسلامی دستگیر و چشم بسته از روستا خارج کردند.

«سریالی با محوریت شهید فاطمه اسدی ساخته می‌شود»

هر چه گفتم شغل من حفاری است و حفر چاه در هیچ جایی از دنیا جرم نیست، کسی که به حرفم گوش نداد و متاسفانه بعضی از اهالی روستا هم که در آن روزها تحت تأثیر تبلیغات سوء ضد انقلاب قرار گرفته بودند، گروهک‌ها را به این قبیل کارها تشویق می‌کردند!. اسارت من در روستاهایی که در تصرف ضدانقلاب بود و سپس در روستاهای مرزی از جمله دوله تو و آلواتان دو سال به درازا کشید و در مدت دو سال اسارت بارها تصمیم به اعدام من گرفتند ولی هر بار به دلایلی منصرف می‌شدند. در آن ماه‌های اول، همسرم فاطمه اسدی خیلی تلاش کرد تا مرا آزاد کند ولی موفق نشد و یک بار ظاهرا با تهیه مبلغ 200 هزار تومان که در آن سال‌ها مبلغ قابل توجهی بود، برای آزادی من اقدام می‌کند ولی چون نتیجه نمی‌گیرد به صورت لفظی با گروهک‌های ضدانقلاب درگیر می‌شود و آن‌ها ناجوانمردانه همسرم را که 22 سال بیشتر نداشت به شهادت می‌رسانند.»

دختر این بانوی مظلوم شهید اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج با در پاسخ به این سؤال که پس از شنیدن خبر پیدا شدن پیکر مطهر مادرتان پس از گذشت سال‌های دوری چه حسی داشتید، اظهار کرد: در طول این همه سال شب و روز چشم‌انتظار مادرم بودم. با شنیدن این خبر خوشحال شدم، با برگشت مادرم گویی بار دیگر ستون خانه ما محکم شد.

وی با بیان اینکه مادرم با مظلومیت تمام به شهادت رسید، گفت: همواره ادامه‌دهنده راه مادرم خواهم بود و ذره‌ای از پاسداری از نظام کوتاه نخواهم آمد.

دختر شهید اسدی با تأکید بر اینکه وجب به وجب خاک این کشور با خون شهدا به دست آمده است، افزود: شهدا جان خود را تقدیم انقلاب اسلامی کردند تا ما در آرامش و امنیت زندگی کنیم، بنابراین باید این راه پرافتخار ادامه داشته باشد.

این بانوی کُرد با هشدار اینکه اجازه نخوایم دهیم که ذره‌ای از خاک کشورمان به دست بیگانگان بیفتد، تصریح کرد: هیچ کس نمی‌تواند به عظمت، اقتدار، استقلال و امنیت کشور خدشه‌ای وارد کند و تا آخرین قطره خون از خاک ایران دفاع می‌کنیم.

مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر مطهر شهید فاطمه اسدی روز سه‌شنبه 25 آبان ماه جاری در جوار آرامگاه امامزاده هاجره خاتون خواهر امام رضا(ع) در سنندج برگزار می‌شود»

انتهای پیام

بانک صادرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا