خرید تور تابستان ایران بوم گردی

جزییات تازه از جدال نیروهای سپاه و نظامیان آمریکا در خلیج فارس در 15 تیر 1402

خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران جزییات تازه از جدال نیروهای سپاه و نظامیان آمریکا در خلیج فارس در 15 تیر 1402 منتشر کرده که در ادامه می‌خوانید:

«سردار رمضان زیراهی فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ‌۱۵ تیرماه رزمندگان منطقه دوم نیروی دریایی سپاه در حال بازرسی یک فروند شناور با نام تجاری (NAD۲) که به صورت سازمان یافته مبادرت به قاچاق نفت گاز جمهوری اسلامی در خلیج فارس‌ می‌کرد، بودند که آمریکایی‌ها برای ممانعت از این اقدام قانونی، تحرکات غیرحرفه‌ای و مخاطره‌آمیز انجام دادند.

وی افزود: ‌رزمندگان منطقه دوم نیروی دریایی سپاه در زمان بازرسی و توقیف متوجه می‌شوند که کاپیتان شناور متخلف با مرکز کنترل و فرماندهی آمریکایی‌ها در منطقه در حال مکالمه برای فرار است. در مکالمه‌های ضبط شده مامور مرکز کنترل و فرماندهی آمریکایی به کاپیتان کشتی می‌گوید «موتور شناور را خاموش کنید تا نیرو‌های نظامی آمریکایی برای کمک برسند».

دریادار دوم زیراهی اعلام کرد: آمریکایی‌ها برای این منظور مبادرت به پرواز در آوردن 2 فروند جنگنده رزم سطحی a10، یک فروند هواپیمای باسرنشین شناسایی p8a، دو فروند بالگرد howk c، یک فروند هواپیمای بدون سرنشین mq9 و اعزام شناور‌های گشتی آمریکایی به محل توقیف کردند.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها ‌تا آخرین لحظه هم تلاش کردند که مانع توقیف شناور متخلف شوند، اما رزمندگان منطقه دوم دریایی سپاه با تسلط، هوشیاری، رفتار حرفه‌ای و اخطار قاطع به تمام پرنده‌های با سرنشین و بدون سرنشین و شناور‌های آن‌ها، با اقتدار شناور متخلف توقیف شده را تا لنگرگاه بندر بوشهر برای سیر مراحل قانونی هدایت کردند.

فرمانده منطقه دوم دریایی سپاه اقدام غیر قانونی و غیر حرفه ای امریکایی ها در تلاش برای فراری دادن شناورهای متخلف قاچاق سوخت در خلیج فارس را سابقه دار عنوان و اظهار کرد: امریکایی ها در موارد متعددی از طریق نیرو های نظامی خود در خلیج فارس به حمایت شناور و نفتکش های قاچاق سوخت و متخلف پرداخته اند و با پرواز جنگنده و اعزام شناور گشتی برای فرار آن شناورها اقدام کردند اما همواره با هوشیاری، دقت عمل واقتدار رزمندگان نیروی دریایی سپاه مواجه شده و تمام آن اقدامات مایه ذلت و سرافکندگی آنها شده است.

دریادار دوم زیراهی در پایان اظهار کرد: نقطه اوج حمایت امریکایی ها از نفتکش های قاچاق سوخت و متخلف آبان ماه سال ۱۴۰۰ بود که در آن عملیات پیچیده در دریای عمان ، آمریکایی ها با ۵ ناوچه نظامی و چندین جنگنده ، بالگرد و هواپیمای با سرنشین و بدون سرنشین با سرافکندگی مجبور به ترک منطقه شدند.

پانزدهم تیرماه یک شناور حامل یک میلیون لیتر سوخت قاچاق با ۱۲ خدمه توسط شناورهای گشت دریایی نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس با حکم قضایی توقیف شد.

نیروی دریایی سپاه در سال ۱۴۰۱ بیش از ۵۰ میلیون لیتر سوخت قاچاق را کشف و به منابع ملی کشورمان بازگردانده است»

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا