خرید تور تابستان ایران بوم گردی

سیم خاردار و خودکار مخصوص شریعتمداری

علی اصغر شفیعیان، مدیر انصاف نیوز:

حسین شریعتمداری راست می‌گوید این لایحه حجاب مانند سیم خارداری در مقابل سیل است اما نمی‌داند که اساسا این سیاستی برای سرگرم کردن امثال اوست.

ماجرای پرتاب خودکار توسط عباس عراقچی به سمت مذاکره کننده آمریکایی در مذاکرات مهم برجام را به خاطر دارید؛ آن داستان هم برای سرگرم کردن امثال شریعتمداری و سایر مخالفان یا کاسبان تحریم بود.

از مهرماه سال گذشته حتی یک بار هم گشت ارشاد در خیابان‌ها مشاهده نشده است و گویا به هر دلیلی دیگر هم قرار نیست به خیابان بازگردد.

تمام راهکارهایی که برای مقابله با بدحجابی، بی حجابی یا شل حجابی از آن تاریخ تا به حال مطرح شده غیر عملی و گویا کاملاً برای سرگرمی افکار عمومی و البته در حد طرح بوده است. همه‌ی این طرح‌ها توسط تریبون ایران اینترنشنال بزرگنمایی شد وگرنه در عمل هیچ گونه سخت‌گیری در خیابان دیده نشده است.

در این مدت فقط دو اتفاق افتاده که عملی بوده یکی برخورد با تعدادی از سلبریتی‌ها و دیگری اختلال موقت در فعالیت بعضی از مراکز خرید یا تفریح. پیش بینی دشواری نیست که این دو رفتار هم تداوم نخواهند داشت و به زودی پایان می‌پذیرند.

تصور من این است که سیاست برخورد فیزیکی و غیر فرهنگی با مقوله‌ی حجاب به صورت کامل کنار گذاشته شده است که سیاستی عاقلانه و متناسب با شرایط حال جامعه ایران است؛ می‌گویم شرایط حال به این دلیل که وضع در دهه ۶۰ اینگونه نبود و اکثر جامعه خواسته‌ی دیگری داشت.

البته معتقدم در سال‌های اخیر هم سخت‌گیری برای حجاب با شیبی منطقی کاسته شده بود و تا قبل از شهریور پارسال دیگر گشت ارشاد سخت‌گیری گسترده‌ای مانند سال‌هایی که احمدی‌نژاد روی کار آمده بود نداشت.

حسین شریعتمداری باهوش است و به درستی فهمیده که سیم‌خاردار سر کاری است، ولی چرا متوجه اشتباه و جوابگو نبودن راه طی شده در موضوع حجاب نیست؟ شاید هم موضع او ظاهری و برای راضی کردن اقلیتی است که هنوز به برخورد سخت معتقدند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

پیام

 1. سلام‌‌سوالی‌که‌بایدجواب‌داده
  شود‌اینست‌که‌چطور‌دردوران
  انقلاب‌واوایل‌انقلاب‌‌مردم‌بدون
  سرود‌حجاب‌وتبلیغ‌حجاب‌وکسانی
  که‌درآموزش‌وپرورش‌پهلوی‌و
  سیاست‌فرهنگی‌آن‌دوران‌بودند
  به‌حجاب‌کامل‌روی‌آوردند‌واینک
  به‌تدریج‌ازپوشش‌معروف‌به‌
  حجاب‌کامل‌دور‌میشوند‌‌.‌….من‌با‌
  فهم‌محدود‌خودم‌میتوانم‌دلایلی
  بشمارم‌‌‌‌منتها‌فابده‌ندارد‌متولیان
  امور‌باید‌به‌قضیه‌ازابعاد‌متفاوت
  نگاه‌کنند‌‌.معروف‌است‌حضرت
  فاطمه‌.س.پدرش‌را‌دید‌که‌باروی
  خوش‌مثل‌همیشه‌وی‌راتحویل
  نگرفت‌حضرت‌زهرا.س.‌تیزفهم
  باهوش‌فهمید‌موضوع‌چیست‌یک
  وسیله‌زینتی‌غنیمتی‌رامثلا‌جهت
  شرکت‌دریک‌عروسی‌از‌بیت‌المال
  برای‌چند‌ساعت‌عاریت‌گرفته
  را‌‌سریع‌برد‌وپس‌داد

  6
  5
  1. میخای نظر بدی لااقل یکم تاریخ معاصر رو مطالعه کن ،اوایل انقلاب حجاب رو با چوب باتوم و شلاق اجباری کردند و چند باری هم مخالفین زیادی دست به اعتراض زدند که سرکوب شدن و اتفاقا اون موقع متولی این افراطی گری حسن روحانی بود که امروز فاز روشنفکری برداشته.

   11
   11
   1. هرگز چنین نبوده و مخالفین حجاب در آن مقطع حتی از میان روشنفکران سکولار و چپ هم نبودند و حتی آنان نیز از حجاب اعلام حمایت استراتژیک کردند. مواضع اغلب فعالان زن نویسنده و جریان روشنفکری این گونه بوده است. و از اسفند پنجاه و هفت تا پنجاه و نه نهایتا دو سه تجمع چند هزار نفری شکل گرفته است. مرجع تاریخ معاصر ایران من و تو نیست

 2. مثال سیم خاردار مقابل سیل مشابه زیرساختهای دولت‌ها برای اقتصاد و اشتغال نسل جوان دهه شصت و هفتاد است

 3. ویرانه را از نو باید ساخت قانونها ودستورات به روز شوند وقانون اساسی تغییر کند تا کسی نتواند اینقدر درزندگی مردم دخالت کند

  6
  1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا