خرید تور تابستان

سایت اصولگرا: جوانانی در اردوگاه اصلاحات دل در گرو ایران دارند و با خیانت همراه نیستند

سایت اصولگرای مشرق نیوز نوشت:

«سعید رضوی‌فقیه، از فعالان اصلاح‌طلب در مصاحبه با انصاف نیوز پیرامون پروژه “تحریم انتخابات” اظهار کرده است: ‌اصلاح‌طلبان دو تکه شده‌اند. جوانانشان از مسن‌ترها بریده‌اند. مسن‌ترها آگاهانه انتخابات را تحریم نکرده‌اند بلکه با صندوق رای قهر کرده‌اند چون می‌بینند دیگر سهمی ندارند. من بعید نمی‌دانم اگر شورای نگهبان به آن‌ها هم سهمی بدهد همین جوانانی که در در گفت‌وگوهای خصوصی شعار براندازی می‌دهند در ستادها فعال شوند.

*اظهارات رضوی‌فقیه را باید دقیق‌تر و با تأنی نگریست.

اصلاح‌طلبان بریده از انتخابات، تفاوت اسمی تحریم و قهر، جوانانی که در گفت‌وگوهای خصوصی شعار براندازی می‌دهند، قرار داشتن براندازان در سمت اصلاح‌طلبان و فعالیت براندازان در ستادهای انتخاباتی!

ما اگرچه قضاوت درباره این مفاهیم را بر عهده مخاطبان محترم وا می‌گذاریم اما چند نکته را بیان می‌کنیم.

از جمله اینکه اساسا در ساحت دموکراسی؛ بریدن از صندوق رأی هیچ معنایی جز خیانت ندارد و بار کردن الفاظی مثل قهر کردن و مشارکت مشروط و غیره هیچیک از قباحت مفهوم “تحریم انتخابات” نمی‌کاهد.

مسئله دیگر نیز بحث درازدامن همپیالگی برخی اصلاح‌طلبان با براندازهاست.

شاید برای مخاطبان محترم این فکت تاریخی جذاب باشد که مصطفی تاجزاده (از بانیان آشوب و تحریم انتخابات) زمانی گفته بود خیلی از حرف‌های ما و براندازان یکیست!

در عین حال باید دانست که همه اضلاع اصلاح‌طلبی چنین نیستند و بلکه حتی عددی از این اضلاع با پروژه‌های خیانتکارانه‌ای از قبیل “تحریم انتخابات” نیز همراه نیستند.

جالب است که مخاطبان محترم بدانند مثلا حزب جوانگرای ندای ایرانیان که تا این لحظه بر حضور در انتخابات تأکید دارد؛ از جمله گروه‌های مغضوب ستاد اصلاحات است و شخصی خاتمی در قبال آنها عبارت “زنده باد مخالف من” را به کار برده بود.

یعنی همانطور که براندازان در لابه‌لای برخی پستوهای اردوگاه اصلاحات می‌لولند البته جوانانی هم در این اردوگاه می‌زی‌اند که دل در گرو قانون و ایران دارند و با خیانت همراه نیستند.

مع‌الوصف از حیث نگاه تاریخی باید این اشکال را به جمیع “اصلاح‌طلبان نجیب” وارد دانست که چرا اردوگاهی دارند که چشم امید براندازان به آن است و به گواه کسانی از خود اصلاح‌طلبان؛ این اردوگاه مأمن براندازها نیز هست.

بیان یک نکته دیگر نیز ضروری به نظر می‌رسد و آن اینکه “سهمی از انتخابات نداشتن” هرگز توجیه مناسبی برای تحریم انتخابات نیست و انتخابات از آنجا که یگانه امید توده برای اصلاح امورات کشور است؛ هرگز و در هیچ حالتی تحریم شدنی نیست مگر توسط آنان که قصد برداشتن سلاح علیه نظام و مردم را دارند.

گفتنیست، اصلاح‌طلبان در انتخابات سال 92 نیز هیچ نامزدی در انتخابات نداشتند فلذا از تئوری “حمایت از نامزد نزدیک” استفاده کرده و به حمایت از شیخ حسن روحانی رو آوردند»

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا