خرید تور تابستان

اجازه تماشای «محتوای مستهجن» به عهده هوش مصنوعی؟!

یورونیوز فارسی نوشت: بریتانیا روز سه‌شنبه دستورالعمل جدیدی را برای بررسی سن کودکان جهت محافظت از آنها در برابر دسترسی به محتوای مستهجن آنلاین پیشنهاد کرد، از جمله پیشنهادی برای استفاده از فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی برای تعیین این که آیا بیننده فیلم بزرگسالان به سن قانونی رسیده است یا خیر.

قانون جدید ایمنی آنلاین که در بریتانیا پیشنهاد شده، سایت‌های منتشر کننده محتوای مستهجن را ملزم می‌کند که نمایش فیلم‌های مستهجن را پس از حصول اطمینان از سن قانونی تماشاگر آغاز کنند.

در حال حاضر، سن قانونی تماشای فیلم بزرگسالان در بریتانیا ۱۸ سال یا بیشتر است.

در متن پیش‌نویس این قانون پیشنهاد شده که سایت‌های نمایش دهنده فیلم‌های بزرگسالان برای تخمین سن تماشاگر از تجزیه و تحلیل چهره او با استفاده از توانمندی هوش مصنوعی برای تخمین سن استفاده کنند. به این منظور، نیاز است که تماشاگر تصویر سلفی خود را برای ارزیابی هوش مصنوعی بارگذاری یا آپلود کند. 

سازمان تنظیم‌کننده مقررات رسانه‌ای بریتانیا (آفکام) که این قانون را پیشنهاد کرده، دستورالعملی را نیز برای تطبیق عکس ارسالی تماشاگر تنظیم کرده که او را ملزم می‌کند که یک شناسه رسمی عکس‌دار مانند پاسپورت یا گواهینامه رانندگی را نیز برای اثبات سن یا تایید اصالت عکس ارسالی  بارگذاری یا آپلود کند.

آفکام در پیشنهادی دیگر این گزینه را مطرح کرده که تماشاگر فیلم بزرگسالان برای اثبات سن قانونی خود، بانک اطلاعاتی خود را با سایت مورد استفاده به اشتراک بگذارد. 

آفکام تاکید کرد که خوداظهاری سن که در حال حاضر توسط سایت‌های منتشر کننده محتواهای مستهجن استفاده می‌شود، تنها نوعی سلب مسئولیت است و کارآیی لازم را ندارد.

یک مطالعه انجام شده طی‌ سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ نشان داد که به طور متوسط ​​​​کودکان بریتانیایی برای اولین بار در ۱۳ سالگی محتوای مستهجن آنلاین را مشاهده می‌کنند. بر پایه نتایج این مطالعه که دفتر کمیسر کودکان انگلستان انجام شده، تقریبا یک چهارم کودکان در سن ۱۱ سالگی و از هر ۱۰ نفر یک نفر در سن ۹ سالگی با محتوای مستهجن مواجه می‌شوند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا