خرید تور تابستان ایران بوم گردی

جزئیات توافق مهم مالی با اتریش

محمد خزاعی، معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران که در راس هیاتی برای مذاکره و نهایی کردن قراردادهای اعتباری با اتریش و دانمارک به وین سفر کرده است ، با مقامات مختلف اقتصادی آن کشور ، شامل وزیر دارایی، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس کنترل بانک اتریش (OKB)دیدار و ملاقات نمود.

به گزارش ایلنا، در این دیدارها که از سوی سفارت کشورمان در اتریش هماهنگ شده بود، دکتر عراقچی معاونت ارزی بانک مرکزی و سفیر کشورمان نیز حضور داشته و پیرامون راهکارهای گسترش روابط مالی، بانکی و سرمایه گذاری بین دو کشور گفتگو و مذاکره گردید.

وزیر دارایی اتریش نیز ضمن استقبال از حضور معاون وزیر امور اقتصادی دارایی کشورمان در اتریش و امضای قرارداد مالی یک میلیارد یورویی با اوبر بانک، از اینکه اولین قرارداد با این سطح در اروپا، با اتریش نهایی و امضا می شود اظهار خوشوقتی کرده و آنرا عاملی برای توسعه روابط فنی و اقتصادی و بانکی بین دو کشور دانست.

رئیس کل بانک مرکزی اتریش هم در ملاقات با محمد خزاعی، ضمن روبه پیشرفت دانستن روابط بانکی بین دو کشور آمادگی خودرا برای ارتقا همکاری ها با بانک مرکزی کشورمان اعلام نمود. در این ملاقات دکتر عراقچی نیز ضمن اشاره به ملاقاتهای خود با برخی بانکهای مهم اتریشی و افتتاح حساب نزد آنها، آمادگی بانک مرکزی برای اقدامات بیشتر را اعلام نمود.

معاون وزیر اقتصاد کشورمان، در ملاقات با رئیس کنترل بانک اتریش و معاون وی، ضمن قدردانی از همکاری بسیار خوب آن بانک در ارائه پوششهای تضمینی به بانکهای اتریش برای کار با ایران، بر ضرورت توسعه این همکاریها تاکید و یاد آور شد که پس از لغو تحریمها، OKB اولین موسسه ای بود که ایران نسبت به تسویه معوقات بانکهای ایرانی ناشی از عدم امکان نقل و انتقالات مالی به آن بانک اقدام و همکاریها و مذاکرات خود را از سر گرفت.

خزاعی همچنین با تشریح توافقات مالی اخیر و گسترش همکاریهای سیستم بانکی کشورمان با بانکها و اگزیم بانکهای دنیا، تبلیغات و تهدیدات سخیف مقامات آمریکا و هم پیمانانشان را در روند رو به گسترش همکاریهای اقتصادی و سیاسی کشورمان با نقاط مختلف جهان، بی اثر دانسته و با اشاره به توافقات اخیر با کشورهای بزرگ آسیایی و اروپایی ، آنرا نشانه عزم جدی ایران بر گسترش تعاملات بین المللی دانست.

در این دیدار نیز عراقچی، با توضیح سطح همکاری های بین بانکی دو کشور، نوع روابط را رو به جلو و خواستار همکاریهای بیشتر بین دو کشور در این زمینه گردید.

قابل ذکر است که علاوه بر امضای قرارداد یک میلیارد یورویی با اوبر بانک اتریش، همچنین طی این سفر با تلاش و همکاری خوب بانک مرکزی و سازمان سرمایه گذاری که منجر به نهایی شدن مذاکرات متون قرارداد مالی با دنسکه بانک دانمارک گردید، قراردادی به مبلغ اولیه 500 میلیون یورو نیز با آن بانک با عاملیت ۱۰ بانک ایرانی امضا گردید.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا