خرید تور تابستان ایران بوم گردی

پارک سلمان فارسی در پاکستان

در آغازین روزهای سالگرد استقلال پاکستان، پارک واقع در شاهراه ایران و در مجاورت سرکنسولگری ایران در کراچی به عنوان نماد دوستی ایران و پاکستان در شهر کراچی به نام تنها صحابی ایرانی پیامبر گرامی اسلام نامگذاری شد.

مراسم افتتاح و نصب تابلوی این پارک عصر امروز (چهارشنبه 26 مرداد) با حضورحسن نوریان، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کراچی، سید ناصر حسین شاه، وزیر محلی دولت ایالت سِند، مدیر پارک‌های کلانشهر کراچی و جمعی از همکاران نمایندگی کشورمان و خبرنگاران برگزار شد.

حسن نوریان در مراسم افتتاحییه پارک سلمان فارسی، ضمن تبریک روز استقلال پاکستان به مردم و دولت این کشور مسلمان و برادر گفت: افتتاح این پارک همزمان با برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان در اسلام‌آباد بیانگر روابط حسنه و دو جانبه دو کشور و عزم دو طرف برای تقویت این روابط است.

وی افزود: ایران اولین کشوری بود که استقلال کشور دوست و برادر را به رسمیت شناخت و پاکستان اولین کشوری بود که جمهوری اسلامی ایران را به رسمیت شناخت.

سید ناصر حسین شاه نیز در این مراسم با اشاره به جایگاه والای حضرت سلمان فارسی در اسلام، افتتاح این پارک را نشانه عزم پاکستان و ایران برای تقویت روابط فرهنگی، اقتصادی و سیاسی عنوان کرد.

در مراسم افتتاح این پارک همچنین با حضور سرکنسول کشورمان و وزیر محلی دولت ایالت سند دو نهال به نشانه دوستی دو کشور ایران و پاکستان در محوطه پارک سلمان فارسی غرس شد.

اهدای لوح یادبود و هدیه از طرف سرکنسول کشورمان در کراچی به مقامات ایالت سند در محل سرکنسولگری کشورمان در کراچی از دیگر بخش های این برنامه بود.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا