خرید تور تابستان ایران بوم گردی

«احکام زیست‌محیطی در همدان مانع زندانی شدن ۱۰۰ نفر شد»

صدور احکام زیست محیطی با هدف اصلاح محکوم به جای تنبیه و زندانی کردن موجب رهایی ۱۰۰ نفر از حبس شد.

روزنامه همدان پیام نوشت: «مدیرکل حفاظت محیط زیست همدان گفت: اواخر اردیبهشت ماه امسال تفاهم‌نامه همکاری بین محیط زیست و معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری همدان با هدف گسترش همکاری و تعاملات اجرایی در راستای بهره‌مندی از امکانات و توانمندی‌های طرفین به منظور تحقق اهداف پیشگیرانه همراه با هدفگذاری برای حفاظت محیط زیست منعقد شد.

سیده مریم محمدی افزود: این تفاهم‌نامه با توجه به سیاست‌های کلی ابلاغی رهبر فرزانه انقلاب پیرامون حفاظت و صیانت از محیط زیست و انفال و استفاده حداکثری از خدمات عمومی رایگان مجازات‌های جایگزین حبس امضا شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست همدان از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه را فرهنگ‌سازی صیانت و حفاظت از محیط زیست، پیشگیری از تخریب انفال دانست و گفت: برخورد با معضلات محیط زیستی، استفاده از ظرفیت خدمات عمومی رایگان جایگزین حبس زندانیان با هدف کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و پاکسازی محیط زیست استان توسط زندانیان در این تفاهم‌نامه دیده شده‌بود.

محمدی گفت: به دنبال انعقاد این تفاهم‌نامه ۱۵ هزار ساعت مجازات جایگزین حبس صادر شد که نتیجه آن جلوگیری از ورود ۱۰۰ نفر به زندان، جلوگیری از سوء‌پیشینه‌دار نشدن این افراد، پاکسازی طبیعت از زباله و فرهنگ‌سازی توجه به محیط زیست بوده‌است.

او گفت: کارکنان این اداره‌کل پس از پاکسازی طبیعت از زباله از سوی محکومان گزارشی در این باره جمع‌بند و با مستندات به دادگاه ارائه کردند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست همدان گفت: صدور احکام زیست محیطی با هدف اصلاح محکوم به جای تنبیه و زندانی کردن موجب رهایی ۱۰۰ نفر از حبس شد که در همین ارتباط، محیط‌زیست همدان دستگاه برتر درکاهش جمعیت زندان معرفی شد.

او گفت: کارکنان این اداره‌کل پس از پاکسازی طبیعت از زباله از سوی محکومان گزارشی در این باره جمع‌بند و با مستندات به دادگاه ارائه‌کردند.»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا