خرید تور تابستان ایران بوم گردی

سایت اصولگرا: باید از محمود صادقی تشکر کرد!

سایت اصولگرای مشرق نیوز در متنی با عنوان ««پارلمانتاریست‌های چپ» برای معیشت مردم چه کردند؟!» نوشت:

محمود صادقی فعال چپ و از نمایندگان ادوار مجلس در مصاحبه با انصاف نیوز ضمن اعتراف به وجود پروژه تحریم انتخابات و تأکید بر اینکه انتخابات در ایران را آزاد نمی‌داند(!)؛ درباره دوران حضور خود در مجلس دهم گفته است: مجلس فی النفسه ظرفیت‌هایی دارد. البته در – در مجلس دهم در – اکثریت نبودیم اما همین امکانی که وجود داشت برای اینکه صدای مردم باشیم از تریبون مجلس فرصت خوبی بود.

او در ادامه و در پاسخ به سؤال خبرنگار مبنی بر اینکه “یعنی همین امکان هم الآن وجود ندارد؟” تصریح می‌کند: الآن هیچ صدای منتقدی را تحمل نمی‌کنند. مضاف بر اینکه زمان ما هم در حیطه‌ی نظارتی و قانونگذاری ساز و کارهایی که وجود داشت امکان اثرگذاری مجلس را به حداقل رسانده بود. من تعداد زیادی طرح دادم و برای تصویب تعداد زیادی از لوایح هم تلاش کردیم اما به ندرت به نتیجه رسید. بخش عمده‌ی آنچه ما پیگیرش بودیم اساسا در این وضعیت امکان پیگیری‌اش وجود نداشت. ساختارهایی که ایجاد شده، نهادهای موازی و آن‌هایی که از مسیر قانون اساسی منحرف شده‌اند امکان موثر واقع شدن نمایندگان را به حداقل رسانده‌اند.[4]

*باید از صداقت صادقی درباره کارهایی که در مجلس داشته و نداشته تشکر کرد!

ما البته نمی‌دانیم او پیگیر کدام طرح‌ها و قوانین بوده که تصویب آنها به دلیل وجود نهادهای موازی و منحرف از مسیر قانون اساسی ممکن نبوده است.

اما این را به خوبی می‌دانیم که اگر مجلس دهم و امثال صادقی مقولاتی مثل افزایش حقوق سربازان وظیفه، تسهیلات فرزندآوری، تصویب قانون برای تعیین تکلیف قیمت مسکن و اجاره، اخذ مالیات از خانه‌های خالی، قانون ساخت مسکن و… را تصویب کرده بودند؛ تصویب این قوانین به مجلس یازدهم موکول نمی‌شد و البته هیچ نهادی هم جلوی این قوانین مرتبط با بهبود معیشت مردم را نمی‌گرفت.

دقت شود که آنچه که از اظهارات صادقی خواندید یک تابلوی خیلی واضح از یک مشکل بزرگ در سیاست ایران است…

سیاسیونی که از انتخابات و کار حزبی و پارلمان و ریاست‌جمهوری صرفا به دنبال مطامع گروهی و طیفی و باندی هستند. مطامع و حطامی که اولا هیچ نفعی برای مردم ندارد و ثانیا در سیر کلی خود موجب تضعیف نظام اسلامی می‌شود.

تاریخ چپ ایرانی خاصّه در طول سال‌های زیستنش در سایه‌سار نظام اسلامی مشحون از همین کارهای بیهوده و لاینفع برای مردم و نظام اسلامی بوده است.

مردم و جوانان عزیز باید درباره مقولاتی مثل لوایح دوقلوی خاتمی، تحصن نمایندگان مجلس ششم، نطق‌های تند بهزاد نبوی در مجلس ششم و اعتراض به رد صلاحیت‌ها در آستانه انتخابات مجلس هفتم؛ که تماما توسط کسانی از چپ‌های ایرانی در تاریخ پارلمانتاریسم انقلاب اسلامی رقم خوردند؛‌ به خوبی مطالعه و مداقّه کنند.

مواردی که هیچیک؛ چه آنها که رخ دادند و چه آنها که رخ ندادند؛ فائده و انتفاعی برای مردم و نظام اسلامی نداشتند الّا دردسر و کند شدن سرعت پیشرفت کشور.

باید از صداقت صادقی ممنون بود که اینطور واضح توضیح داد برخی نمایندگان چپ اساسا به دنبال چه چیزهایی هستند و تا چه حد از خدمتگزاری به مردم دورند!

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. «البته هیچ نهادی هم جلوی این قوانین مرتبط با بهبود معیشت مردم را نمی‌گرفت.» مشرق، یا کوری؛ یا خودت جزو همون نهادها و تشکیلاتی هستی که معیشت مردم را تعمدا بخاک سیاه نشانده اند! که در اینصورت طبیعی است انکار کنی و مدعی باشی!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا