خرید تور تابستان ایران بوم گردی

رییس صداوسیما: بیشتر از 60 درصد مردم ماهواره می‌بینند

رییس صداوسیما در نشست کمیسیون فرهنگی مجلس گفته در سال‌های گذشته، جمع آوری ماهواره‌ها راه گشا نبوده و بیش از 60 درصد مردم برنامه‌های ماهواره‌ای را تماشا می‌کنند. از سوی دیگر برخی از نمایندگان مجلس تایید کرده‌اند که دیگر زمان ممنوعیت استفاده از ماهواره گذشته است.

به گزارش انصاف نیوز به نقل از «برترین ها»، عبدالعلی علی عسگری در ابتدای این نشست از شبکه‌های ماهواره‌ای و مجازی به عنوان رقیبان رسانه ی ملی یاد کرد و گفت: «تهاجم فرهنگی و هجمه فرهنگی پیچیده‌ای بر کشور قالب شده و امروز 217 شبکه ماهواره ای فارسی زبان راه اندازی شده است و از طرفی مردم و جوانان بسیار تحت تاثیر شبکه‌های مجازی که رقبای رسانه ملی هستند قرار گرفته‌اند.»

60 درصد مردم ماهواره می‌بینند

رئیس سازمان صداوسیما به اقدام‌هایی که در طول سالیان گذشته مبنی بر جمع آوری ماهواره‌ها انجام شده اشاره کرد و اضافه کرد: «در دهه گذشته اقداماتی برای مقابله با ماهواره شده اما این اقدامات نتیجه بخش نبوده و امروز بالای 60 درصد مردم از ماهواره استفاده می‌کنند که پدیده بسیار مخربی است.»

رئیس رسانه ملی همچنین ابراز امیدواری کرد که کمیسیون فرهنگی در تامین بودجه رسانه ملی حمایت‌های لازم را از رسانه ملی داشته باشد.

علی عسگری به مقایسه ی بودجه ی شبکه ی بی‌بی‌سی با رسانه ی ملی پرداخت و در این باره گفت: «شبکه BBC1 به تنهایی 6 هزار میلیارد تومان بودجه دارد در حالی که بودجه کل صدا و سیمای ایران 2500 میلیارد تومان است. به فرهنگ و هویت کشور ظلم می‌شود به همین دلیل باید بررسی کنیم جایگاه ما در دنیا کجا است»!

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. ایشون چطوربه آمار60درصدرسیدن آیاازپشت بام همه ایرانیان عزیزعکس گرفتن این عکسهاچطورشمرده اند شایدبعضی هاوسایل اضافی شان روپشت بامهای محترم خودگذاشته اندپس دقیق نیس ضمن اینکه باحقوق شهروندی منظورم شحروندیس درتضاداس آیاآمارگران رسانه بسیاربسیاربسیارملی به درب منا زل محترم ایرانیان عزیز مراجعه کرده اند این هم وظیفه مرکزآمارایران است پس ازپایه غلط اس نتیجه آمارایشان غلط اس یانه آیشون هم بله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا